Документи Рішення Рішення VI скликання 36 сесія (03 лютого 2015 року) № 502- 516 № 503 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо внесення змін в бюджетне законодавство

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ТРИДЦЯТЬ ШОСТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 3 лютого 2015 року                                                                                              № 503
м. Чортків

Про звернення депутатів
Чортківської районної ради
щодо внесення змін в бюджетне
законодавство


Враховуючи рекомендації президії районної ради від 02 лютого 2015 року, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення депутатів Чортківської районної ради щодо внесення змін в бюджетне законодавство (додається).
2. Тексти рішення та звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
3.Дане звернення опублікувати в газеті «Голос народу» та оприлюднити на офіційному сайті Чортківської районної ради.



Заступник голови
Чортківської районної ради                                                                             Л.М.Хруставка 







Додаток
до рішення районної ради
від 03 лютого 2015 року № 503


Президенту України
Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України
Гройсману В.Б.

Прем’єр-міністру України
Яценюку А.П.


ЗВЕРНЕННЯ

Революційний 2014рік виявився для України надзвичайно складним та приніс чимало випробувань на долю народу. Події на Майдані, в Криму та на Сході залишили відбиток на сучасному стані країни. Тим не менш, люди знову повірили, що Україна зможе перетворитися на дійсно європейську, демократичну, правову та соціальну державу. Тому зараз надзвичайно важливим для влади є не втратити довіру та повагу народу, а навпаки довести, що всі жертви немарні, і наполегливо працювати на загальне благо.
Проте, реалізація цього завдання на даний момент не здається успішною. Візьмемо до прикладу прийняття Державного бюджету на 2015 рік. Його прийнято вночі в найкращих традиціях часів Януковича-Азарова: більшість голосує за правки, зачитані з аркуша паперу, оскільки документа як такого не було. Виходить, що Кабмін сам може написати такий бюджет, який йому вигідний. Уже традиційним для парламенту нового скликання є порушення Регламенту та кнопкодавство.
Основна ідея ухвалених змін до Бюджетного кодексу України - це децентралізація, тобто передача повноважень громадам з одночасною передачею додаткового фінансового ресурсу з державного бюджету. На перший погляд ідея непогана, але про які зміни можна говорити, якщо в районних бюджетах відсутні кошти на харчування учнів 1- 4 класів та харчування хворих в лікарнях? При розрахунку освітньої субвенції для місцевих бюджетів не враховано видатки на харчування учнів 1- 4 класів, а при розрахунку медичної субвенції не враховано безкоштовне харчування громадян, які знаходяться на лікуванні в умовах стаціонару.
Окрім того, і до сьогодні не вирішено питання харчування учнів, що мають статус потерпілих від аварії на ЧАЕС, так як частина населених пунктів району знаходиться в зоні, що потерпіла від аварії на ЧАЕС.
Також законодавцем не прописано джерела фінансування методичного кабінету та централізованої бухгалтерії при відділах освіти, що, в свою чергу, створює багато непорозумінь.
Ми вважаємо, що весь тягар реформ перекинуто на незахищені верстви населення, замість заможних. Адже як пояснити пересічним громадянам, чому не харчують їхніх дітей в школах, а хворих - в лікарнях, хоча впродовж всіх років Незалежності це здійснювалось за рахунок бюджетних коштів? Така ситуація викликає невдоволення громадян окремими діями теперішньої влади. Потрібно розуміти, що економити на дітях та хворих в жодному випадку недопустимо.
Враховуючи вищенаведене, вимагаємо в межах повноважень вжити заходи щодо ініціювання перегляду нормативно-правових актів в частині забезпечення видатків для організації на належному рівні харчування учнів 1-4 класів та хворих в лікарнях за рахунок коштів виділених як освітня та медична субвенція.
Разом із тим, наголошуємо на необхідності проведення анонсованої Вами адміністративно - територіальної реформи.
Ми розуміємо, що економічна ситуація в Україні вкрай складна, вимагає скорочення бюджетних видатків, в тому числі й на державне управління, а відповідно і зменшення кількості органів місцевого самоврядування та оптимізації мережі бюджетних установ. Однак, в свою чергу, пропонуємо розпочати реформу із скорочення кількості депутатів Верховної Ради України та надати можливість органам місцевого самоврядування завершити роботу в рамках своєї каденції, а наступні вибори до місцевих рад провести відповідно до нового законодавства.
Переконливо рекомендуємо Вам взяти до уваги вищенаведені пропозиції, оскільки вважаємо їх доцільними та ефективними в сучасній ситуації.


Дане звернення прийнято на
тридцять шостій сесії Чортківської
районної ради 03 лютого 2015 року