Документи Рішення Рішення VІІІ скликання ІІІ сесія (26 березня 2021 року) №52-66 №64 Про звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр- міністра України щодо прийняття Закону України «Про колабораціонізм»

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ТРЕТЯ СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 26 березня 2021 року                                                                                     № 64
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської районної ради
до Президента України, Голови Верховної Ради України,
Прем’єр- міністра України щодо прийняття
Закону України «Про колабораціонізм»

Розглянувши пропозицію депутатської фракції Політичної партії ВО «Свобода» у Чортківській районній раді, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції президії районної ради від          26 березня 2021 року Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо прийняття Закону України «Про колабораціонізм» (додається).

2. Дане рішення і звернення надіслати до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України для розгляду і вирішення порушених питань.

3. Дане рішення і звернення оприлюднити на офіційному веб-сайті Чортківської районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Чортківської районної ради з правових питань, депутатської діяльності, етики та регламенту (Валерій ЗАПУХЛЯК).

 
Голова районної ради                                                                  Марія ЧУПРІЙ
Додаток
до рішення районної ради
від 26 березня 2021 року № 64

Звернення
депутатів Чортківської районної ради
до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр- міністра України щодо прийняття Закону України «Про колабораціонізм»
    Сім років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася російсько-українська війна. Російська Федерація, порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. Збройна агресія призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни. Збройна агресія – лише один із інструментів війни РФ проти України. Агресія ведеться одразу в кількох вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Елементами гібридної війни давно є пропаганда, що базується на брехні, маніпуляціях та підміні понять, заперечення самого факту війни та участі РФ у ній; звинувачення України у власних злочинах, спотворення української історії; торговельно-економічний тиск та енергетична блокада; терор і залякування громадян України; кібератаки та спроби дестабілізувати критичну інфраструктуру. Така ситуація стала можливою, зокрема, і через підтримку дій ворога громадянами України, і не тільки тими, що живуть на окупованій території. Не чинити будь-якої протидії, не зменшувати їхнього впливу на державу — це справжня зрада України, її майбутнього, майбутнього наших нащадків.
    Деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм. Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України. Особи, причетні до колабораціонізму продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. На даний момент українська влада не використала всіх можливостей, які було закладено в нормах національного конституційного та міжнародного права для організації відсічі агресії. З 18 березня 2014 року по сьогодні відбуваються спроби закріпити на законодавчому рівні це ганебне явище. На сьогодні довкола теми покарання осіб за співпрацю з ворогом утворився правовий вакуум, яким неможливо заповнити змінами до кримінального кодексу, адже його норми не мають зворотної дії.
    Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Чортківського району Тернопільської області та України в цілому, ми, депутати Чортківської районної ради, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого прийняття Закону України «Про колабораціонізм».
 
Прийнято на позачерговій третій сесії
Чортківської районної ради
VIII скликання 26 березня 2021