Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


12.03.2015
Мелодія, варта життя...
     4 березня виповнилося 200 років з дня народження автора твору, який є не лише національним і державним символом, а й, безумовно, духовною зброєю. Зміст цього геніального твору в нинішній дуже складний для України час набув якогось особливого значення. Українці виконують його не тільки під час урочистостей, а й коли душу й тіло на полі бою віддають за свободу. Його не люблять і ганьблять вороги і зрадники України та безмежно шанують і виконують справжні сини і дочки України. Мова іде про Гімн України і автора музики до нього, греко – католицького священика Михайла Вербицького.
Усвідомивши, нарешті, значущість цього геніального твору, у 200 – літній ювілей автора музики М.Вербицького та 150 – у річницю з нагоди першого публічного виконання Гімну України, в нашій державі передбачено цикл заходів. Центральний захід відбувся 4 березня у с. Млини Ярославського повіту Республіки Польща ( колись терени України), де служив отець Михайло Вербицький та помер в 55-и річному віці. Панахиду в с.Млини біля могили М.Вербицького очолив глава УГКЦ блаженніший Святослав Шевчук за чисельної участі українських і польських священиків, в присутності керівників Львівської області, народних депутатів, посла України в Польщі Андрія Дещиці, вірян.
    Помолитись на місці спочинку о М.Вербицького прибули і представники Чортківщини – генеральний вікарій Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний, канцлер Бучацької єпархії УГКЦ отець Олег Ольховецький,  керуючий справами районної ради Тетяна Яблонь, голови постійних комісій районної ради Василь Градовий та Іван Веретик, заступник начальника відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради Наталія Сов`як, викладач вищої категорії гуманітарно – педагогічного коледжу ім..О.Барвінського Наталія Волощук та заступник головного лікаря з медсестринства Чортківської ЦКРЛ Тетяна Андрухів.
    Ступивши на землю, де упокоївся Михайло Вербицький, наші духовні отці першими підняли стяг української держави та проспівали славень України, адже Чорківська делегація прибула першою і мала можливість доторкнутися до таких сокровенних і близьких сторінок історії життя творця Державного Гімну України.
    Біля могили композитора відправили панахиду. Урочистості супроводжував спів українських та польських творчих колективів. З польського боку – це кафедральних хор Перемишля, молодіжний хор імені М.Вербицького, колективи «Журавлі», «Намисто». З українського – духовий оркестр Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, народний академічний хор капели імені П.Чубинського (Київ), муніципальний хор «Каменяр» (Стрий) . Духові оркестри України і Польщі виконали Державний Гімн України.
    Нескінчений потік квітів до могили творця українського гімну та напрочуд проникливе його виконання у багатьох на очах викликали непрохані сльози. «Це ж алілуя! - написав про наш гімн всесвітньовідомий композитор та піаніст Валентин Сильвестров. – У гімнах ніде такого немає. Це унікальний твір : це – Гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У цьому гімні затонула якась пам`ять про літургію, всеношну!”
    Навіть, якби Михайло Вербицький написав лише мелодію до «Ще не вмерла Україна…», вона варта цілого життя. У цій мелодії і радість, й смуток, біль і заклик до боротьби. Вона така ж, як і доля України.
    Це була перша, але, сподіваюся, не остання поїздка духовних наставників та представників місцевого самоврядування, освіти, медицини, культури Чортківщини до духовних святинь нашого народу.
    Збираючи по крупинці та глибше вивчаючи свою історію, передаючи її дітям, доносячи те сокровенне і світле, що здатна берегти людська пам`ять, усі ми разом зможемо побудувати в наших серцях незламний духовний храм , ім`я якому Україна. І тоді ніякий ворог нас не переможе!