Документи Рішення Рішення VII скликання V сесія (24 березня - 01 квітня 2016 року) № 99-128 №100 Про стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району

Результати поіменного голосування
Результати поіменного голосування

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
П’ЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 24 березня 2016 року                                                                                         № 100
м.Чортків

Про стан дотримання законності,
боротьби зі злочинністю неповнолітніми
особами на території Чортківського району

Заслухавши та обговоривши інформацію першого заступника начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області майора поліції
Василика В.М. «Аналіз стану криміногенної ситуації та результати роботи по боротьбі зі злочинністю, неповнолітніми особами та охорони громадського порядку на території Чортківського району за 12 місяців 2015 року» районна рада відзначає, що питання боротьби зі злочинністю є одним з найбільш актуальних на даний час.
Слід відмітити, що за 12 місяців 2015 року в ЄРДР зареєстровано 375 кримінальних проваджень, з яких 233 розкрито. Серед скоєних злочинів значна кількість припадає на крадіжки індивідуального майна з проникненням у житло. За звітний період зареєстровано 157 злочинів даної категорії, з них розкрито 98 злочинів.
Найбільш криміногенними залишаються такі населенні пункти, як м. Чортків, в якому в 2015 року скоєно 126 злочинів, с. Біла –16, с. Білобожниця–13, Ягільниця – 13, с. Мухавка-12, смт. Заводське – 6, Свидова – 10, Переходи -11, Пробіжна -9, Нагірянка -9.
За 12 місяців 2015 року викрито 13 фактів незаконного виробництва чи збуту наркотичних засобів.
У звітному році знизилась кількість злочинів, вчинених групою осіб (10 проти 38 -81.2 %), та злочинів, учинених в стані алкогольного сп’яніння (6 проти 11).
Важливим залишається питання вчинення правопорушень неповнолітніми. Протягом 2015 року на території Чортківського району зареєстровано 14 кримінальних та 38 адміністративних правопорушень.
Виявлено 111 фактів неналежного виконання батьками своїх батьківських обов’язків. По всіх фактах складено адмінпротоколи і винні особи притягнуті до відповідальності.
У звітному періоді працівниками поліції було притягнуто до адміністративної відповідальності 1322 правопорушника. Накладено штрафів на загальну суму 8041 грн.
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 17 березня 2016 року, Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:
1. Інформацію першого заступника начальника Чортківського районного ВП ГУНП в Тернопільській області майора поліції Василика В.М. прийняти до відома.
2. Стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району визнати задовільним.
3. Чортківському ВП ГУНП в Тернопільській області з метою стабілізації криміногенної ситуації:
1) спрямувати зусилля служб по боротьбі з тяжкими і резонансними злочинами, злочинами проти власності, провести дієву профілактику серед раніше засуджених; посилити боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом, самогоноварінням та наркоманією на адміністративних дільницях;
2) провести роз’яснювальні роботи з керівниками органів місцевого самоврядування та приватними підприємцями, що здійснюють роздрібну торгівлю та працюють в сфері громадського харчування і розваг, щодо заборони продажу неповнолітнім особам алкогольних та тютюнових виробів, зайняття вказаним видом підприємницької діяльності без передбаченого законом дозволу, а також щодо обмеження перебування дітей у вказаних закладах віком до 16 років без супроводу батьків чи іншого законного представника дитини та їх перебування у розважальних закладах після 22.00 год.
4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування району вжити заходів щодо створення поліцейських станцій, фінансування їх діяльності та щодо придбання і встановлення засобів відеоспостереження в найбільш людних місцях.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).
Голова районної ради                                                                             В.М. Шепета