Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

31.10.2013
Підсумки роботи господарського комплексу області у ІІІ кварталі 2013 року
    30 жовтня голова Чортківської районної ради Володимир Заліщук взяв участь у колегії Тернопільської обласної державної адміністрації.
    На колегії детально обговорювалося питання про підсумки роботи господарського комплексу області у ІІІ кварталі 2013 року .На 1,8% зросли надходження до загального фонду місцевих бюджетів. У звітному періоді промисловими підприємствами області забезпечено зростання виробництва продукції у добувній промисловості і розробленні кар’єрів - на 1,7%, виготовленні виробів з деревини, виробництві паперу та поліграфічній діяльності - на 6,2%, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції - на 29,6%, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції – на 24,4%.
    Разом з цим, промисловим комплексом за дев’ять місяців 2013 року скорочено виробництво продукції на 1,6% (по державі спад становить 5,2%). Найбільше на зменшення виробництва вплинула харчова галузь (питома вага галузі становить 40%), де спад становить 1,2%. Основним чинником є пізніші терміни початку роботи цукрових заводів, скорочення сировинної бази: на 29,1% менше посіяно усіма категоріями господарств цукрового буряку, крім того частина цукросировини вивозяться сільгоспвиробниками за межі області. В результаті, у вересні розпочали роботу, лише Чортківське виробництво ТОВ «Радехівський цукор» та Збаразький цукровий завод, якими вироблено цукру у порівнянні з вереснем минулого року на 7,3 тис.тонн менше, в цілому цукровою галуззю скорочено виробництво на 66,3%. Скорочено виробництво продукції плодопереробно-консервною (-7,4%), молокопереробною (-9,9%), хлібопекарською (-0,5%) галузями харчової промисловості.
    На Тернопільщині зменшилися обсяги виробництва промислової продукції в текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри, виробів із шкіри та інших матеріалів. Основною проблемою галузі є низька продуктивність праці на підприємствах, високі затрати на виробництво продукції, висока собівартість і низька конкурентоздатність вітчизняних товарів легкої промисловості та обмежені ринки збуту.
    Проте, позитивну динаміку демонструє тваринницька галузь - обсяг виробництва продукції зріс на 9,4%, в т.ч. у сільськогосподарських підприємствах – на 28%. В агропідприємствах збільшилось виробництво м’яса на 50,9%, молока – на 10,9%, яєць – на 15,6%.
    Зросли в області обсяги зовнішньоторговельного обороту товарами, на 65,7% зріс експорт, на 3,5% зменшився імпорт.
    З метою сприяння розвитку підприємництва в усіх районах області діють єдині реєстраційні офіси та дозвільні центри, розпочали роботу 18 центрів надання адміністративних послуг, якими надано понад 5,5 тис. адміністративних послуг.
Проаналізували фахівці і зарплату. Найбільше отримують працівники фінансової та страхової діяльності (3742 грн), а найменша зарплата у сільському господарстві (1955 грн) та будівництві (1792 грн.). Та, попри це, заробітна плата на Тернопільщині є найнижчою серед регіонів України.