Документи Рішення Рішення VI скликання 22 сесія (26 липня 2013 року) №313-325 № 318 Про стан реформуваннямедичної галузі в районі

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ДВАДЦЯТЬ ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
 
від 26 липня 2013 року                                                                                                         № 318
м. Чортків

Про стан реформування
медичної галузі в районі

Заслухавши інформацію головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні Чортківського Р.В. про стан реформування медичної галузі в районі, Чортківська районна рада зазначає, що зміни у мережі закладів охорони здоров’я (їх об’єднання та реорганізація, перепрофілювання, зміна штатної чисельності працівників та ліжок) у районі відбуваються з 2011 року. Їх необхідність визначається змінами у чисельності населення, захворюваності та пов’язаних із цими факторами, реальними потребами громадян у тих чи інших видах медичних послуг, які враховуються у визначених законодавством нормативах.
На виконання Програми Економічних Реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» Комітету з економічних реформ при Президентові України в районі проводиться реформування медичної галузі. Утворено Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги. З 01 липня 2013 року утворено Чортківську станцію екстреної (швидкої) медичної допомоги, яка включає в себе Борщівську, Заліщицьку та Бучацьку підстанції, що підпорядковується Тернопільському територіальному медичному об‘єднанню «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Реорганізовано Пробіжнянську дільничну лікарню в амбулаторію загальної практики-сімейної медицини та відділення Чортківської центральної комунальної районної лікарні. З метою наближення медичної допомоги до населення реорганізовано та утворено дві амбулаторії загальної практики-сімейної медицини в місті Чорткові (вул. Маковея 7, та вул. Пігути, 29 (центральна амбулаторія) та одну в смт.Заводське.
В ході проведення медичної реформи в Чортківському районі передбачається насамперед організаційно-структурну перебудову галузі в цілому і спрямування її на поліпшення якості та доступності медичного обслуговування населення, підвищення ефективності фінансування охорони здоров’я, створення стимулів для здорового способу життя населення.
Слід зазначити, що на даний час матеріально-технічна база Чортківської центральної комунальної лікарні збережена і повністю відповідає статусу міжрайонної лікарні інтенсивного лікування вторинного рівня. Однак, існує проблема із забезпеченням онкохворих наркотичними препаратами. В мережі первинної ланки складна ситуація із матеріально-технічною базою, адже наявне обладнання застаріле. Основною проблемою Чортківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги є відсутність належного фінансування у зв»язку із неприйняттям обласного бюджету. Не вистачає коштів на пальне, немає забезпечення медикаментами, збільшується заборгованість по виплаті заробітної плати.
Враховуючи вищезазначене та взявши до уваги пропозиції постійної комісії районної ради з питань охорони здоров‘я, сім‘ї, материнства і дитинства від 17 липня 2013 року, для покращення надання медичної допомоги населенню району районна рада:
В И Р І Ш И Л А :
1. Інформацію головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні Чортківського Р.В. про стан реформування медичної галузі в районі прийняти до відома.
2. Звернутись до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України розглянути позитивні і негативні наслідки реформування медицини у пілотних областях, після чого, згідно чинного законодавства, поишрювати реформу на інші регіони.
3. Відділу охорони здоров‘я районної державної адміністрації:
3.1. Продовжувати підготовку та перекваліфікацію лікарів загальної практики-сімейної медицини;
3.2. Не допускати скорочення кількості медичних ставок у первинній ланці району

3.3. Проводити організаційно-структурну перебудову галузі, що спрямована на поліпшення якості та доступності медичного обслуговування населення;
3.4. Вживати заходи щодо зміцнення матеріально-технічного бази лікувально-профілактичних закладів району;
3.5. Взяти під контроль проведення поточних та капітальних ремонтів приміщень медичних закладів району.
4. Звернутись до контролюючих організацій (Чортківського міжрайонного управління головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області, міжрайонної державної фінансової інспекції, департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації) з клопотанням враховувати стан фінансового забезпечення комунальних закладів районної ради при здійсненні чергових перевірок.
5. Звернутись до Тернопільської обласної ради щодо погашення боргів по виплаті заробітної плати працівникам Чортківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги та виділення коштів для її повноцінного функціонування.
6. Рекомендувати міській, селищній, сільським радам розробити та затвердити програми «Місцевих стимулів» для медичних працівників (виділення пільгових кредитів для будівництва житла, земельних ділянок під будівництво житла, доплат за виконану роботу).
7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації з гуманітарних питань (Стечишин І.С.) та постійну комісію районної ради з питань охорони здоров‘я, сім‘ї, материнства і дитинства ( Веретик І.Й.).

Голова районної ради                                                                                             В.В. Заліщук