Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


05.11.2012
Краще один раз побачити, ніж тричі почути
    Одвіку поруч і разом живуть у серці Європи українці й поляки. Взаєминам наших народів вже понад десять століть. Однак лише в часи незалежності відносини між Україною і Польщею набули змісту і характеру добросусідства, рівноправності і справжньої дружби.
    Історія сучасних україно – польських відносин починається 2 грудня 1991 року, коли Республіка Польща першою у світі визнала державну незалежність України. А вже 4 січня 1992 року між нашими державами було встановлено дипломатичні відносини.
    2012 рік став плідним на україно – польську співпрацю і для Чортківщини. Чортківська районна рада започаткувала налагодження дружніх ділових відносин з містом Добжень Вєлький та Тарнобжезьким повітом республіки Польща. Було організовано ряд зустрічей на українській і польській землях, які передбачають співпрацю в галузі культури, освіти, спорту, туризму, охорони здоров`я тощо.
    В другій половині жовтня відбулася одна з таких офіційних зустрічей в Тарнобжезькому повіті (Польща). Чортківщину на даній зустрічі представляли : Хруставка Л.М. – заступник голови районної ради, керівник делегації, Стефанишин С.П. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради, Яблонь Т.В. – заступник керуючого справами – начальник відділу з гуманітарних питань виконавчого апарату районної ради, депутат районної ради, Овод Й.Й. – директор Чортківського районного комунального будинку культури ім.К.Рубчакової, Градовий В.Г. – директор Чортківської районної комунальної дитячо – юнацької спортивної школи, депутат районної ради, Блаженко О.М. – Джуринський сільський голова, Дячок М.А. – заступник директора ДНЗ «Чортківське ВПУ» , депутат районної ради, Чорній М.П. – викладач ДНЗ «Чортківське ВПУ» , депутат районної ради.
Староста Тарнобжезького повіту Кріштоф Пітра , заступник старости Єжі Судол та радник Даріуш Буковський запропонували чортківчанам ознайомитися з інфраструктурою району, соціальними закладами та надзвичайно багатими туристичними маршрутами. За круглим столом керівництво повіту повідало про діяльність Тарнобжезької ради, здобутки і проблеми 4 гмін, що входять у повіт (гміна Баранув-Сандомерський . гміна Нова Демба , гміна Ґожице , гміна Ґрембув), перспективи розвитку галузей, запросивши до спілкування на різних етапах перебування представників освіти, культури, спорту, війтів гмін, бургомістра. З щирим захопленням наша делегація відзначила надзвичайно теплі відносини між представниками різних структур та бажання спільно працювати для вирішення будь – якої проблеми. Це підтвердила і тісна співпраця ради повіту із послом Тарнобжезького повіту до сейму.
    Відвіданий район має промислово – сільськогосподарський характер. Найцікавішим туристичним об`єктом є замок в Баранові Сандомєрським під назвою «Малий Вавель», в якому побувала делегація чортківчан. Це один з найцікавіших пам`ятників будівництва у Польщі в стилі ренесансу. Не менш цікавим є і замок Дзіковскі в Тарнобжегу ( 15 століття ) - давня резиденція Тарнавських . до речі представники цієї родини заснували і Тернопіль. Не дивлячись на те, що замки знаходилися в катастрофічному стані, завдяки сприянню Європейського Союзу у відновленні пам`яток культури і архітектури нашим колегам вдалося провести величезні відновлювальні, реставраційні роботи ( які продовжуються і зараз) та показати нащадкам, туристам надзвичайно цікаву та історично багату минувшину.
    Пройшлися члени делегації і вуличками підземного міста в Сандомірі , яке спорудили поляки, ховаючись від набігів турків і татар, побували на оглядовій вежі, дивлячись з висоти пташиного польоту на неперевершені краєвиди Тарнобжезької землі.
Екскурсійні маршрути були надзвичайно цікавими , проте вони кожен раз нам підтверджували, що народ, який не має своєї історії, не може мати майбутнього. Польські друзі ділилися досвідом, зауваживши, що саме фінансова допомога Євросоюзу та прагнення фахівців і фанатів своєї справи відродити історичні споруди дозволили досягти такого результату.
Тарнобжезький повіт вирізняється також великою кількістю лісів та не знищеними районами зелені. Збережено старі припалацові парки, чим створено просторові архітектурні устрої.
    Незабутні враження залишили членам делегації відвідини Будинку культури в Новій Дембі, який має концертний зал, кінотеатр, виставкові зали, бібліотеку, інтернет – центр, приміщення для гурткової роботи. Захоплювали нас і спортивні майданчики, і добротний стадіон, які ніби запрошували до себе. Відвідання школи у Гурзуце, котра має на меті започаткувати співпрацю з Чортківським вищим професійним училищем, бо готує фахівців за такими ж спеціальностями , було не менш цікавим. І обладнання кабінетів, і матеріально – технічна база, і організація практичних занять, викликали багато запитань. Враховуючи те, що на Україні є проблеми з працевлаштуванням молоді, ми поцікавилися, як забезпечуються випускники першим місцем роботи . Під час проходження практики на виробництві перед закінченням школи Гурзуце студент показує свої вміння і навики. Якщо він добре себе проявляє . то, здавши екзамени, може одразу приступати до роботи, якщо ж вміння і навички недостатні для виконання кваліфікованої роботи, він може залишитися працювати на підсобних роботах.
Напрочуд цікавими були і відвідини виробництва, адже делегація побувала на фірмі з виготовлення ялинкових прикрас, де використовується виключно ручна робота та на фірмі, яка є монополістом на ринку виготовлення поршнів до автомобілів. Цікаво, що нині кількість працівників за заводі зменшилася у зв`язку з залученням праці роботів, які виконують багато операцій. Чистота, порядок, організованість - це те, що особливо кидалося у вічі на виробництві.
    А ще – де б ми не були – в приміщенні ради чи школи, в будинку культури чи на підприємстві – усюди над дверима бачили два символи, які є надзвичайно важливими для християнина і громадянина – хрест і герб рідної держави. Можливо це і є тією безсловесною, але справжньою глибокою любов`ю до Батьківщини, яка починається з вчинків.
Загалом, підсумовуючи результати двохденного перебування, керівники домовилися про налагодження тісної співпраці між нашими районами. А передумовою цьому стане підписання Угоди про співпрацю уже на українській землі. Хочеться вірити, що враховуючи позитивний досвід державотворення наших партнерів і ми зможемо змінити на краще нашу чортківську землю.