Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


11.11.2014
55 - а річниця трагічної загибелі С.Бандери
     7 листопада заступник керуючого справами - начальник відділу з гуманірних питань районної ради Тетяна Яблонь взяла участь в національно - патріотичному заході  з відзначення 55 - ої річниці трагічної загибелі великого сина українського народу С.Бандери "Степан Бандера - дух української нації", що відбувся в приміщенні актової зали коледжу Чортківського навчально - наукового інституту підприємництва і бізнесу Тернопільського національного економічного університету.
    Історичні джерела свідчать четвер, 15 жовтня 1959 року на майданчику сходів першого поверху на вулиці Крайтмайр, 7 у Мюнхені о 13.05 було знайдено вмираючого, облитого кров'ю Степана Бандеру, провідника ОУН. У цьому будинку він мешкав зі своєю сім'єю. Його відразу ж було відвезено до лікарні. Лікар при огляді вже мертвого Бандери знайшов під правою пахвою прив'язану кобуру з револьвером (Бандера був ліваком), і тому про цей випадок відразу ж було повідомлено кримінальну поліцію.
Експертиза встановила, що "смерть прийшла внаслідок насильного способу через отруєння ціанистим калієм".
    Німецька кримінальна поліція відразу ж взяла фальшивий слід і протягом усього слідства так і не змогла нічого встановити.
Провід Закордонних Частин ОУН у день смерті свого провідника заявив, що це вбивство – політичний морд, який є продовженням серії вбивств, розпочатих Москвою у 1926 році вбивством Симона Петлюри в Парижі, а у 1938 році – Євгена Коновальця в Роттердамі.
    Степана Бандеру було поховано 20 жовтня на великому цвинтарі Вальдфрідгоф.
    Паралельно із слідством, яке вела західнонімецька поліція, Провід ЗЧ ОУН створив власну комісію для дослідження вбивства провідника, яка складалася з п'яти членів ОУН з Англії, Австрії, Голландії, Канади і Західної Німеччини.
    ... Остаточні крапки над "і" у питанні смерті Степана Бандери було поставлено лише в кінці 1961 року на всесвітньовідомому процесі в Карльсруе.
    За день до початку будівництва Берлінської стіни, 12 серпня 1961 року, до західноберлінської американської поліції з'явилася молода пара втікачів із східної зони Берліна: громадянин СРСР Богдан Сташинський та його дружина, німкеня Інге Поль.     Сташинський заявив, що він співробітник КДБ і з наказу цієї організації вбив українських політиків у екзилі Лева Ребета і Степана Бандеру...