ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Чотирнадцята сесія
РІШЕННЯ
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Чотирнадцята сесія
РІШЕННЯ
від 21 червня 2012 року №204
м.Чортків
Про звернення депутатів Чортківської
районної ради до Президента України,
Верховної Ради України з приводу розгляду
та прийняття в першому читанні законопроекту
№ 9073 Ківалова-Колісниченка «Про засади
державної мовної політики»
Враховуючи пропозиції депутатської фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Чортківській районній раді, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Верховної Ради України з приводу розгляду та прийняття в першому читанні законопроекту № 9073 Ківалова - Колесніченка «Про засади державної мовної політики» (додається).
2. Тексти рішення та звернення надіслати Президенту України, Верховній Раді України для розгляду та вирішення порушеного питання.
3. Опублікувати звернення в газеті «Голос народу», а також оприлюднити в інших засобах масової інформації та розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.
4. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Чортківської районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації (Каськів М.В.).
Голова районної ради Заліщук В.В
Президенту України
Верховній Раді України
Верховній Раді України
Звернення
депутатів Чортківської районної ради з приводу розгляду та прийняття в першому читанні законопроекту № 9073 Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики»
депутатів Чортківської районної ради з приводу розгляду та прийняття в першому читанні законопроекту № 9073 Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики»
Ми, депутати Чортківської районної ради, висловлюємо глибоке обурення і несприйняття провокаційних намірів Партії Регіонів, яка законопроектом Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики» фактично намагається впровадити в Україні другу державну мову – російську, звузити сферу вживання мови української, як державної, порушити громадянський спокій у суспільстві, посіяти міжнаціональну ворожнечу. Ухвалення Верховною Радою України в першому читанні антидержавного за своєю суттю законопроекту № 9073 "Про засади державної мовної політики" викликає глибоке обурення всієї громади Чортківського району і є свідченням продовження українофобської політики центральної влади в Україні.
Зазначений проект закону містить норми, відверто спрямовані на мовний розкол української нації та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, встановлення підґрунтя для двомовності діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов'язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.
Насправді проблеми другої державної мови в Україні не існує. Вона штучно створюється деструктивними антиукраїнськими силами, що збурює соціальну напругу в нашому суспільстві, не сприяє політичній стабільності, порозумінню та суспільній злагоді. Штучно, через адміністративний примус, владний режим намагається звузити сферу використання української мови, брутально перекреслити елементарні культурні і людські права українців, перетворити наш народ на "гостей" у власному домі.
В Україні не існує перешкод чи заборон для вільного розвитку мов національних меншин. Натомість, у багатьох регіонах спостерігаємо наступ на українську мову, витіснення її з культурної, освітньої та інформаційної сфери, закриття українських шкіл та дошкільних навчальних закладів. Держава має стати насамперед на захист української мови, укріплюючи її статус у сфері офіційного та ділового спілкування, інформаційного і культурного простору, інакше Україна ризикує втратити свою національну мову. Зважаючи на це, запровадження в Україні другої державної мови є неприпустимим.
Для відвертання уваги від нечуваного грабунку України режим намагається спровокувати протистояння між областями, планомірно перетворює українофобію на офіційну ідеологію в державі. Глобальна мета новітніх русифікаторів зрозуміла – це соціальна, культурна та національна маргіналізація українців, перетворення нас на безправну, дискриміновану, стигматизовану, принижену та визискувану групу.
Парламентська більшість сьогодні намагається здійснити те, що не спромоглися втілити царські та совєцькі окупанти. Віра, мова і земля – ось те, що ще залишилося в українців. І зберегти це для наших нащадків – питання честі та совісті кожного. Якщо здамо нашу мову – осоромимось не лише самі перед собою, а й перед мертвими та ненародженими, перед душами мільйонів українців, які були знищені антиукраїнськими режимами.
Кожен українець та українське суспільство загалом дадуть адекватну відповідь на цю угодовську, зрадницьку політику новітніх колаборантів Кремля. Знищення української мови, переписування української історії, кремлівська кінопропаганда, засилля російськомовних телепрограм – головні напрямки ідеологічної, психологічної, інформаційної іноземної агресії. Насправді йдеться не про права представників етнічних меншин, якими вдало спекулюють деструктивні антиукраїнські сили, а про нову фазу жорсткої русифікації – продовження політики лінгвоциду.
Про "двомовність" в Україні говорять насамперед ті, хто української мови не знає взагалі або ж показово зневажає її та робить усе задля її знищення. Живучи в Україні, вони піддають сумніву повноцінність державної мови, яка є однією з найбагатших у світі, цим самим демонструючи неповагу до українського народу та його держави.
Подібні заяви ми розцінюємо також як посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови як єдиної державної. В рішенні Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року у справі про застосування української мови чітко вказано: "Конституцією України статус державної мови надано українській мові (частина перша статті 10). Це повністю відповідає державотворчій ролі української нації, що зазначено у преамбулі Конституції України, нації, яка історично проживає на території України, становить абсолютну більшість її населення і дала офіційну назву державі".
Ми, депутати Чортківської районної ради, вважаємо такі законодавчі ініціативи очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування та поглиблення відтворення української мови як єдиної державної та спробою грубого порушення положень Конституції України (статті 10, 22, 24, 92, 157), Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» (статті 91), рішення Конституційного Суду України від 14 грудня 1999 року № 10 рп/99 у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови, а також як такі, що не узгоджуються з міжнародними документами, ратифікованими Україною, зокрема Європейською хартією регіональних мов або мов меншин.
З огляду на наведене, Чортківська районна рада вимагає від Верховної Ради України – не допустити ухвалення такого закону вцілому, від Президента України - накласти вето на законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики" в разі його ухвалення як закону та зупинити наступ на українську мову і не допустити антиконституційних спроб запровадження в Україні другої державної мови. Маємо раз і назавжди припинити дискусії з означеного питання і дати всім зрозуміти: у нас – єдина українська нація, єдина українська держава, єдина українська державна мова.
Прийнято 21 червня 2012 року на
чотирнадцятій сесії Чортківської
районної ради шостого скликання
чотирнадцятій сесії Чортківської
районної ради шостого скликання