Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


11.03.2015
Борітеся — поборете, Вам Бог помагає!
                                                                                                     І милосердному молюсь,
                                                                                                     Щоб ви лихим чим не згадали…
                                                                                                                           Т. Г. Шевченко
    У березні   вся свідома громадськість відзначає 201-у річницю від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка.
    Протягом двох століть твори Шевченка активно друкувалися як в Україні так і поза її межами. З’явився величезний пласт літератури, яка досліджувала різноманітні аспекти многогранної Шевченкової творчості. Вітчизняні та зарубіжні шевченкознавці наводять різні думки і інтерпретації спадщини письменника, але майже всі, шукаючи ключ до його творчості, знаходять його в українській народній поезії.
    «Шевченко як поет – це був сам народ, що продовжував свою творчість», «поезія Шевченка – безпосереднє продовження народної поезії», – проголошував, наприклад, М. І. Костомаров. Констатуючи повсюдне згасання народної поезії під тиском цивілізації англійський славіст В. Р. Морфіл бачив останні ії вогнища на Україні, а Шевченка називав «одним із останніх народних співців».
    Думи народу, його сподівання і прагнення були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум’яний вогонь творчості. Ніхто з українських поетів з такою ніжністю не відобразив у своїх творах невичерпну любов до свого краю, до свого народу, до чарівної української природи.
    Т. Г. Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних пісень. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу, і, за словами Рауля Чилачави, «одним із перших гарантував вічність своєму народові, своїй мові, своїй культурі».
    Саме тому у великих і малих населених пунктах України громадськість пошановує національного генія. Таке пошанування відбулося і на Чортківщині – 9 березня в Чортківському РКБК імені К.Рубчакової за участі творчих колективів РКБК, сільських клубних та бібліотечних закладів, хорів райлікарні, церковного хору Ягільниці і Сосулівки, мішаної капели бандуристів, театру Карабіневича, представників музичних шкіл, що було майстерно вплетено у вінок пам`яті Кобзаря. А 10 березня на площі Героїв Євромайдану на чолі з нашими духовними наставниками в чисельній присутності юні нашого краю – студентів Чортківського державного медичного коледжу та гуманітарно – педагогічного коледжу імені О.Барвінського , школярів, під барви національних знамен було відправлено поминальну панахиду з нагоди дня смерті нашого Кобзаря.
    В кожному мовленому слові літературних читань відчувалася невидима присутність поета, сучасність його творів і такі до щему потрібні нині кожному з нас напутні слова:
    Борітеся — поборете,
    Вам Бог помагає!
    За вас правда, за вас слава
    І воля святая!