ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ШОСТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 03 червня 2011 року № 76ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ШОСТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
м. Чортків
Про герб і прапор
Чортківського району
Керуючись частиною 1 п.14 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики та організації роботи районної ради від 03 червня 2011року, районна рада
Вирішила:
1. Затвердити герб (автори Б.Дудяк, А.Гречило) і прапор Чортківського району (автори І.Велиган, Л.Хруставка) додається.
2. Затвердити Положення про зміст, опис та порядок застосування символіки Чортківського району (додається).
Голова Чортківської
районної ради Р.В.Чортківський
Затверджено
рішенням районної ради
від 03 червня 2011 року №76
рішенням районної ради
від 03 червня 2011 року №76
ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис і порядок застосування герба та прапора
Чортківського району.
1. Зміст, опис герба і прапора Чортківського районупро зміст, опис і порядок застосування герба та прапора
Чортківського району.
Малий герб Чортківського району – щит вирізаної історичної форми, розділений на три геральдичні фігури:
- у правому золотому полі, яке символізує землі району, три сині перев’язи – три основні ріки, що перетинають територію Чортківського району (Джурин, Серет, Нічлава);
- у лівому пурпуровому полі – Покровська Божа Матір у золотій накидці і синьому платті з піднятими до плечей руками, в долонях вона тримає срібний Омофор, в середині якого - червоний хрест, покриваючи ним жителів краю. Навколо голови – золотий німб. Пресвята Богородиця виступає як любляча Матір. Чортківська земля відома у християнському світі своїми чудотворними іконами Матері Божої Улашківської (ХVІ ст.), Чортківської Матері Божої Розарію (ХVІІ ст.), Угринської Матері Божої ( ХІХ ст.) . Велика кількість храмів в Чорткові та селах району посвячені Пресвятій Богородиці;
- у верхньому синьому полі – три срібні фортечні вежі, які підкреслюють приналежність району до Тернопільської області, а також відображають місцеві історичні укріплення на шляху ворожих набігів (Чортківський замок, Ягільницький замок та Колиндянський замок – палац)
Великий герб Чортківського району : щит з гербом району охоплює вінок з зелених гілок дуба, золотих пшеничних колосків та ягід і листків калини, перевитий синьо-жовтою стрічкою. Щит увінчано золотою територіальною короною із зубцями дубових і кленових листків та хрестом. Стародавній хрест посередині корони – символ християнської віри жителів району, згадка про звитягу українського війська під час визвольних змагань, про історичну Чортківську офензиву та пам’ять про тисячі земляків, полеглих за волю України. Золотий колір символізує такі чесноти: вірність, чистоту, справедливість і милосердя. У великому гербі пшеничні колоски означають розвинуте сільське господарство та символізують багатство, славу, мудрість, добро і красу, дубове листя – місцеві ліси – символ могутності сили та довголіття, червона калина - символ України, символ життя, крові та вогню, нагадує, що в с.Шманьківці Чортківського району народився Степан Чернецький - український поет, автор слів гімну січових стрільців «Червона Калина».
Прапор Чортківського району представляє собою прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3, полотнище розділене по двох діагоналях на чотири трикутники, з них: - верхній та нижній синього кольору; - правий та лівий жовтого кольору. У центрі прапора – герб із золотою облямівкою, увінчаний золотою районною короною з Хрестом ( висота щита дорівнює 1\2 ширини прапора, а разом з короною – 2\3 ширини прапора).
Наявність на прапорі Чортківського району синього та жовтого кольорів, як кольорів державного прапора України, символізують Українську державу, а зображення герба – належність до неї Чортківського району.
Прапор може використовуватись з додатковим горизонтальним кріпленням, як хоругва.
2. Порядок використання герба і прапора Чортківського району
1.1. Герб та прапор Чортківського району є офіційною символікою органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Чортківського району.
1.2. Власником герба та прапора Чортківського району є Чортківська районна рада. Еталоні зображення та оригінали герба та прапора в авторському виконанні та дане Положення зберігаються в районній раді.
1.3. Зображення герба та прапора Чортківського району застосовується:
- на фасаді будинку районної ради;
- у залі засідань районної ради;
- у службових кабінетах голови районної ради та голови райдержадміністрації;
- на центральних магістралях при в'їзді на території Чортківського району;
- на бланках, штампах та печатках ( для використання на нагородних грамотах, вітальних листівках, іншій церемоніальній, неофіційній кореспонденції) представницьких органів.
1.4. Прапор Чортківського району вивішується на будинку або піднімається на щоглі перед будинком Чортківської районної ради. Його можна вивішувати на будівлях органів місцевого самоврядування Чортківського району. Інші установи, організації, підприємства, об'єднання громадян, фірми, тощо можуть піднімати прапор Чортківського району у таких випадках:
- у дні державних та місцевих свят;
- під час проведення урочистих церемоній та урочистих заходів.
При одночасному піднятті та вивішуванні Державного прапора України та прапора Чортківського району останній не повинен перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується з права від нього ( з боку глядача).
1.5. Зображення герба та прапора Чортківського району може використовуватися:
- як елемент святкового оформлення населених пунктів району;
- на почесних грамотах, вітальних листівках, пам’ятних адресах, важливих документах;
- під час проведення районними організаціями релігійних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
- офіційними делегаціями Чортківського району в загальноукраїнських, міжнародних заходах у сфері політики, бізнесу, культури та спорту .
1.6. Юридичні та фізичні особи мають право використовувати тільки затверджені зображення герба та прапора Чортківського району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) – тільки з дозволу Чортківської районної ради на підставі угоди з нею. При цьому розмір збору на право використання місцевої символіки для юридичних осіб становить 0,1% вартості виробленої продукції , виконаних робіт або наданих послуг з використанням місцевої символіки, а для громадян, які займаються підприємницької діяльністю, - п’ять неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Платники збору несуть відповідальність за правильність і своєчасність оплати збору відповідно до чинного законодавства. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати збору здійснює Чортківська державна податкова інспекція.
Дія цього пункту не поширюється на культурно – просвітні та навчальні заклади, підрозділи Збройних сил України і Міністерства внутрішніх справ України, юридичні і фізичні особи, які використовують зображення герба Чортківського району з метою національно – патріотичного виховання молоді і формування національної свідомості громадян.
1.7. Кошти від збору за право використання офіційної символіки Чортківського району надходять до місцевого бюджету.
1.8. Виключне право на використання герба та прапора Чортківського району належить Чортківській районній раді.
1.9. Не дозволяється використання герба та прапора Чортківського району без згоди районної ради у випадках не передбачених цим Положенням.
2. Контроль за виконанням даного Положення залишаю за собою.
Голова Чортківської
районної ради Р.В.Чортківський