Документи Протоколи Протоколи комісій Постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

ПРОТОКОЛ №26

засідання постійної комісії районної ради
сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики,
дотримання законності
та запобігання корупції


від 14 листопада 2019 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії:
Задорожна Надія Василівна
Яремовський Василь Ігорович
Відсутні: Барицький Микола Романович

Запрошені:
Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради;
Овод Йосифа Йосипівна – заступник голови районної державної адміністрації.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Про внесення змін до рішення Чортківської районної ради від 20.09.2019 № 574 «Про затвердження списку присяжних Чортківського районного суду».

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та причини термінового скликання комісії.

СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – зазначив, що нещодавно ми затверджували Список присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області, однак, оскільки в районну раду поступили заяви від громадян району про виключення зі списку присяжних та включення у список присяжних, тому є підстави його переглянути. Так, Коцюбович Роман через об’єктивні причини не встиг подати заяву про включення у список присяжних, хоча у попередні роки він був присяжним Чортківського районного суду, де зарекомендував себе з позитивної сторони.
Тиміцька С.М. – доповнила голову постійної комісії та зазначила, що в районну раду також поступила заява від присяжної Чортківського районного суду Сиротюк Ірини про виключення зі списку присяжних, яку 20 вересня було включено у список. Однак, з 23 вересня вона поступила на державну службу, а відповідно до вимог Закону України «Про судоустрій і статус суддів», державні службовці не можуть бути присяжними судів. Тому виконавчим апаратом районної ради підготовлено проект рішення, яким внесено зміни у рішення районної ради від 20.09.2019 № 574 та Список присяжних викладений в новій редакції, з у рахуванням поданих заяв.
Голова комісії виніс дане питання на голосування.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про внесення змін до рішення Чортківської районної ради від 20.09.2019 № 574 «Про затвердження списку присяжних Чортківського районного суду» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.


Голова постійної комісії І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії Н.В.Задорожна

ПРОТОКОЛ №25
засідання постійної комісії районної ради
сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики,
дотримання законності
та запобігання корупції

від 10 жовтня 2019 року

Склад комісії – 4 чол.

Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна

Запрошені:
1. Пушкар П.І. – заступник голови районної ради
2. Кобернік М.В. – депутат районної ради
3. Шкабар Є.М. – депутат районної ради, голова постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, екологічної політики,
природокористування та сталого розвитку, член Ради сільськогосподарських підприємств Чортківського району
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

      1. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприйняття нової редакції Закону України про особливий статус Донбасу, так званої «формули Штайнмаєра».
      2. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Служби безпеки України з приводу неприпустимості відведення сил і засобів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних формувань спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
      3. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., Генерального прокурора України Рябошапки Р.Г., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.П., Директора Державного бюро розслідувань Труби Р.М. щодо силового розгону мирного протесту ветеранів антитерористичної операції – операції об’єднаних сил і мешканців міста Соснівка Львівської області 21 вересня 2019 року.
      4. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та звернення аграріїв Чортківщини.

      Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та причини термінового скликання комісії.

І. СЛУХАЛИ:
      Пушкар П.І. – зазначив, що в країні сталася неоднозначна ситуація у зв’язку позицією вищих ешелонів влади щодо відведення сил і засобів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних формувань спеціального призначення МВС України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях а також іншими проанонсованими Президентом України заходами про прийняття нової редакції Закону України щодо особливого статусу Донбасу, так званої звернень «формули Штайнмаєра». Тернопільська обласна рада прийняла ряд звернень до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, щодо неприпустимості таких дій. Одна третина депутатів Чортківської районної ради (відповідно до частини сьомої ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні») зініціювали скликання позачергової сесії районної ради щодо підтримки звернень обласної ради, оскільки такі дії влади створюють загрозу територіальній цілісності держави.

ВИСТУПИЛИ:
      Калакайло І.Я. – зазначив, що він є одним із ініціаторів звернення, які і всі присутні депутати на комісії, та зачитав текст звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприйняття нової редакції закону України про особливий статус Донбасу, так званої «формули Штайнмаєра» та проект рішення районної ради щодо підтримки зазначеного звернення. Іван Ярославович запропонував питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприйняття нової редакції Закону України про особливий статус Донбасу, так званої «формули Штайнмаєра» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
      1. Питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприйняття нової редакції Закону України про особливий статус Донбасу, так званої «формули Штайнмаєра» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
      Калакайло І.Я. – зачитав присутнім звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Служби Безпеки України з приводу неприпустимості відведення сил і засобів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних формувань спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та проект рішення районної ради про підтримку зазначеного звернення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
      1. Питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Служби безпеки України з приводу неприпустимості відведення сил і засобів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових правоохоронних формувань спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, розвідувальних органів України, від меж тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
      2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
      Калакайло І.Я. – зачитав присутнім звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., Генерального прокурора України Рябошапки Р.Г., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.П., Директора Державного бюро розслідувань Труби Р.М. щодо силового розгону мирного протесту ветеранів антитерористичної операції – операції об’єднаних сил і мешканців міста Соснівка Львівської області 21 вересня 2019 року та проект рішення Чортківської районної ради про підтримку такого звернення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     1. Питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., Генерального прокурора України Рябошапки Р.Г., Міністра внутрішніх справ України Авакова А.П., Директора Державного бюро розслідувань Труби Р.М. щодо силового розгону мирного протесту ветеранів антитерористичної операції – операції об’єднаних сил і мешканців міста Соснівка Львівської області 21 вересня 2019 року» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
      1. Шкабар Є.М. – який зазначив, що аграрії Чортківщини стурбовані позицією влади щодо зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Ще 21 вересня Тернопільська обласна рада прийняла відповідне звернення до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 2025 року. Доповідач зачитав звернення депутатів Тернопільської обласної ради. Окрім того, Євген Михайлович зазначив, що аграрії Чортківщини також підготували звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та всіх свідомих українців, яке закликав присутніх підтримати.
      Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та звернення аграріїв Чортківщини» та виніс його на голосування.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
      1. Питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Президента України, Верховної ради України, Кабінету Міністрів України щодо продовження до 2025 року мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення та звернення аграріїв Чортківщини» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
      2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.


Голова постійної комісії                                                                                                      І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії                                                                                                   Н.В.Задорожна

 
ПРОТОКОЛ №24
засідання постійної комісії районної ради
сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики,
дотримання законності
та запобігання корупції

від 20 вересня 2019 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

     Про розгляд поданих керуючим справами виконавчого апарату районної ради Яблонь Т.В., зауважень і пропозицій до проектів рішень «Про затвердження переліку об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад Чортківського району, що підлягає приватизації», «Про аукціонну комісію для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальних громад району», «Про укладення договору про спільну діяльність », «Про приватизацію частини об’єкта нерухомості по вул.. Незалежності, 53, м. Чортків», «Про приватизацію об’єкта нерухомості по вул.. Юрчинських, 33, м. Чортків».

     Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та причини термінового скликання комісії.

СЛУХАЛИ:
     Тиміцька С.М. – зазначила, що виконавчим апаратом районної ради підготовлено ряд рішень щодо приватизації майна, що тривалий час не використовується районною радою, а відчуження цього майна буде сприяти поповненню районного бюджету. Зазначені рішення схвалені постійною комісією районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі 17 вересня 2019 року. Однак, в кінець робочого дня 19 вересня 2019 року, у переддень засідання ХХІ сесії районної ради, керуючий справами виконавчого апарату районної ради
Яблонь Т.В. подала свої Зауваження і пропозиції до проектів рішень «Про затвердження переліку об’єктів нерухомого майна спільної власності територіальних громад Чортківського району, що підлягає приватизації», «Про аукціонну комісію для продажу об’єктів малої приватизації комунальної власності територіальних громад району», «Про укладення договору про спільну діяльність », «Про приватизацію частини об’єкта нерухомості по вул. Незалежності, 53, м. Чортків», «Про приватизацію об’єкта нерухомості по вул.. Юрчинських, 33, м. Чортків», в яких висловила підозру, що вказані рішення є регуляторними актами та їх необхідно приймати за іншою процедурою.
Керуючий справами у зауваженнях, зазначила, що вивчала практику прийняття аналогічних рішень органами місцевого самоврядування, однак не дала посилання на жодне з них.
     З метою розгляду зауважень та пропозицій Яблонь Т.В., юридичною службою виконавчого апарату районної ради, встановлено, що утворення аукціонних комісій передбачено Законом України «Про приватизацію державного і комунального майна», який прийнятий 18 січня 2018 року та набрав чинності 07 березня 2018 року. Частиною четвертою статті 15 зазначеного закону передбачено, що для продажу об’єктів приватизації утворюється аукціонна комісія, діяльність, якої регулюється положенням, що затверджується фондом держмайна України, органом місцевого самоврядування. Наказом Фонду Держмайна України від 06 квітня 2018 року № 486 затверджено Положення про діяльність аукціонної комісії для продажу об’єктів малої приватизації, на основі якого розроблено проект рішення районної ради «Про аукціонну комісію для продажу об'єктів малої приватизації комунальної власності територіальних громад району».
     В ході аналізу висновків, прийнятих Державною регуляторною службою з моменту прийняття вказаного закону до затвердження Положення про діяльність аукціонної комісії (18 січня 2018 року – 26 квітня 2018 року), які обов’язково оприлюднюються на офіційному сайті державної регуляторної служби (//www.drs.gov.ua/analysis_projects/page/130/), не виявлено жодного висновку щодо вказаного наказу ФДМ України. Окрім того, юридичною службою проведено аналіз висновків ще за двома параметрами: за назвою та за розробником проекту регуляторного акту. В ході аналізів не виявлено висновків щодо рішень про затвердження положень про діяльність аукціонних комісій; затвердження переліку майна, що підлягає приватизації, а також рішень про приватизації.
     За результатами вивчення зауважень і пропозицій керуючого справами виконавчого апарату районної ради Яблонь Т.В. юридичною службою підготовлено проект висновку постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції, з якими доповідач ознайомила членів комісії.

ВИСТУПИЛИ:
     Калакайло І.Я. – запропонував членам комісії проаналізувати висновки Державної регуляторної служби за трьома параметрами: за датою прийняття, за назвою та за розробником проекту регуляторного акта.
     Доповідач зазначив, що у ході аналізу не виявлено жодного висновку щодо проекту регуляторного акта. За таких обставин, можна вважати, що дані проекти рішень не є регуляторними актами та запропонував схвалити Висновок постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     Схвалити висновок постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (додається).Голова постійної комісії                                                                               І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії                                                                            Н.В.Задорожна
 

 

ПРОТОКОЛ №23
засідання постійної комісії районної ради
сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики,
дотримання законності
та запобігання корупції

від 17 вересня 2019 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна

Запрошені:
Шепета В.М. – голова Чортківської районної ради.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
Про затвердження списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області.

     Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
     Тиміцька С.М. – зазначила, що у листопаді 2016 року на сесії районної ради затверджувався список присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області, до складу присяжних увійшло 24 чол. Строк виконання присяжними своїх обов’язків три роки. Тому повноваження присяжних припиняються 03 листопада 2014 року. У серпні 2018 року у районну раду надійшло подання територіального управління Державної судової адміністрації України у Тернопільській області від 29.07.2019 р. № 08-631/56 щодо затвердження списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області на наступний період. З метою забезпечення рівного доступу усім громадянам району до участі у правосудді, виконавчим апаратом районної ради підготовлено оголошення про формування списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області, в якому визначено вимоги до кандидатів, строк подачі документів (до 30 вересня), права та обов’язки присяжних. Зазначене оголошення було оприлюднене на офіційних сайтах районної ради та Чортківського районного суду, а також на сторінці районної ради у соціальній мережі. Станом на сьогодні поступило 20 заяв від громадян району щодо включення їх в присяжні.

ВИСТУПИЛИ:
      Шепета В.М. – зазначив, що враховуючи те, що не відомо, чи до третього листопада буде скликана сесія районної ради, слід затвердити список присяжних у складі кандидатів, які подали заяви, а у випадку звернення громадян після засідання ХХІ сесії районної ради, можна буде викласти список у новій редакції.
     Барицький М.Р. – відмітив, що за півтора місяця поступило дуже мало заяв. Тому доцільно було б продовжити строк прийняття заяв до 25 жовтня та вжити додаткових заходів щодо залучення жителів району до списку присяжних.
     Калакайло І.Я. - повідомив, що зважаючи на теперішню ситуацію необхідно розглянути подані документи 11 кандидатів та ознайомив присутніх із документами, поданими кандидатами у присяжні Чортківського районного суду.
     Задорожна Н.В. – запропонувала питання «Про затвердження списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
     Голова комісії виніс на голосування пропозиції Задорожної Н.В. та Барицького М.Р.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     1. Питання «Про затвердження списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
    2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
     3. Рекомендувати голові районної ради продовжити строк прийняття заяв від кандидатів у присяжні до 25 жовтня 2019 року та вжити додаткових заходів щодо залучення жителів району до списку присяжних.
Голова постійної комісії                                                                                              І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії                                                                                              Н.В.Задорожна

ПРОТОКОЛ №22
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності
та запобігання корупції

від 05 червня 2019 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна

Запрошені:
Турецький П.С. – керівник Чортківської місцевої прокуратури
Мельник А.І. – начальник Чортківського ВП ГУПН в Тернопільській області.
Кобернік М.В. – заступник начальника відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради, депутат районної ради.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про внесення змін до рішення районної ради від 03 листопада 2016 року № 170.
2. Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік.
3. Про схвалення Експертного висновку щодо проекту рішення Чортківської районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району».
4. Різне.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Тиміцька С.М. – зазначила, що у листопаді 2016 року на сесії районної ради затверджувався список присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області, до складу присяжних увійшло 24 чол. Кандидатів у присяжні подавали уповноважені від депутатських фракцій районної ради та Чортківська міська рада. Кожен присяжний власноручно заповняв заяву про включення їх до списку присяжних. Однак, не зважаючи на те, що термін повноважень присяжних три роки, який спливає 03 листопада 2019 року, в районну раду надійшло 4 заяви про виключення їх із зазначеного списку. Законом України «Про судоустрій і статус суддів» не передбачено порядку виключення із списку присяжних. Статтею 66 вказаного закону передбачено, що голова суду має право увільнити від виконання обов’язків присяжного при наявності певних підстав. Разом з тим, включення у Список присяжних є добровільне і не може суперечити волі особи. Оскільки в районну раду поступили відповідні заяви, то їх слід розглянути і підстав для відмови немає.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – запропонував питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 03 листопада 2016 року № 170» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 03 листопада 2016 року № 170» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
1. Мельник А.І. – доповів про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік (текст доповіді додається).
В доповіді начальник ВП ГУНП в Тернопільської області довів до відома присутніх, що вперше, у порівнянні з декількома попередніми роками, зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень. Значно зменшилась кількість крадіжок приватного майна громадян (в т. ч. кількість квартирних крадіжок), зменшилась кількість облікованих тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.
Однак, у порівнянні з минулим роком, задокументовано на 61.5 % більше кримінальних правопорушень пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин, зважаючи на це, доповідач вніс пропозицію щодо виділення з районного бюджету коштів для придбання для Чортківської ЦКРЛ тестів на виявлення наркотичного сп’яніння.
2. Турецький П.С. - зазначив, що протидія злочинності належить до повноважень ВП ГУНП, місцева ж прокуратура здійснює повноваження щодо координації цієї роботи. Впродовж 2018 року Чортківською місцевою прокуратурою вжито низку заходів щодо покращення криміногенної ситуації у Чортківському районі, шляхом вивчення стану та структури злочинності, обговорення на координаційних та оперативних нарадах питання ефективності діяльності правоохоронних органів щодо протидії злочинності. Загалом вжитими заходами досягнуто зменшення інтенсивності росту кримінальних правопорушень окремих категорій.
Так, за вищевказаний період зменшилася кількість облікованих кримінальних правопорушень на 22% у Чортківському районі (379 проти 486 за
минулий рік).
Кількість тяжких злочинів зменшилася на 19,1 %, відбувся спад майнової злочинності у Чортківському районі на 41,2%, зокрема крадіжок. Число квартирних крадіжок зменшилося у п’ятеро (з 10 до 2).
Активізовано діяльність щодо виявлення злочинів, пов’язаних зі збутом наркотичних засобів ( 9 проти 6 минулого року).
Удвічі більше виявлено злочинів у сфері обігу наркотичних речовин без
мети збуту в порівнянні з 2017 роком (10 проти 5).
Зменшилася кількість злочинів проти громадського порядку та моральності на 50%, а також зменшилася кількість злочинів вчинених у стані алкогольного сп’яніння.
У Чортківському районі до суду скеровано три обвинувальних акти у кримінальних провадженнях щодо привласнення, розкрадання та нецільового використання субвенційних коштів державного бюджету, а також коштів територіальних громад, спрямованих на капітальні видатки.
В той же час при наявності позитивних тенденцій у боротьбі із злочинністю наявні і певні прорахунки.
Зросло число особливо тяжких злочинів у Чортківському районі на 40%, збільшилась кількість злочинів проти життя та здоров’я особи на 13%. Не зважаючи на значне зниження в області числа злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту (-16,3 %), їх кількість зросла у Чортківському районі (з 19 до 22). Утричі зросла кількість злочинів цієї категорії, що спричинили смерть потерпілого.
Потребує активізації діяльність щодо виявлення злочинів з питань земельних відносин та у сфері надрокористування, а також щодо незаконної порубки лісу (до суду скеровано 1 обвинувальний акт).
Протягом 2018 року працівниками Чортківської місцевої прокуратури на виконання наказу Генерального прокурора України проводились зустрічі із учнями та студентами, на яких обговорювались, в тому числі, питання дитячої злочинності та особливостей відповідальності неповнолітніх.
Вказані зустрічі проведені у Білівській, Пробіжнянській, Ягільницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, Горішньовигнанському НВК, Мухавській та Нагірянській ЗОШ І-И ступенів.
3. Задорожна Н.В. – запропонувала звернутися від імені постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції до фінансового управління райдержадміністрації та постійної комісії районної ради з питань бюджету із проханням при внесенні змін до бюджету на 2019 рік передбачити кошти для придбання тестерів на виявлення наркотичного сп’яніння.
Голова комісії не заперечив проти пропозиції та виніс на голосування проект рішення та пропозицію Задорожної Н.В.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
3. Доручити голові постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції Калакайлу І.Я. звернутися із листами до фінансового управління райдержадміністрації та постійної комісії районної ради з питань бюджету із проханням при внесенні змін до бюджету на 2019 рік передбачити кошти для придбання тестерів на виявлення наркотичного сп’яніння.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
1. Тиміцька С.М. – яка зазначила, що на минулому засіданні комісією був схвалений проект рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району» та аналіз його регуляторного впливу. Оскільки цей акт є регуляторний, процедура його прийняття дещо складніша. Після схвалення даний проект був розміщений на сайті районної ради для внесення відповідних зауважень та пропозицій. Впродовж цього періоду жодних зауважень та пропозицій у районну раду не поступало. Тому, на теперішньому етапі слід схвалити експертний висновок до регуляторного акта. Юридичним відділом відповідний проект підготовлений.
2. Калакайло І.Я. - зачитав проект Експертного висновку та виніс дане питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити Експертний висновок щодо проекту рішення Чортківської районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району».

V. СЛУХАЛИ:
1. Тиміцька С.М. – проінформувала про результати розгляду справи за позовом Чортківської районної ради, третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача – Улашківська сільська рада, до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області, Товариства з обмеженою відповідальністю «Українське земельне агентство», третя особа яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору ТзОВ «Агро-Синтез «Поділля» про визнання недійсними результатів торгів № 10733 в частині продажу права оренди за лотами № 20811 та № 20812; скасування протоколів земельних торгів (аукціону) з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності № 4 та № 5 від 21 березня 2018 року та зачитала рішення господарського суду Тернопільської області від 22 квітня 2019 року справа № 921/2/19.
2. Калакайло І.Я. – запропонував взяти дану інформацію до відома.Голова постійної комісії                                                    І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії                                                    Н.В.Задорожна
ПРОТОКОЛ №21
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
від 01 березня 2019 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна

Запрошені:
Шепета В.М. – голова районної ради
Пушкар П.І. – заступник голови районної ради
Чайчук О.Т. – голова районної державної адміністрації
Овод Й.Й. – заступник голови районної державної  адміністрації
Березовська І.В. – начальник відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району за 2018 рік.
2. Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік.
3. Про звіт голови районної ради.
4. Про план роботи Чортківської районної ради на 2019 рік.
5. Про схвалення проекту рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району»..
6. Різне.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Березовська І.В. – яка стисло прозвітувала присутнім про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2018 рік та зазначила, що результати аналізу соціально-економічного розвитку Чортківщини у 2018 році свідчать про позитивну динаміку показників у реальному секторі економіки та соціальній сфері, одночасно базові показники зростають упродовж декількох років поспіль.
У результаті, за січень-грудень звітного року в роботі промислових підприємств району відбулось зростання динаміки виробництва продукції. Відносно 2017 року збільшення обсягів виробництва промислової продукції склало 2,7% (1 757,1 млн.гривень).
Ключовою галуззю реального сектору економіки, що формує основу продовольчої і, значною мірою, економічної та екологічної безпеки району, а також реалізує соціально-економічні основи розвитку сільських територій, є аграрний сектор.
За дванадцять місяців аграрним сектором економіки району вироблено сільськогосподарської продукції на 623,8 млн. гривень, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – 320,4 млн. гривень, у господарствах населення – 303,4 млн. гривень.
У структурі валового виробництва сільського господарства району рослинництво займає 88%, тваринництво – 12%.
Протягом 2018 року реалізовувалися заходи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки району, підвищення конкурентоспроможності продукції аграрного сектору на внутрішньому та зовнішньому ринках, вирішення соціальних проблем села.
Транспортна інфраструктура району є важливим сегментом економіки та забезпечення функціонування соціальної складової.
Дороги в Чортківському районі обслуговуються філією «Заліщицька дорожня експлуатаційна дільниця», зокрема, міжнародна автомобільна дорога Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече (М-19).
Філією «Чортківський райавтодор» обслуговуються територіальна автомобільна дорога Бучач-Чортків-Скала-Подільська (Т-20-01).
ТОВ «Спецбудстандарт» обслуговує територіальну автомобільну дорогу Тернопіль-Скалат-Жванець (Т-20-02).
Усі районні та обласні дороги загального користування місцевого значення у Чортківському районі передані для обслуговування ТОВ «Техно-Буд-Центр».
Рішенням сесії Чортківської районної ради № 384 від 11.05.2018 року «Про внесення змін до районного бюджету», субвенції щодо соціально-економічного розвитку в сумі 2 450 тис. грн. та субвенції з місцевого бюджету на співфінансування інвестиційних проектів по ремонту доріг у сумі 73 500 грн. передані в обласний бюджет.
Будівництво житла у населених пунктах Чортківського району без м. Чорткова здійснюється виключно індивідуальними забудовниками за власні кошти. За 2018 рік у районі введено в експлуатацію 2 258 кв. м. житла, що становить 120% до минулого року. Опосередкована вартість будівництва житла по Тернопільській області становить 10 460 грн. за 1 м. кв. Загальна сума інвестицій в будівництво житла становить 23,6 млн. гривень.

ВИСТУПИЛИ:
Шепета В.М. – запропонував питання «Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району за 2018 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Звіт про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району за 2018 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Березовська І.В. – доповіла про мету програми соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік та її основні напрямки.

ВИСТУПИЛИ:
Барицький М.Р. – запропонував питання «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
Голова комісії не заперечив проти пропозиції та виніс дане питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Чортківського району на 2019 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Шепета В.М. – зазначив, що впродовж звітного періоду проведено чотири сесії районної ради (сім пленарних засідань), на яких прийнято понад 150 рішень, серед яких ряд звернень до вищих ешелонів влади щодо силового розгону наметового містечка, несправедливого завищення тарифів на газ, щодо незабезпечення заробітною платою педагогічних працівників у зв’язку з дефіцитом освітньої субвенції, про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень тощо. Не менш важливе рішення є про використання червоно-чорного прапора на території Чортківського району.
Однак, чи не найважливішим досягненням спільної праці депутатського корпусу районної ради та посадових осіб районної державної адміністрації є відкриття на базі благодійного фонду «Милосердя» інклюзивно-ресурсного центру.
Голова районної ради прозвітував про основні досягнення районної ради за звітний період та окреслив заплановані основні напрямки діяльності у 2019 році.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – запропонував питання «Про звіт голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звіт голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

IV. СЛУХАЛИ:
1. Тиміцька С.М. – яка зазначила, що на минулому засіданні комісією вносилися пропозиції до плану роботи Чортківської районної ради на 2019 рік. За результатами пропозицій всіх комісій організаційним відділом виконавчого апарату районної ради підготовлено проект рішення.
2. Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення та виніс його на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про план роботи Чортківської районної ради на 2019 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

V. СЛУХАЛИ:
Тиміцька С.М. – повідомила присутніх про проект рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району» та зазначила, що даний проект є регуляторним актом, тому він повинен пройти наступну процедуру: схвалюється проект регуляторного акта, потім цей акт оприлюднюється для внесення зауважень та пропозицій. По закінченню тридцяти денного терміну відповідна профільна комісія складає експертний висновок та проект виноситься на розгляд чергової сесії.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – запропонував схвалити проект рішення та доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити проект рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на право оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району».
2. Доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

V. СЛУХАЛИ:
Тиміцька С.М. – повідомила присутніх, що в районну раду надійшов лист разом із рішенням суду про притягнення одного з депутатів районної ради до відповідальності за несвоєчасне подання е-декларації.
Калакайло І.Я. – звернув увагу про необхідність інформування депутатів районної ради про строки подачі е-декларацій та запропонував взяти даний лист до відома.


Голова постійної комісії І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії Н.В.Задорожна
ПРОТОКОЛ №20
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

від 14 грудня 2018 року

Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна

Відсутні: Яремовський Василь Ігорович

Запрошені:
Шепета В.М. – голова районної ради
Пушкар П.І. – заступник голови районної ради
Яблонь Т.В. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради
Заболотний І.Я. – перший заступник голови Чортківської райдержадміністрації
Ємельянов С.В.– заступник військового комісара - начальник відділення комплектування Чортківського об'єднаного міського військового комісаріату


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.
2. Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022 роки.
3. Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.
4. Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2019 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради.
5. Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району,
управління якими здійснює Чортківська районна рада.
Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Задорожна Н.В. – зазначила, що зважаючи на те, що населення району обурене підняттям тарифів на газ, а також, що на минулому пленарному засіданні не було прийняте звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення, слід повторно винести на сесію районної ради для голосування таке звернення.

ВИСТУПИЛИ:
Шепета В.М. – повідомив, що в порівняння з попереднім, звернення трішки відредаговане спільно з головою райдержадміністрації Чайчук О.Т., зокрема, видалено інформацію, яка стала неактуальною в часі. Голова районної ради закликав присутніх питання «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» винести на розгляд чергової сесії районної ради та
рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
Калакайло І.Я. – виніс питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Ємельянов С.В. – довів до відома присутніх про основні напрямки, мету та ціль Програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022 роки.

ВИСТУПИЛИ:
Пушкар П.І. запропонував питання «Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
Голова комісії не заперечив проти пропозиції та виніс дане питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Тиміцька С.М. – проінформувала, що відповідно до ст. 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я керівники комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п’яти років. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1094 затверджено Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я та порядок укладання контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я, на основі вказаного порядку виконавчим апаратом районної ради розроблено власний Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада. Доповідач ознайомила присутніх зі змістом проекту рішення та порядку.
Голова комісії запропонував питання «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада» винести на розгляд чергової сесії районної ради та
рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення. Та виніс проект на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

IV. СЛУХАЛИ:
1. Шепета В.М. – нагадав присутнім, що щорічно, в кінці року на сесії затверджується структура та чисельність районної ради, а також вирішуються питання про оплату праці голови та заступника голови на наступний рік. Аналогічно і цього року. Даний проект рішення за змістом ідентичний із затвердженим рішенням на 2018 рік, тільки вилучено пункт щодо надбавки голові за секретність.
2. Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення та виніс його на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2019 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

V. СЛУХАЛИ:
1. Тиміцька С.М. – зазначила, що у зв’язку із перетворенням закладів охорони здоров’я у некомерційні підприємства змінився підхід до оплати праці керівників цих закладів. Так, відповідно до ст. 97 КЗпП України форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами.
Зважаючи на те, що головний лікар призначається районною радою, в колективному договорі КНП «ЦПМСД» не передбачений порядок матеріального стимулювання головного лікаря. З метою усунення такої прогалини виконавчим апаратом районної ради розроблено проект Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада. Тиміцька С.М. ознайомила присутніх з проектом рішення.
3. Калакайло І.Я. – запропонував внести поправки та обмежити розмір премії головним лікарям не більше 25 відсотків. Та виніс проект рішення на голосування за основу.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.
4. Голова комісії виніс на голосування запропоновану ним пропозицію.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

5. Калакайло І.Я. виніс на голосування проект рішення в цілому та закликав депутатів питання «Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.Голова постійної комісії                                                                      І.Я.КалакайлоСекретар постійної комісії                                                                       Н.В.Задорожна

ПРОТОКОЛ №19
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
від 13 листопада 2018 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 4 чол.

голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
заступник голови: Яремовський Василь Ігорович
члени комісії: Барицький Микола Романович
Задорожна Надія Василівна


Список запрошених додається.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про розгляд Скарги–звернення гр. Воробець Г. про халатність медиків при наданні медичної допомоги.
2. Про результати роботи правоохоронних органів за зверненнями громадських активістів (Величко О.М., Гіль А., Саварин З., Чепиги В.Р.) щодо строків кримінального провадження.
3. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.
4. Про внесення змін до Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки.
5. Про План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік.
Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.
Голова комісії зазначив, що в районну раду надійшла скарга Воробець Г.П. про халатність медиків при наданні медичної допомоги та запропонував скаржниці озвучити свої претензії.

І. СЛУХАЛИ:
Воробець Г.П. – зазначила, що починаючи із сімейного лікаря та закінчуючи лікарем-кардіологом всі медичні працівники не надали належної уваги та відповідної медичної допомоги її чоловіку. Так, сімейний лікар, посилаючись на Порядок надання первинної медичної допомоги, затверджений наказом в Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 р. № 504, консультувала її в телефонному режимі та не прийшла до хворого. Карета екстреної медичної допомоги приїхала із значним запізненням, а лікар зробивши ЕКГ несправним апаратом, не зняла біль медикаментами та не запропонувала хворому лежачий спосіб транспортування, черговий лікар приймального відділення обмежився результатом ЕКГ, яке було зроблено годину тому та не надав відповідної медичної допомоги, лікар-кардіолог, не оглянувши пацієнта, поспішив на нараду до головного лікаря, на якій пробув 1 год. 30 хв. .

ВИСТУПИЛИ:
1. Малихіна М.П. – зазначила, що діяла відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 р. № 504, який регламентує порядок надання первинної медичної допомоги, дзвінок був у позаробочий час, вона надала консультації та рекомендації по телефону та викликала карету швидкої допомоги, тому не вбачає у своїх діях якихось порушень.
2. Бачинська Т.М. – повідомила присутнім, що хворому його дружина надала препарати, які порекомендувала сімейний лікар, тому додаткові медикаменти могли б ускладнити ситуацію. Щодо транспортування, то у окремих випадках, одним з яких є ожиріння, рекомендується транспортувати пацієнтів у сидячому положенні.
3. Чортківський Р.В. – повідомив, що на час прибуття в приймальний відділ пацієнт скарг не пред’являв, хоча повідомив, що о 4 год. ранку його турбували болі в грудній клітці, які знялися двома таблетками но-шпи. Після госпіталізації в кардіологічне відділення приступ болю в грудній клітці повторився, появилася аритмія в діяльності серця, розвинувся гострий інфаркт міокарду, який не дивлячись на надану допомогу, привів до смерті.

В обговоренні взяли участь Вензель Т.В., Пушкар П.І., Філінчук Я.В., Чайчук О.Т., Добощук Л.Р., Ратушняк Я.П., Білик Л.С.

4. Калакайло І.Я. – подякував всім за активність та повідомив, що про прийняте комісією рішення буде повідомлено зацікавлені сторони.
Члени комісії повторно ознайомилися із скаргою, а також поясненнями головних лікарів, обговоривши всі виступи доповідачів, підготували проект рекомендацій «Щодо посилення виконавської дисципліни у закладах охорони здоров’я, засновником яких є Чортківська районна рада», які голова постійної комісії виніс на голосування.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.


ВИРІШИЛИ:
Прийняти Рекомендації постійної комісії районної ради сьомого скликання з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції «Щодо посилення виконавської дисципліни у закладах охорони здоров’я, засновником яких є Чортківська районна рада» (додаються).


ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – нагадав присутнім, що у липні 2018 року заслуховувалася інформація представників правоохоронних органів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території, на засіданні комісії були представники громадськості, які мали ряд зауважень до роботи правоохоронних органів щодо проведення розслідування окремих по кримінальних злочинів. За результатами обговорення всі сторони домовились про зустріч через три місяці із конкретними показниками роботи правоохоронних органів.

ВИСТУПИЛИ:
Саварин З., Чепига В.Р., Гіль А. – які зазначили, що за вказаний період слідство не просунулося ні на крок.
Мельник А.І. – повідомив, що в такому форматі він не готовий працювати, оскільки не має повноважень відкривати таємниці розслідування, однак, кожна із сторін кримінального провадження може до нього звернутися і він надасть вичерпну відповідь на всі питання.
Величко О.М. – проінформував, що претензій до місцевої поліції у них не має, оскільки останніми було здійснено всі дії досудового розслідування, які передбачені процесуальним законом. Однак, представники прокуратури заторможують процес проведення експертиз та передачі матеріалів кримінального провадження в суд. Тому, Величко О.М. запропонував перенести розгляд даного питання на наступне засідання, на якому будуть присутні керівник місцевої прокуратури та голова районної ради.

Голова комісії не заперечив проти пропозиції та виніс дане питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
Розгляд питання «Про результати роботи правоохоронних органів за зверненнями громадських активістів (Величко О.М., Гіль А., Саварин З., Чепиги В.Р.) щодо строків кримінального провадження» перенести на наступне засідання комісії за участі голови районної ради та керівника місцевої прокуратури.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – який зазначив, що в районну раду поступило депутатське звернення з проектом рішення «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення», зачитав проект та виніс його на голосування .

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

IV. СЛУХАЛИ:

1. Мельник А.І. – який проінформував присутніх про необхідність внесення змін до Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки.
2. Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення та виніс його на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.


ВИРІШИЛИ:

1. Питання «Про внесення змін до Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

V. СЛУХАЛИ:

1. Пушкар П.І. – доповів, що відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» органи місцевого самоврядування до 23 грудня повинні затвердити План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік, тому виконавчим апаратом районної ради розроблений відповідний проект рішення, який по мірі необхідності протягом наступного року меже доповнюватися та змінюватись.
2. Калакайло І.Я. зачитав проект рішення та виніс його на голосування.ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.


ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2019 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.Голова постійної комісії І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії Н.В.Задорожна

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
Постійна комісія районної ради з питань регламенту,
депутатської етики, дотримання законності
та запобігання корупції

РЕКОМЕНДАЦІЇ

від 13 листопада 2018 року № 2
м. Чортків


Щодо посилення виконавської дисципліни
у закладах охорони здоров’я, засновником яких
є Чортківська районна рада

Заслухавши та обговоривши скаргу–звернення гр. Воробець Ганни, жительки с. Звиняч, про халатність і ненадання її чоловіку вчасно ніякої медичної допомоги, а також пояснення сімейного лікаря с. Звиняч Малихіної М.П., головного лікаря КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ратушняка Я.П., головного лікаря Чортківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги КУТОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Бачинської Т.М., лікаря Вензеля Т.В, завідуючого кардіологічним відділенням Філінчука Я.В., головного лікаря Чортківського Р.В., його заступника з медичної частини Добощук Л.Р. КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня», керуючись статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами) постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

ВИРІШИЛА:
1. Зобов’язати головних лікарів КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Ратушняка Я.П. та КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня» Чортківського Р.В.:
1) посилити контроль за дотриманням трудової дисципліни в закладах охорони здоров’я;
2) забезпечити дотримання локальних протоколів медичної допомоги (клінічних маршрутів пацієнта) лікарями при наданні медичної допомоги пацієнтам;
3) провести роз’яснювальну роботу серед медичних працівників щодо професійного та людського відношення до пацієнтів.
2. Доручити голові Чортківської районної ради утворити тимчасову робочу групу для вивчення організації діяльності КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня» та Чортківської комунальної районної стоматологічної поліклініки.

Голова постійної комісії І.Я.КАЛАКАЙЛО


СПИСОК
осіб, присутніх на засіданні постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції 13 листопада 2018 року
№ з/п Прізвище, ім’я, по батькові Посада
1. БАЧИНСЬКА
Тамара Миколаївна головний лікар Чортківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги КУТОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»
2. БІЛИК
Любомир Степанович Депутат Тернопільської обласної ради, голова госпітальної ради 
3. ВЕЛИЧКО
Омелян Мартинович Громадський активіст
4. ВЕНЗЕЛЬ
Тарас Володимирович Лікар приймально-діагностичного відділення КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
5. ВЕРЕТИК
Іван Йосипович Головний лікар Чортківської комунальної районної стоматологічної поліклініки
6. ВОРОБЕЦЬ
Ганна Петрівна Жителька села Звиняч
7. ГІЛЬ
Андрій Орестович Громадський активіст
8. ДОБОЩУК
Людмила Русланівна заступник головного лікаря з медичної частини КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
9. МАЛИХІНА
Мар’яна Павлівна завідуюча відділом, лікар АЗПСМ с. Звиняч КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»

10. МЕЛЬНИК
Анатолій Іванович Начальник Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області
11. ОВОД
Йосипа Йосипівна Заступник голови Чортківської районної державної адміністрації
12. ПРОЦЬКІВ
Наталія Михайлівна лікар виїзної бригади Чортківської станції екстреної швидкої медичної допомоги
13. ПУШКАР
Петро Іванович Заступник голови Чортківської районної ради
14. РАТУШНЯК
Ярослав Петрович головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
15. САВАРИН
Володимир Зенонович Громадський активіст
16. СИВАК
Тарас Володимирович лікар-анестезіолог КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
17. ТИМІЦЬКА
Світлана Миколаївна Начальник юридичного відділу виконавчого апарату Чортківської районної ради
18. ФІЛІНЧУК
Ярослав Васильович Завідувач кардіологічним відділенням КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
19. ЦАПЛАП
Ярослав Петрович Заступник керівника Чортківської місцевої прокуратури
20. ЦЕПЕНДА
Мирослав Антонович Завідуючий поліклінічним відділенням КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
21. ЧАЙЧУК
Оксана Тимофіївна Голова Чортківської районної державної адміністрації
22. ЧЕПИГА
Володимир Романович Громадський активіст
23. ЧОРТКІВСЬКИЙ
Роман Володимирович Головний лікар КНП «Чортківська центральна комунальна районна лікарня»
24. ШВИДЮК
Ігор Олександрович Начальник відділу охорони здоров’я Чортківської районної державної адміністрації
У роботі постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції також взяли участь жителі с. Заводське Чортківського району.

ПРОТОКОЛ №18
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
від 03 липня 2018 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Заступник голови: Яремовський Василь Ігорович
члени комісії: Барицький Микола Романович

відсутні: Задорожна Надія Василівна

ЗАПРОШЕНІ:
Шепета В.М. – голова Чортківської районної ради
Пушкар П.І. – заступник голови районної ради
Турецький П.С. – керівник Чортківської місцевої прокуратури
Цаплап Я.П. – заступник керівника Чортківської місцевої прокуратури
Гикавий М.Р. – заступник начальника Чортківського ВП ГУНП у Тернопільській області
Чорний В.Б. – слідчий Чортківського ВП ГУНП у Тернопільській області
Гикава І.Л. – методист Чортківського РМК Чортківської районної ради
Жителі м. Чорткова:
Батрин Б.І.
Величко О.М.
Заяць І.
Коцюбович Р.Б.
Жителі смт. Заводське:
Саварин З.
Чепига В.Р.
Кондрат
Житель с. Біла:
Гіль А.О.


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік.
2. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень.
3. Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Чортківського району.
Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні. Одночасно зазначив, що про сьогоднішнє засідання було повідомлено громадськість через друковані ЗМІ.
Голова комісії запропонував представникам правоохоронних органів приступити до доповіді по першому питанню.

І. СЛУХАЛИ:
Гикавий М.Р. – доповів про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік (текст доповіді додається).
Турецький П.С. – доповнив заступника начальника Чортківського ВП ГУНП у Тернопільській області та зазначив, що в районі спостерігається тенденція до збільшення злочинів проти власності, а саме крадіжок. Висловив сподівання, що громадськість буде сприяти у розкритті злочинів на території району.

ВИСТУПИЛИ:
1. Гіль А.О., Величко О.М., Саварин З. які зазначили, що крадіжки як і корупція – злочини вічні. Особливо небезпечна корупція в органах прокуратури. Так, прокурори Іжук Б., Кобеля Т., Рекуш О. звільнені за корупційні діяння, а теперішні представники прокуратури прикривають корупційні діяння Іжука Б. та колишнього голови райдержадміністрації Капусти Т.
В ході обговорення представники громадськості висловили свої зауваження щодо проведення досудового розслідування по ряду кримінальних проваджень, сторонами в яких вони є.
2. Шепета В.М. - закликав присутніх проявляти повагу один до одного та надати можливість представникам правоохоронних органів дати відповідні пояснення.
3. Цаплап Я.П. – надав детальну інформацію на запитання по кримінальних провадженнях щодо земельних ділянок в районі Синяково, а також спростував інформаціє про звільнення окремих прокурорів за корупційні діяння.
4. Величко О.М. – висловив незадоволення щодо затягування досудового розслідування по приватизації цукрового заводу, та зазначив, що воно триває вже понад чотири роки, хоча КПК України передбачає розумні строки для проведення досудового розслідування.
5. Кушаба І. П. – пред’явив претензії по проведенню досудового розслідування по кримінальних провадженнях, стороною в яких він виступає, а таких проваджень багато.

В обговоренні взяли участь Саварин З., Чепига В., Величко О., Шепета В., Цаплап Я. Калакайло І. Заяць І., Коцюбович Р., Турецький П.

6. Шепета В.М. – для вирішення конфлікту вніс пропозицію комісії рекомендувати виконавчому апарату районної ради звернутися в правоохоронні органи з проханням вжити дієвих заходів щодо дотримання строків досудового розслідування та запропонував присутнім зустрітися через три місяці для обговорення конкретних результатів.
7. Турецький П.С. – зазначив, що районна рада не має повноважень втручання у здійснення досудового розслідування, з інформацією по кримінальних провадженнях потерпіла сторона має право особисто ознайомитися. Однак, правоохоронні органи готові співпрацювати та не заперечують проти зустрічі через три місяці.
8. Калакайло І.Я. зачитав проект рішення із відповідними правками та запропонував присутнім дане питання винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – ознайомив присутніх із проектом рішення «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень» та запропонував дане питання винести на розгляд чергової сесії районної ради і рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Шепету В.М. – який зазначив, що Тернопільська обласна рада прийняла рішення «Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Тернопільської області». Цей позитивний досвід доцільно було б впровадити і в районі, тому виконавчим апаратом районної ради підготовлений проект рішення «Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Чортківського району», який в кожного члена комісії є в матеріалах комісії. Голова запропонував присутнім ознайомитися з проектом рішення та дане питання винести на розгляд чергової сесії районної ради і рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «"Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Чортківського району"» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.Голова постійної комісії І.Я. Калакайло
ПРОТОКОЛ № 17
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
від 02 травня 2018 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
секретар комісії: Задорожна Надія Василівна
члени комісії: Барицький Микола Романович

відсутні: Яремовський Василь Ігорович

ЗАПРОШЕНІ:
Яблонь Т.В. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради
Засєдко С.О. – начальник Чортківського міжрайонного відділення управління Служби безпеки України в Тернопільській області.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про районну програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2018 – 2020 роки.
2. Про встановлення на території Чортківського району Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння.


Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Засєдко С.О. – доповів про необхідність прийняття районної програми протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2018 – 2020 роки, ознайомив присутніх з основними заходами, які передбачені Програмою. Закликав присутніх питання «Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ВИСТУПИВ:
Калакайло І.Я. – запропонував присутнім питання «Про районну програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2018 – 2020 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
1. Калакайло І.Я. – ознайомив присутніх із листом Чортківської районної громадської організації Всеукраїнського Товариства «Лемківщина» щодо вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння та встановлення на території Чортківського району Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння, який відзначатиметься щорічно в другу неділю вересня.
Голова комісії зачитав проект рішення Про встановлення на території Чортківського району Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння та запропонував присутнім дане питання винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про встановлення на території Чортківського району Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
Голова постійної комісії І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії Н.В.Задорожна
 
ПРОТОКОЛ № 13/16
спільного засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з гуманітарних питань та постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності
та запобігання корупції
 
від 30 березня 2018 року
Склад комісії з гуманітарних
питань – 8 чол.
Присутні: 5 чол.
Голова комісії: Чортківський Р.В.
Члени комісії:
Веретик І.Й.
Легкодух І.Г.
Слота О.Р.
Годинюк М.В.
Відсутні:
Мальований С.І.
Скорохід М.Є.
Гулька І.М.
Склад комісії з з питань регламенту,
депутатської етики, дотримання
законності та запобігання корупції –
4 чол.
Присутні : 3 чол.
Голова комісії – Калакайло І.Я.
Члени комісії:
Задорожна Н.В.
Барицький М.Р.
Відсутні:
Яремовський В.І.
Запрошені:
Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради
Попіль Світлана Володимирівна – заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради – начальник відділу майнових відносин
Тиміцька Світлана Миколаївна – начальник юридичного відділу районної ради
Ратушняк Ярослав Петрович - головний лікар Чортківського КРЦ ПММСД
Шестерина Ірина Євгенівна – юрист Чортківського КРЦ ПММСД

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
Щодо головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.
СЛУХАЛИ:
Шепету В.М., який проінформував, що 01.04.2018р. закінчується контракт головного лікаря Чортківського КРЦ ПММСД Ратушняка Я.П. Тому, необхідно вирішити яким чином діяти в даній ситуації.
Тиміцьку С.М., яка нагадала присутнім, що в грудні минулого року, при затвердженні звіту головного лікаря Чортківського КРЦ ПММСД, було продовжено контракт Ратушняку Я.П. до 01.04.2018р. Тепер, відповідно до підпункту 3 пункту 1 рішення районної ради №57 від 23.12.2015р. «Про доручення голові Чортківської районної ради щодо вирішення окремих питань управління спільною власністю територіальних громад сіл, селища, міста Чортківського району у міжсесійний період» профільна комісія може підготувати висновок з даного приводу, а депутати на сесії приймуть остаточне колегіальне рішення. Ще можливий варіант звільнення Ратушняка Я.П. з покладанням обов»язків на лікаря Ратушняка Я.П.
Чортківський Р.В., ознайомив присутніх із рекомендаціями Міністерства охорони здоров»я України щодо звільнення керівників медичних закладів при проведенні реорганізації.
Шепета В.М., підсумував, що є факт закінчення контракту з головним лікарем Чортківського КРЦ ПММСД. Сьогодні необхідно продовжити його до сесії районної ради, а вже депутати приймуть остаточне рішення.
Калакайло І.Я. – голова постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції, підтримав варіант продовження контракту до сесії, для прийняття колегіального рішення.
Чортківський Р.В., зачитав заяву головного лікаря Чортківського КРЦ ПММСД Ратушняка Я.П. щодо продовження йому контракту від 01.01.2013 року.
Ознайомив із проектом висновку комісії і запропонував у висновку зазначити, що профільна комісія районної ради рекомендує продовжити контракт з Ратушняком Я.П. (додається).
ГОЛОСУВАЛИ (постійна комісії з гуманітарних питань): «за» - 5, «проти» - 0, «утримались» - 0
ГОЛОСУВАЛИ (постійна комісії з з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції): «за» - 3, «проти» - 0, «утримались» - 0
ВИРІШИЛИ:
Рекомендувати сесії районної ради розглянути висновок постійних комісій районної ради з гуманітарних питань та з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції з подальшим вирішенням питання продовження контракту на другому пленарному засіданні чотирнадцятої сесії Чортківської районної ради.


Голова постійної комісії
з гуманітарних питань


________________Р.В. Чортківський

Секретар постійної комісії
________________О.Р. Слота
Голова постійної комісії
з питань регламенту, депутатської
етики, дотримання законності та
запобігання корупції
______________ І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії
_______________Н.В. Задорожна
ПРОТОКОЛ №15
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
від 18 грудня 2017 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
заступник голови: Яремовський Василь Ігорович
секретар комісії: Задорожна Надія Василівна

відсутні: Барицький Микола Романович

ЗАПРОШЕНІ:
Шепета В.М. – голова районної ради
Пушкар П.І. - заступник голови районної ради
Яблонь Т.В. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради
Гусак Б.М. - начальник відділу з питань цивільного захисту населення та розвитку інфраструктури Чортківської райдержадміністрації.
Кастранець А.М. – головний фахівець Чортківського районного відділу Управління ДСНС України у Тернопільській області

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Звіт про Програму попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2015-2017 роки
2. Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки.
3. Звіт про Програму захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки.
4. Про затвердження Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.
5. Про звіт голови Чортківської районної ради.
6. Про підтримку відкритого звернення депутатів Шумської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо суспільно-політичної ситуації в державі.
7. Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2018 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради.
8. Про відкрите звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо дій Державної казначейської служби України.
9. Про пропозиції щодо плану роботи Чортківської районної ради на 2018 рік.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Кастранець А.М. – прозвітував про виконання основних заходів Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2015-2017 роки.

ВИСТУПИВ:
Калакайло І.Я. – запропонував взяти до відома інформацію про виконання Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2015-2017 роки.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
Взяти до відома інформацію про виконання Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2015-2017 роки.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Кастранець А.М. – доповів про необхідність прийняття Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки та ознайомив присутніх з основними заходами, які передбачені Програмою. Закликав присутніх питання «Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Програми попередження надзвичайних ситуацій, реагування на них на території Чортківського району на 2018-2020 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Гусак Б.М. – прозвітував про виконання основних заходів Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки (текст доповіді додається).

ВИСТУПИВ:
Калакайло І.Я. – запропонував взяти до відома інформацію про виконання Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2017 роки.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
Взяти до відома інформацію про виконання Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2015-2017 роки.

ІV. СЛУХАЛИ:
Гусак Б.М. – зазначив, що на сьогодні виникла нагальна потреба у прийнятті Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022 роки.

ВИСТУПИЛИ:
Задорожна Н.В. – запропонувала присутнім питання «Про затвердження Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Програми захисту населення і територій Чортківського району від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2018-2022роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

V. СЛУХАЛИ:
Шепета В.М. – прозвітував присутнім про проведену роботу за період з грудня 2016 по грудень 20107 рр. Зокрема, детально зупинився на Зверненнях депутатського корпусу районної ради до вищих ешелонів влади та проінформував про наслідки їх розгляду. В своєму звіті голова акцентував увагу присутніх на основні здобутки у сфері соціально-економічного та культурного розвитку, яких вдалося досягти району за підтримки районної ради.
Голова районної ради також поінформував присутніх про його участь у навчанні за програмою «МЕХАНІЗМИ СТИМУЛЮВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ», що проходило в США з 8 по 22 березня 2017 року за підтримки Уряду Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Для участі в проекті запросили десять українських фахівців, шляхом відкритого конкурсного відбору, котрі вже мають досвід та неодноразово були задіяні у семінарах, професійних тренінгових програмах, дискусіях та культурних заходах.

ВИСТУПИЛИ:
Яремовський В.І. – запропонував присутнім питання «Про звіт голови Чортківської районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звіт голови Чортківської районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

VІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – довів до відома присутніх, що на адресу районної ради надійшло відкрите звернення депутатів Шумської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо суспільно-політичної ситуації в державі, яке депутати Шумщини просять підтримати та зачитав текст звернення.

ВИСТУПИЛИ:
1. Шепета В.М. – зазначив, що для району Тернопільщини, де великий вплив на свідомість місцевого населення справляє церква Московського патріархату, це звернення є героїчним. Воно торкається майже усіх наболілих питань, тому варто було б підтримати дане звернення запропонував присутнім питання «Про підтримку відкритого звернення депутатів Шумської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо суспільно-політичної ситуації в державі» винести на розгляд чергової сесії районної ради та рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про підтримку відкритого звернення депутатів Шумської районної ради до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо суспільно-політичної ситуації в державі» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

VІІ. СЛУХАЛИ:
Шепета В.М. – зазначив, чисельність та структура виконавчого апарату районної ради та оплата праці голови районної ради та його заступника щорічно затверджується на сесії. Тому виконавчим апаратом розроблено відповідний проект рішення на 2018 рік та запропонував підтримати даний проект.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – зазначив, що у нього є пропозиція до вказаного проекту, тому виніс на голосування проекту рішення за основу.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – запропонував внести зміни у п. 2 рішення, забравши повноваження голови щодо його права вносити зміни до структури апарату ради в межах затвердженої чисельності працівників та витрат на утримання ради і її виконавчого апарату.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 1 голос; «Проти» - 2 голоси; «Утримались» - 0 голосів.

Калакайло І.Я. – виніс проект рішення «Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2018 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради» на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 2 голоси; «Проти» - 1 голоси; «Утримались» - 0 голосів.

Рішення не прийнято.

VІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – нагадав присутнім, що на першому пленарному засіданні тринадцятої сесії районної ради депутатом Хруставкою Л.М. була внесена пропозиція звернутися до вищих гілок влади щодо дій Державної казначейської служби України у сфері переведення державних установ на казначейське обслуговування «Клієнт Казначейство – Казначейство», зачитав проект рішення та звернення і виніс питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про відкрите звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо дій Державної казначейської служби України» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення на наступний рік.

ІХ. СЛУХАЛИ:
Яблонь Т.В., яка зазначила, що виконавчим апаратом розроблено проект плану роботи Чортківської районної ради на 2018 рік та запропоновано всім комісіям внести відповідні пропозиції.

ВИСТУПИЛИ:
1. Задорожна Н.В. – запропонувала внести в План роботи районної ради на 2018 рік питання щодо звіту закладів культури про проведену роботу у 2017 році.
2. Калакайло І.Я. – вніс пропозицію про включення в план роботи питання про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік.

ВИРІШИЛИ:
Доручити виконавчому апарату районної ради включити в проект Плану роботи районної ради на 2018 рік наступні питання:
1) звіт про роботу закладів культури району у 2017 році;
2) про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік.

Голова постійної комісії І.Я. Калакайло

Секретар постійної комісії Н.В.Задорожна
 
ПРОТОКОЛ №14
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
 
від 28 вересня 2017 року
 
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
 
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Заступник голови: Яремовський Василь Ігорович
Члени комісії: Барицький Микола Романович

Відсутні: Задорожна Надія Василівна

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про підтримку Звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканості народних депутатів України.
2. Про розгляд Пропозиції громадської організації «Громадянська Рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» від 17 серпня 2017 року.
 
Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який повідомив присутніх, що в районну раду поступило Звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканості народних депутатів України та зазначив, що виконавчим комітетом районної ради підготовлено проект рішення, яким підтримано вищевказане Звернення. Запропонував присутнім проголосувати за проект рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про підтримку Звернення депутатів Рівненської районної ради до Верховної Ради України щодо скасування депутатської недоторканості народних депутатів України» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
1. Тиміцька С.М. – зазначила, що в районну раду вдруге поступила пропозиція голови Громадської організації «Громадянська рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» Вивюрки С.В. щодо скасування Закону України
№ 2153-VI від 27 квітня 2010 року «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України». На минулому засіданні постійної комісії така пропозиція взята до відома депутатів. Однак, Вивюрка С.В. вдруге звернувся до районної ради, посилаючись на позитивну практику Збаразької районної ради, які прийняли таке Звернення.
Юридичним відділом виконавчого апарату районної ради проаналізовано Угоду Між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Статтею 2 вказаної Угоди передбачено, що орендна плата за перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України починаючи з 28 травня 2017 року складається з платежів РФ Україні в розмірі сто мільйонів доларів США на рік, а також з додаткових коштів.
Враховуючи те, що РФ насильницьким способом анексувала Крим, Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова вважається тимчасово окупованою територією. Отже, у випадку повернення АРК до складу України, наша держава буде мати усі правові підстави для звернення до Міжнародного суду у Гаазі про відшкодування орендної плати за весь час перебування Чорноморського флоту РФ на території України. Зважаючи на це, питання прийняття Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність Закон України № 2153-VI від 27 квітня 2010 року «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією» було актуальне до окупації АРК та поверне свою актуальність після звільнення АРК. На сьогодні прийняття такого закону є вигідним для РФ. Окрім того, відповідно до Закону України Закону України «Про міжнародні договори України» пропозиції про укладення та денонсацію міжнародних договорів вносить Міністерство закордонних справ України, тому доцільно було б направити дане звернення до останніх.
2. Калакайло І.Я. – зазначив, що необхідно підтримати громадську організацію та прийняти звернення до Верховної ради України аналогічне Зверненню Збаразької районної ради. Та виніс питання «Про Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України щодо скасування Закону України № 2153-VI від 27 квітня 2010 року» на голосування.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України щодо скасування Закону України № 2153-VI від 27 квітня 2010 року» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.Голова постійної комісії                                                                                 І.Я. Калакайло
 
 
 
ПРОТОКОЛ №13
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
 
від 15 серпня 2017 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Відсутні: Яремовський Василь Ігорович

Запрошені:
1. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
2. Годинюк Мар’яна Василівна – депутат районної ради
3. Шевчук Олег Михайлович – депутат районної ради
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про внесення змін до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13.
2. Про підтримку звернення Лубенської районної ради Полтавської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
3. Про закріплення депутатів Веретика І.Й. та Шевчука О.М. за сільськими населеними пунктами району.
4. Про розгляд Пропозиції громадської організації «Громадянська Рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» від 27 червня 2017 року.
5. Різне.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який повідомив присутніх, що в районну раду поступила заява депутата Шевчука О.М. про включення його до складу постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, екологічної політики, природокористування та сталого розвитку та зазначив, що виконавчим комітетом районної ради на підставі вказаної заяви розроблено проект рішення, яким одночасно і виключено депутата Бойчук Н.М. зі складу постійної комісії районної ради з питань бюджету. Голова комісії зачитав проект рішення та виніс на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про внесення змін до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – зазначив, що до районної ради поступило рішення Лубенської районної ради Полтавської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо невиконання задекларованої Президентом України, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів України передачі на місця (у процесі децентралізації та реформування органів місцевого самоврядування) повноважень у сфері земельних відносин та зачитав текст звернення.

ВИСТУПИВ:
1. Пушкар П.І. – запропонував підтримати дане звернення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про підтримку звернення Лубенської районної ради Полтавської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який відзначив, що у зв’язку із визнанням повноважень депутатів Веретика І.Й. та Шевчука О.М. необхідно закріпити за ними сільські населені пункти.

ВИСТУПИЛИ:
1. Тиміцька С.М., яка довела до відома присутніх, що голова запропонував Шевчука О.М. закріпити за с. Улашківці, Хруставку Л.М. – за
с. Ст. Ягільниця, а Веретика І.Й. – за с. Босири. Однак, депутат Веретик І.Й. категорично відмовився.
2. Шевчук О.М. повідомив присутніх, що він хотів би бути закріпленим за населеним пунктом, жителям яких він реально може допомогти. Це такі як
с. Улашківці, с. Ст. Ягільниця чи с. Сосулівка. Жителів села Босири він не знає та ніколи не був у цьому селі.
3. Пушкар П.І. зазначив, що зважаючи на те, що Веретик І.Й. обраний депутатом на місце померлого Войцишина І.А., який був закріплений за
с. Ст. Ягільниця, а Шевчук О.М. обраний на місце померлої Бойчук Н.М., яка була закріплена за с. Босири, то справедливо було б Веретика І.Й. закріпити за
с. Ст. Ягільниця, а Шевчука О.М. – за с. Босири.
4. Калакайло І.Я. – підтримав депутата Шевчука О.М. та відмітив, що Шевчук О.М. пройшов у депутати за результатами виборів у с. Сосулівка. Тому доцільно було б закріпити за Олегом Михайловичем с. Босири як основне село та додатково с. Сосулівка. Тому виніс зазначену пропозицію на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Закріпити депутата Веретика І.Й. за с. Ст. Ягільниця, депутата Шевчука О.М. – за с. Босири як основне село та додатково с. Сосулівка.
2. Доручити голові районної ради Шепеті В.М. довести дану інформацію до відома депутатського корпусу районної ради на черговому засіданні сесії.

ІV. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я. , який зачитав присутнім Пропозицію, що надійшла до районної ради від громадської організації «Громадянська рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування».

ВИСТУПИЛИ:
1. Тиміцька С.М. – доповіла присутнім, що зважаючи на те, що відповідно до ст. 93 Конституції України право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України, то копію Пропозиції направлено виконавчим апаратом районної ради народному депутатові України Барні О.С.
2. Калакайло відмітив, що оскільки дана пропозиція направлена народному депутатові України, то доцільно б дану інформацію взяти до відома.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.ВИРІШИЛИ:
Пропозицію голови громадської організації «Громадянська рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» Вивюрки С.В. щодо невідкладного прийняття Верховною Радою України Закону України «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України № 2153-УІ від 27 квітня 2010 року «Про ратифікацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» взяти до відома.

V. СЛУХАЛИ:

Калакайло І.Я. пригадав присутнім, що на минулому засіданні постійної комісії розглядалося звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району щодо недопустимості призначення на керівні посади на рівні району людей, які свідомо підтримували політику Партії регіонів. За результатами розгляду доручено виконавчому апарату районної ради направити листи з рекомендаціями постійної комісії в Міністерство аграрної політики і продовольства України, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, обласну державну адміністрацію та в районну державну адміністрацію для врахування в роботі. На сьогодні поступила відповідь з головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області та зачитав текст відповіді.

ВИСТУПИЛИ:
Задорожна Н.В. запропонувала взяти даний лист до відома.


ВИРІШИЛИ:
Лист головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області взяти до відома.


Голова постійної комісії І.Я. Калакайло


Секретар комісії Н.В.Задорожна
 
ПРОТОКОЛ №12
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
 
м. Чортків 09 червня 2017 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Запрошені:
1. Батринчук Б.І. - Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району
2. Мельник А.І. – начальник Борщівського відділення Чортківського РВП ГУ НП в Тернопільській області
3. Свинарчук А.С. - начальник відділу боротьби з організованою злочинністю УКР ГУНП в Тернопільській області.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Про розгляд звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району щодо недопустимості призначення на керівні посади на рівні району людей, які свідомо підтримували політику Партії регіонів.

2. Про рекомендації щодо кандидатури на посаду керівника Чортківського районного відділу національної поліції.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зачитав текст звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району щодо недопустимості призначення на керівні посади на рівні району людей, які свідомо підтримували політику Партії регіонів та зазначив, що відповідно до п. 9 Положення про Управління Держпродспоживслужби в місті, районі, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 15 лютого 2016 року № 45, призначення на посаду начальника управління здійснюється головою Держпродспоживслужби за погодженням з Міністром аграрної політики та продовольства України та головою відповідної місцевої державної адміністрації.
Окрім того, відповідно до частини другої ст. 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» керівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, призначаються та звільняються з посад за погодженням з головою відповідної місцевої державної адміністрації.
Проте, відповідно до Закону України «Про очищення влади» заборона щодо зайняття посад в державних органах не застосовується до осіб, які займали посади керівників територіальних органів Державної ветеринарної медицини.
Враховуючи вище сказане, голова постійної комісії запропонував підтримати звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району та рекомендувати голові Держпродспоживслужби не призначати, а Міністру аграрної політики та продовольства України і голові Чортківської районної державної адміністрації не погоджувати призначення керівниками державних підприємств, установ, організацій колишніх членів Партії регіонів, а також направити відповідні листи з рекомендаціями постійної комісії в Міністерство аграрної політики і продовольства України, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, обласну державну адміністрацію та в районну державну адміністрацію для врахування в роботі.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Підтримати звернення Координаційної ради національно-демократичних партій та громадських організацій Чортківського району.
2. Рекомендувати голові Держпродспоживслужби не призначати, а Міністру аграрної політики та продовольства України і голові Чортківської районної державної адміністрації не погоджувати призначення керівниками державних підприємств, установ, організацій колишніх членів Партії регіонів.
3. Доручити виконавчому апарату Чортківської районної ради направити листи з рекомендаціями постійної комісії в Міністерство аграрної політики і продовольства України, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, в Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, обласну державну адміністрацію та в районну державну адміністрацію для врахування в роботі

ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я. – який зазначив, що згідно інформації, опублікованої на офіційному сайті Головного управління Національної поліції в Тернопільській області є інформація, де начальник управління Олександр Богомол запропонував громадськості активно долучатися до обговорення кандидатур, які висуваються на посади керівників районних відділів поліції, зокрема і Чортківського.
Зважаючи на це, голова комісії зініціював заслухати кандидатів на посаду начальника Чортківського РВП ГУ НП в Тернопільській області на засіданні нашої комісії та доручив куратору комісії запросити Василика В.М., Мельника А.І., Свинарчука А.С. на засідання комісії.

ВИСТУПИЛИ:
1. Тиміцька С.М. – повідомила присутніх, що вище вказаних кандидатів на посаду начальника Чортківського РВП було запрошено в телефонному режимі на засідання комісії. Василик В.М., повідомив що з об’єктивних причин не зможу взяти участь у роботі комісії, оскільки в цей день вибуває у відрядження в м. Тернопіль, в ГУ НП в Тернопільській області. Клопотань щодо перенесення засідання від кандидатів не поступало.
2. Калакайло І.Я. запропонував членам комісії заслухати присутніх кандидатів, за результатами чого одного з них рекомендувати на посаду начальника Чортківського районного відділу поліції.
3. Свинарчук А.С. - навів коротку біографічну довідку та доповів присутнім про трудову діяльність, а також окреслив пріоритети в роботі у разі призначення його на посаду начальника РВП, серед яких збільшення відсотка розкриття злочинів, налагодження тісної співпраці з громадськістю, підвищення рівня професійних та ділових якостей поліцейських тощо.
4. Мельник А.І. – зазначив, що свій трудовий шлях розпочав у слідчому відділі Чортківського РВ УМВС України. З грудня 2016 року по теперішній час займає посаду начальника Борщівського відділення поліції Чортківського РВП ГУ НП в Тернопільській області. Ключові завдання керівника відділу районного поліції Мельник А.І. поділяє на зовнішні ( повернення довіри населення до поліції та налагодження конструктивного діалогу з громадськістю) і внутрішні (підвищення рівня комплектності особового складу, дотримання дисципліни, індивідуальний підхід до призначення на посади).
5. Калакайло І.Я., зазначив, що оскільки першим доповідачем був Свинарчук А.С. тому запропонував проголосувати в першу питання рекомендації начальнику Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Богомолу О.М. призначити начальником Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області заступника начальника – начальника відділу боротьби з організованою злочинністю УКР ГУНП в Тернопільській області, підполковника поліції Свинарчука Андрія Степановича.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.
Оскільки члени постійної комісії проголосували одноголосно, підстав для винесення кандидатури Мельника А.І. на голосування не було.

ВИРІШИЛИ:
1. Рекомендувати начальнику Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Богомолу О.М. призначити начальником Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області заступника начальника – начальника відділу боротьби з організованою злочинністю УКР ГУНП в Тернопільській області, підполковника поліції Свинарчука Андрія Степановича.
2. Доручити виконавчому апарату районної ради направити дані рекомендації в Головне управління Національної поліції у Тернопільській області.Голова постійної комісії І.Я. Калакайло


Секретар комісії Н.В.Задорожна 
ПРОТОКОЛ №11
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
 
м. Чортків 08 червня 2017 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.

Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Барицький Микола Романович
Яремовський Василь Ігорович


Запрошені:
1. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
2. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради.
3. Шевчук Олег Михайлович - кандидат у депутати Чортківської районної ради за виборчим списком Чортківської організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

Про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Шевчука Олега Михайловича.


Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зазначив, що у зв’язку із смертю депутата районної ради Бойчук Н.М., відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» за рішенням територіальної виборчої комісії обрано депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - Шавчука Олега Михайловича.

ВИСТУПИЛИ:
Шевчук О.М. – повідомив присутнім про наміченими планами роботи у районній раді та закликав присутніх визнати його повноваження.
Яблонь Т.В. – ознайомила Шевчука О.М. із процедурою визнання його повноважень як депутата районної ради.

Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення районної ради «Про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Шевчука Олега Михайловича» та виніс питання на голосування.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Шевчука Олега Михайловича в багатомандатному виборчому окрузі № 28 від організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.Голова постійної комісії І.Я. Калакайло 
 
ПРОТОКОЛ №10
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

 
м. Чортків                                                                                         25 квітня 2017 року

Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Заступник голови комісії: Яремовський Василь Ігорович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

     1. Про направлення на навчання голови районної ради.

     2. Про схвалення Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради «Про порядок відрахування до Чортківського районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та аналізу його регуляторного впливу.

     3. Про схвалення Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району».

Яремовський В.І. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
     Шепету В.М., який зазначив, що у 2017 році Національна академія державного управління при Президентові України оголошує прийом слухачів для підготовки фахівців освітнього ступеня магістр за спеціальністю: “Публічне управління та адміністрування” на денну, вечірню, заочну та заочно-дистанційну форми навчання за державним замовленням. На навчання на конкурсній основі приймаються громадяни України, які мають вищу освіту посади в органах місцевого самоврядування віднесені до першої-четвертої категорії посад в органах місцевого самоврядування. Посадові особи місцевого самоврядування, які перебувають на виборних посадах, направляються на навчання за рішенням відповідних рад. Навчання проводиться за державні кошти, тобто для місцевого бюджету жодних витрат.
     Голова районної ради виявив бажання вступити до Національної академії державного управління при Президентові України та закликав членів комісії підтримати проект рішення.

     Яремовський В.І.. зачитав проект рішення та виніс на голосування вказане питання.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     1. Питання «Про направлення на навчання голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
     2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
     1. Тиміцька С.М. доповіла, що у лютому 2017 року виконавчим апаратом районної ради розроблено проект рішення «Про порядок відрахування до Чортківського районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району». Зважаючи на те, що відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» зазначений проект є регуляторним актом, його прийняття має пройти декілька етапів:
- схвалення проекту рішення та аналізу його регуляторного впливу профільною комісією;
- розміщення вказаних документів на офіційному веб-сайті районної ради,
- підготовка та схвалення профільною комісією експертного висновку;
- отримання висновку Державної регуляторної служби України.
     Після проходження вище вказаних етапів проект рішення можна виносити на розгляд сесії районної ради.
     В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік (рішення Чортківської районної ради від 23.12.2016 р. № 207, строк підготовки 1 квартал, 21.02.2017 року розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта на офіційному веб-сайті Чортківської районної ради в мережі Інтернет (http://chortkivrr.gov.ua/12-1187). Зауважень та пропозицій до проекту рішення не поступало.
     2. Яремовський В.І. зачитав проект Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради «Про порядок відрахування до Чортківського районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та аналізу його регуляторного впливу та запропонував присутнім схвалити вказаний проект.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     1. Схвалити проект Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради «Про порядок відрахування до Чортківського районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та аналізу його регуляторного впливу

ІІІ. СЛУХАЛИ:
     1. Тиміцька С.М.. – повідомив присутніх, що аналогічна ситуація і з проектом рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району», оскільки дане рішення також є регуляторним актом.
При підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності: проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік (рішення Чортківської районної ради від 23.12.2016 р. № 207, строк підготовки 1 квартал, 20.03.2017 року розміщено повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта на офіційному веб-сайті Чортківської районної ради в мережі Інтернет (http://chortkivrr.gov.ua/12-1187). Зауважень та пропозицій до проекту рішення не поступало.
     2. Яремовський В.І. зачитав проект Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради ««Про затвердження Положення про порядок списання майна, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та аналізу його регуляторного впливу та запропонував присутнім схвалити вказаний проект.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
     1. Схвалити проект Експертного висновку постійної комісії Чортківської районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції щодо регуляторного впливу проекту регуляторного акта – рішення районної ради ««Про затвердження Положення про порядок списання майна, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та аналізу його регуляторного впливу
Заступник голови
постійної комісії                                                                                В.І.Яремовський

Секретар комісії                                                                                          Н .В.Задорожна
ПРОТОКОЛ №9
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

м. Чортків 16 лютого 2017 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 4 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович
Яремовський Василь Ігорович

Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради
4. Сташків Михайло Федорович – голова районної державної адміністрації
5. Рекуш Олег Романович – керівник Чортківської місцевої прокуратури
6. Садигов Руслан Магеранович - виконувач обов’язків військового комісара
7. Піц Богдан Іванович – керівник штабу Чортківського районного відділу поліції головного управління Національної поліції у Тернопільській області.
8. Заболотний Іван Ярославович – перший заступник голови Чортківської районної державної
9. Віват Іван Осипович – заступник голови Чортківської районної державної адміністрації
10. Гулька Ірина Михайлівна – начальник відділу освіти Чортківської райдержадміністрації
11. Гусак Борис Михайлович – начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Чортківської райдержадміністрації
12. Шелега Галина Степанівна – виконувач обов’язків начальника відділу економічного розвитку і торгівлі Чортківської райдержадміністрації
13. Шумка Анатолій Ярославович – начальник відділу організаційної роботи виконавчого апарату районної ради, депутат районної ради

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про Звіт голови райдержадміністрації про виконання делегованих повноважень за 2016 рік згідно рішення районної ради № 56 від 23 грудня 2015 року .
2. Про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік.
3. Про Звіт про виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку району за 2016 рік.
4. Про виконання програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2016 рік.
5. Про затвердження Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки.
6. Про програму соціально – економічного та культурного розвитку району на 2017 рік.
7. Про виконання Програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2016 рік, затвердженої рішенням Чортківської районної ради від 01 квітня 2016 року № 115.
8. Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2017-2018 роки.
9. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови на телебаченні.
10. Про виконання рішень Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167 та від 03 листопада 2016 року № 169.
11. Про схвалення проекту рішення районної ради «Про затвердження Порядку відрахування до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району».
12. Про схвалення проекту рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району».
13. Про внесення пропозицій до плану роботи районної ради на 2017 рік.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Сташківа М.Ф., який прозвітував присутнім про виконання райдержадміністрацією делегованих їй районною радою повноважень за 2016 рік та відзначив, що райдержадміністрація будує відносини з органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян виключно на засадах законності, співпраці, патріотизму, спільної роботи на благо району.
З метою вирішення актуальних питань життєдіяльності району основні дії влади зосереджені на організації виконання завдань і заходів Програми соціально-економічного розвитку району. Особлива увага приділяється питанням належного функціонування соціальної сфери, забезпечення сталої роботи підприємств, установ та організацій району, агропромислового комплексу та наповнення бюджетів усіх рівнів.
Завдяки проведеній роботі у 2016 році вдалось реалізувати ряд запланованих проектів в економіці та соціальній сфері.
Доповідач акцентував увагу присутніх на позитивних напрацюваннях районної державної адміністрації у сфері сприяння інвестиційній діяльності на території району, соціально-економічного розвитку, освіти, медицини, культури, а також проаналізував основні проблеми у роботі.
На завершення свого звіту голова районної державної адміністрації зазначив, що великих проектів досягнуто за підтримки народного депутата України О.Барни та завдяки злагодженій співпраці з депутатським складом районної ради і депутатами від Чортківщини в Тернопільській обласній раді, запевнив присутніх що Чортківська райдержадміністрація і надалі працюватиме над розв’язанням завдань, які стоять перед районом. Ми робимо все, щоб не лише делеговані, але й інші, надані законодавством повноваження виконувались у повному обсязі.
Голова райдержадміністрації подякував присутнім за спільну роботу, підтримку, розуміння та висловив сподівання на майбутню злагоджену співпрацю на благо Чортківщини.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – надходження до районного бюджету у 2016 році значно зменшилися порівняно з 2015 роком. На це є ряд об’єктивних причин, але є й суб’єктивні. Так, на зборах підприємців району представники СП «Білербек Україна» (перо-пухової фабрики) ділилися досвідом перереєстрації підприємства до міста Чорткова, а відповідно сплати податків до міського бюджету. Чи вживає райдержадміністрація заходи з метою збереження сплати податків до районного бюджету?
2. Сташків М.Ф. – повідомив, що це справді є проблема для районного бюджету, але райдержадміністрація не має повноважень впливати на суб’єктів підприємницької діяльності, а може тільки рекомендувати.
3. Шелега Г.С. – місце реєстрації СП «Білербек Україна» у місті Чорткові і звітність по промисловому комплексі до району не йде.
4. Яблонь Т.В. – Яке місце реєстрації Товстеньківського крохмального заводу?
5. Шелега Г.С. - місце здійснення діяльності – Чортківський район, а відповідно податки з фізичних осіб спрямовуються до районного бюджету.
6. Калакайло І.Я. – чи є якісь показники у цифрах по економії енергоносіїв за рахунок вжитих райдержадміністрацією енергозберігаючих заходів у загальноосвітніх школах району?
7. Гулька І.М. – зараз у школах холодно – не підтримується нормальний температурний режим, є заборгованість по енергоносіях, тому говорити про економію у цифрах на сьогодні неможливо.
8. Яблонь Т.В. – підтримала начальника відділу освіти та зазначила, що економити на дітях – це не припустимо, та закликала присутніх підтримати рішення районної ради про виділення коштів на погашення заборгованості по енергоносіях у ЗОШ району.
Окрім того, доповідач запропонувала внести зміни до рішення Чортківської районної ради доповнивши його пунктом наступного змісту: «Районній державній адміністрації провести моніторинг суб’єктів підприємницької діяльності, які функціонують на території Чортківського району та здійснити заходи відповідно до чинного законодавства щодо перереєстрації на території Чортківського району».
9. Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення із пропозицією, внесеною депутатом Яблонь Т.В., та запропонував питання «Про Звіт голови райдержадміністрації про виконання делегованих повноважень за 2016 рік згідно рішення районної ради № 56 від 23 грудня 2015 року » винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про Звіт голови райдержадміністрації про виконання делегованих повноважень за 2016 рік згідно рішення районної ради № 56 від 23 грудня 2015 року» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
1. Рекуша О.Р., який доповів присутнім про стан злочинності на території Чортківського району у 2016 році. Зокрема, керівник місцевої прокуратури зазначив, що основні зусилля правоохоронних органів Чортківського району протягом 2016 року спрямовувались на стабілізацію криміногенної ситуації в районі, захисту конституційних прав та свобод громадян, економічних інтересів держави, розкриття та розслідування кримінальних злочинів, забезпечення охорони правопорядку, покращення громадської думки.
За 12 місяців 2016 року в ЄРДР зареєстровано 389 кримінальних проваджень проти 403 за аналогічний період 2015 року, повідомлено про підозру 267 осіб проти 268 у 2015 році. Відсоток розкриття складає 67,3 (2015 – 62,1%).
Впродовж 2016 року зареєстровано 14 особливо тяжких злочинів проти 6 в минулому році, тяжких злочинів 87 проти 99, середньої тяжкості - 152 проти 155, невеликої тяжкості - 144 проти 135.
За звітний період відмічається ріст злочинів проти життя та здоров’я особи з 67 до 81. На 50% збільшилося грабежів та на 62,5% - квартирних крадіжок.
Відбувся ріст злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на 66,7%, в тому числі в два рази збільшилось дорожньо-транспортних пригод.
Викрито 175 осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 8 неповнолітніх та 45 жінок.
До суду в 2016 році скеровано 172 кримінальних провадження, 145 кримінальних проваджень розглянуто у суді.
Варто відмітити, що у 2016 році прокуратурою виявлено 2 корупційних адміністративних правопорушення.
Причиною росту злочинів, скоєних повторно, є незадовільний стан профілактичної роботи з особами, які зловживають спиртними напоями, непрацюючими, раніше судимими за вчинення корисливих злочинів та схильними до скоєння кримінальних правопорушень вказаної категорії.
З урахуванням ситуації в державі надалі гостро стоїть питання забезпечення охорони громадського порядку, запобігання утворенню та діяльності непередбачених законом воєнізованих формувань, викриття фактів незаконного поводження зі зброєю.
Додаткових узгоджених заходів вимагає стан профілактики та попередження кримінальних правопорушень, передусім щодо життя та здоров`я особи та проти власності.

ВИСТУПИЛИ:
1. Яблонь Т.В. – за Вашою інформацією значно зросли квартирні крадіжки, чи розкриті на сьогодні ці злочини, якщо так, то вчинені вони місцевими жителями, чи заїжджими? І чи володіє прокуратура якою-небудь інформацією про присутність на території Марилівського спиртзаводу сторонніх осіб?
2. Рекуш О.Р. - почерк цих злочинів дуже схожий, але на сьогодні вони не розкриті, тому надати інформацію неможливо.
Що ж стосується Марилівського спиртзаводу, до прокуратури надходять зведення про присутність на території заводу сторонніх осіб, тому інформація є але даних про вчинення злочинів немає.
3. Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення та запропонував питання «Про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.ІІІ. СЛУХАЛИ:
    1. Сташків М.Ф. – який ознайомив присутніх з інформацією про виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку району за 2016 рік.

ВИСТУПИЛИ:
    1. Калакайло І.Я. зачитав проект рішення та запропонував питання «Звіт про виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку району за 2016 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Звіт про виконання програми соціально – економічного та культурного розвитку району за 2016 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІУ. СЛУХАЛИ:
    Піц Б.І., який прозвітував про виконання програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2016 рік.
ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – запропонував дану інформацію взяти до відома.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
Інформацію про виконання програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2016 рік взяти до відома.

У. СЛУХАЛИ:
Піц Б.І. – проінформував про основні напрямки програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки.

ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. - зачитав проект рішення та запропонував питання «Про Програму сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про Програму Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

УІ. СЛУХАЛИ:
Сташків М.Ф – ознайомив присутніх з основними напрямками програми соціально – економічного та культурного розвитку району на 2017 рік.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення та запропонував питання «Про програму соціально – економічного та культурного розвитку району на 2017 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про програму соціально – економічного та культурного розвитку району на 2017 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

УІІ. СЛУХАЛИ:
Садигов Р.М. – доповів присутнім про проблемні питання виконання Програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2016 рік, затвердженої рішенням Чортківської районної ради від 01 квітня 2016 року № 115.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – запропонував дану інформацію взяти до відома.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.
ВИРІШИЛИ:
Інформацію про виконання програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2016 рік, затвердженої рішенням Чортківської районної ради від 01 квітня 2016 року № 115 взяти до відома.

УІІІ. СЛУХАЛИ:
Садигов Р.М. – ознайомив присутніх з основними напрямками програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2017-2018 роки.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення та запропонував питання «Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2017-2018 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 4 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2017-2018 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІХ. СЛУХАЛИ:
Яблонь Т.В. – прокоментувала проект рішення «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови на телебаченні» та запропонувала дане питання винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо забезпечення повноцінного функціонування української мови на телебаченні» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

Х. СЛУХАЛИ:
Гусак Б.М. – доповів про виконання рішень Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167 та від 03 листопада 2016 року № 169.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – запропонував дану інформацію взяти до відома.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
Інформацію про виконання рішень Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167 та від 03 листопада 2016 року № 169 взяти до відома.

ХІ. СЛУХАЛИ:
Яблонь Т.В. – повідомила присутніх про проект рішення районної ради «Про затвердження Порядку відрахування до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними унітарними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району» та зазначила, що даний проект є регуляторним актом, тому даний проект повинен пройти наступну процедуру: схвалюється проект регуляторного акта, потім цей акт оприлюднюється для внесення зауважень та пропозицій. По закінченню тридцяти денного терміну відповідна профільна комісія складає експертний висновок та проект виноситься на розгляд чергової сесії.

ВИСТУПИЛИ:
1. Барицький М.Р. – запропонував збільшити розмір частини чистого прибутку (доходу), що відраховується комунальними підприємствами до районного бюджету з 15% на 20% .
2. Калакайло І.Я. – запропонував схвалити проект рішення із внесеними пропозиціями та доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити проект рішення районної ради «Про затвердження Порядку відрахування до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) унітарними комунальними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району».
2. Доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

ХІІ. СЛУХАЛИ:
Яблонь Т.В. – ознайомила присутніх з основними положеннями проекту рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та відмітила, що даний акт є регуляторним, тому має пройти аналогічну процедуру що й попередній проект рішення.

ВИСТУПИЛИ:
1. Тиміцька С.М. – доповнила керуючого справами районної ради Яблонь Т.В. та зазначила, що відповідно до вище вказаного порядку дозвіл на списання майна як такого, що непридатне для подальшого використання, морально застаріле, фізично зношене, пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха надається в такому порядку: первісна (відновлювальна) вартість за одиницю (комплект) в розмірі до 10000 гривень – з дозволу керівника установи; первісною (відновлювальною) вартістю за одиницю (комплект) в розмірі понад 10000 гривень - з дозволу районної ради.
2. Яблонь Т.В. – запропонувала внести зміни до положення, за якими дозвіл на списання комунального майна можливе тільки за рішенням районної ради.
3. Калакайло І.Я. запропонував схвалити проект рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району» та доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:

1. Схвалити проект рішення районної ради «Про затвердження Положення про порядок списання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Чортківського району».
2. Доручити виконавчому апарату районної ради розмістити проект рішення разом із аналізом регуляторного впливу на офіційному сайті Чортківської районної ради.

ХІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – зачитав присутнім Перелік
основних питань для розгляду на пленарних засіданнях районної ради
у 2017 році та запропонував включити до даного переліку звіти керівників комунальних підприємств району, засновником яких є районна рада.


ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:

Схвалити проект рішення районної ради «Про План роботи Чортківської районної ради на 2017 рік».


Голова постійної комісії І.Я. Калакайло


Секретар комісії Н.В.Задорожна

ПРОТОКОЛ №8
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
м. Чортків                                                                     20 грудня 2016 року

Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами виконавчого апарату районної ради

Присутні:
1. Габруський Л.М.
2. Попіль С.В.
3. Тиміцька С.М.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про звіт голови районної ради.
2. Про План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік.
3. Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2017 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради.
4. Про звіт голови постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції про роботу комісії.
5. Різне.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Шепету В.М., який доповів присутнім про роботу голови районної ради, депутатського корпусу та виконавчого апарату районної ради за період з грудня 2015 року по грудень 2016 року. Зокрема, акцентував увагу на позитивних напрацюваннях районної ради щодо співфінансування у Чортківському районі проектів Державного фонду регіонального розвитку; розширення співпраці з польськими колегами; участь районної ради в конкурсі проектів місцевого самоврядування, організованому Тернопільською обласною радою тощо.
Голова районної ради також зазначив, що у щоденній роботі районної ради першочергову увагу і пріоритетне значення надаються питанням проведення соціально-економічних перетворень в районі, збереження, відновлення і ефективного використання об’єктів комунальної власності, наповнення бюджету і контролю за його використанням (текст звіту додається).

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. – запропонував голові вжити заходів щодо розширення співпраці не тільки з польськими колегами, а й з представниками інших країн. До прикладу голова постійної комісії навів співпрацю благодійної організації «Карітас» із громадськими організаціями Королівства Нідерландів, завдяки якій сільські школи отримали парти для учнів із вищевказаної країни.
2. Шепета В.М. - підтримав пропозицію Калакайла І.Я. та зазначив, що скоро буде підписана угода із Перемишлем по аналогічній співпраці, а також при розробленні посадових інструкцій посадових осіб виконавчого апарату районної ради буде визначено працівника, який відповідатиме за розширення співпраці районної ради з іноземними колегами.
3. Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення та запропонував питання «Про звіт голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про звіт голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
1. Яблонь Т.В., яка зазначила, що у 2017 році виникла потреба у прийнятті рішень щодо затвердження Порядку відрахування до районного бюджету частини чистого прибутку (доходу) комунальними підприємствами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району та щодо затвердження Положення про порядок списання майна, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району, які є регуляторними актами, а відповідно до ст. 7 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» регуляторні органи затверджують плани діяльності з підготовки ними проектів регуляторних актів на наступний календарний рік не пізніше 15 грудня поточного року. Тому юридичним відділом виконавчого апарату районної ради розроблено проект рішення щодо затвердження План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік.
2. Тиміцька С.М. запропонувала включити у План ще один регуляторний акт - проект рішення про затвердження Порядку відчуження майна, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.
3. Калакайло І.Я. зачитав проект рішення та запропонував питання «Про План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік» разом і з доповненнями винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про План діяльності районної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
1. Шепету В.М., який відмітив, що чисельність районної ради на 2017 рік у порівнянні з попередніми роками є незмінною, однак, внесено незначні корективи у її структуру – запропоновано посаду радника голови ліквідувати та ввести у відділ організаційної роботи виконавчого апарату районної ради посаду головного спеціаліста.

ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. із запитанням чому у підпункті 3 пункту 4 проекту рішення не встановлений розмір преміювання для голови та заступника голови районної ради.
2. Шепета В.М. доповів, що проект рішення розроблений виконавчим апаратом районної ради, а встановлення розміру премій є прерогативою депутатів. У минулому році за пропозицією депутата Хруставки Л.М. для голови районної ради та його заступника було встановлено 20% премії.
3. Калакайло І.Я. запропонував здійснювати щомісячне преміювання голови районної ради та заступника голови районної ради у розмірі не більше 50 відсотків, зачитав проект рішення та виніс питання із запропонованими змінами на голосування. Голова постійної комісії закликав членів постійної комісії винести дане питання на розгляд сесії та схвалити проект рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голос.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про чисельність та структуру виконавчого апарату районної ради на 2017 рік та оплату праці голови районної ради та заступника голови районної ради» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІУ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зачитав присутнім проект Звіту про роботу постійної комісії районної ради сьомого скликання з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (текст звіту додається) та запропонував членам комісії вносити пропозиції до звіту.
Пропозицій до звіту не поступало.

ВИРІШИЛИ:
Схвалити проект звіту про роботу постійної комісії районної ради сьомого скликання з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції.

У. СЛУХАЛИ:

1. Пушкар П.І. – доповів присутнім, що у листопаді 2016 року представником Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільськ5ій області була проведена планова перевірка редакції Чортківського радіомовлення у зв’язку із закінченням строку дії ліцензії. За результатами перевірки представник Національної ради в Тернопільській області усно рекомендував Чортківській районній раді ліквідувати редакцію.

ВИСТУПИЛИ:
Яблонь Т.В. – зазначила, що ліквідувати редакцію ми можемо, однак, можливо розглянути інші варіанти щодо редакції, наприклад здати в оренду для випуску радіопередач у ФМ-діапазоні.
В обговоренні взяли участь Шепета В.М., Калакайло І.Я., Задорожна Н.В.

ВИРІШИЛИ:
Доручити юридичному відділу виконавчого апарату районної ради вивчити питання доцільності ліквідації редакції Чортківського районного радіомовлення та доповісти на наступному засіданні комісії.

2. Габруський Л.М. довів до відома присутніх, що у рішення сесії районної ради від 24 березня 2016 року № 114 «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Голос народу» та редакції газети «Голос народу», співзасновниками яких є Чортківська районна рада» необхідно внести технічні правки щодо персональних даних ліквідатора редакції, на якого покладено функції комісії з перетворення.

В обговоренні питання взяли участь Шепета В.М., Яблонь Т.В., Попіль С.В., Калакайло І.Я., Тиміцька С.М.

ВИРІШИЛИ:
Доручити юридичному відділу виконавчого апарату районної ради до засідання президії розробити проект рішення щодо внесення змін до рішення Чортківської районної ради від 24 березня 2016 року № 114 «Про реформування друкованого засобу масової інформації газети «Голос народу» та редакції газети «Голос народу», співзасновниками яких є Чортківська районна рада».
 


Голова постійної комісії                                                          І.Я. Калакайло


Секретар комісії                                                                     Н.В.ЗадорожнаПРОТОКОЛ №7
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
м. Чортків                                                                              26 жовтня 2016 року


Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович
 
Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами районної ради
4. Рекуш Олег Романович – керівник місцевої прокуратури
5. Старовойтов Андрій Євгенович – старший слідчий Чортківського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції
6. Сташків Михайло Федорович – голова районної державної адміністрації.
7. Гусак Борис Михайлович – начальник відділу з питань цивільного захисту населення райдержадміністрації.

 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про внесення змін в районну комплексну програму боротьби з організованою злочинністю, корупцією та організаційного забезпечення діяльності прокуратури Чортківського району на 2012-2016 роки.
2. Про затвердження Списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області.
3. Про хід виконання рішення Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167 «Про розгляд звернення щодо порушення вимог чинного законодавства».

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Рекуша О.Р., який зазначив, що відповідно до положень ст. 12, пункту 1-1 Перехідних положень та п. 1 Прикінцевих положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-УІІ з 15 грудня припинено функціонування районних прокуратур, в тому числі і Чортківської та утворено у системі органів прокуратури місцеві прокуратури. Зважаючи на це необхідно внести зміни до Районної комплексної програми боротьби з організованою злочинністю, корупцією та організаційного забезпечення діяльності прокуратури Чортківського району на 2012-2016 роки, замінивши в тексті вказаної програми формулювання «прокуратура Чортківського району» на «Чортківська місцева прокуратура». Окрім того, необхідно у Додатку до розділу 6 районної комплексної програми у пунктах 1 та 2 слід перейменувати назви заходів.

ВИСТУПИЛИ:
1. Шепета В.М. - доповнив керівника місцевої прокуратури та зазначив, що при перейменуванні заходів у додатку розмір фінансування при цьому не змінюється
2. Сташків М.Ф. - підтримав пропозицію керівника місцевої прокуратури.
3. Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення та запропонував питання «Про внесення змін в районну комплексну програму боротьби з організованою злочинністю, корупцією та організаційного забезпечення діяльності прокуратури Чортківського району на 2012-2016 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про внесення змін в районну комплексну програму боротьби з організованою злочинністю, корупцією та організаційного забезпечення діяльності прокуратури Чортківського району на 2012-2016 роки» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який повідомив присутнім, що у червні поточного року уже затверджувався районною радою Список присяжних Чортківського районного суду, однак у зв’язку із судовою реформою та набранням чинності з 30 вересня 2016 року Законів України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та «Про судоустрій і статус суддів» необхідно затвердити список присяжних, відповідно до вказаних законів, при цьому попереднє рішення визнається таким, що втратило чинність.
Голова комісії зачитав проект рішення та запропонував питання «Про затвердження Списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області» винести на розгляд чергової сесії районної ради, а також рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання «Про затвердження Списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
1. Гусака Б.М., який детально доповів про проведену районною державною адміністрацією роботу щодо виконання рішення Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167. Зокрема, при райдержадміністрації створена комісії для перевірки фактів нанесення шкоди внаслідок розпилення хімічних речовин авіаційним методом, яку очолив голова райдержадміністрації Сташків М.Ф., до роботи комісії залучені представники відповідних служб району, до компетенції яких відносяться дане питання.
Окрім того, медичні бригади центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги здійснили 5 виїздів для огляду постраждалих у селах Залісся, Шманьківці, Шманьківчики. У трьох селах було опитано 172 людини, із них у скарги були у 140 людей. 12 вересня було взято 59 аналізів, із них у 21 було вивалено підвищення рівня білорубіну, АсАТ, АлАт, креатінину і тимолової проби. У жителя села Шманьківці було виявлене гостре отруєння та його було госпіталізовано у реанімаційне відділення Чортківської ЦКРЛ.
За результатами роботи комісії між представниками Агрохолдингу «Мрія» та комісією досягнуто попередньої домовленості щодо відшкодування завданих збитків майну та здоров’ю громадян.
Станом на сьогодні в районну державну адміністрацію поступила усна інформація, що для постраждалих жителів села Угринь виділена матеріальна допомога, загальна сума якої складає 26 тис. грн.
2. Сташків М.Ф. доповнив начальника відділу з питань цивільного захисту та зазначив, що основна проблема комісії та постраждалих громадян є запізніле виявлення, адже десикантний препарат Дикват зберігається у ґрунті 72 години, а проби ґрунту були взяті набагато пізніше. Тому довести причетність а Агрохолдингу «Мрія» дуже важко. Варто сподіватися на порядність представників Агрохолдингу щодо добровільного відшкодування ними завданої шкоди.
3. Рекуш О.Р. підтримав голову райдержадміністрації та повідомив, що для встановлення складу злочину необхідно довести причинний зв'язок між дією і наслідком, а в даній ситуації це зробити дуже важко, навіть неможливо, оскільки досить пізно були взяті проби.
4. Старовойтов А.Є. – доповів, що 11 вересня 2016 року у райвідділ поліції поступила заява від потерпілого жителя села Шманьківці, який знаходився на лікуванні у ЦКРЛ від отруєння невідомою речовиною. За вказаною заявою було відкрите кримінальне провадження за частиною першою статті 239 КК України по факту забруднення земель. В межах кримінального провадження здійснено виїзд з представниками ЛЦ МОЗ та проведено відбір проб ґрунту, а також рослинності у господарстві потерпілого та сусідньому господарстві та відправлено на перевірку. На даний час результатів немає, однак, за попередньою інформацією речовина, якою здійснювали обприскування, є нестійкою і дуже швидко випаровується.
Окрім того, доручено працівникам СБУ встановити осіб, які проводили польоти для встановлення суб’єкта правопорушення - замовника чи виконавця.
На даний час рішення про закриття кримінального провадження не прийнято. Однак, у разі відсутності складу кримінального правопорушення, винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення Правил польотів цивільних повітряних суден у повітряному просторі України.
5. Яблонь Т.В. відмітила, що влада району має вжити всіх заходів для захисту потерпілих громадян.
6. Калакайло Я.П. зачитав проект рішення районної ради «Про хід виконання рішення Чортківської районної ради від 09 вересня 2016 року № 167 «Про розгляд звернення щодо порушення вимог чинного законодавства» та зазначив, що вважає роботу райдержадміністрації з даного питання недостатньою.
7. Шепета В.М. закликав членів постійної комісії винести дане питання на розгляд сесії та схвалити проект рішення.
Голова постійної комісії виніс питання на голосування.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 2 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 1 голос.

Рішення не прийнято.Голова постійної комісії                                                      І.Я. Калакайло


Секретар комісії                                                                 Н.В.Задорожна


ПРОТОКОЛ №6
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
м. Чортків 06 вересня 2016 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович
Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами районної ради
 
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про внесення змін до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13 «Про персональний склад постійних комісій Чортківської районної ради».


Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зазначив, що у зв’язку із смертю Войцишина І.А. депутатом Чортківської районної ради визнано Веретика І.Й., тому виникла необхідність внести зміни до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13 «Про персональний склад постійних комісій Чортківської районної ради» , виключивши Войцишина Івана Адольфовича із складу постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, екологічної політики, природокористування та сталого розвитку.
Окрім того, до районної ради поступила заява депутата Веретика І.Й. про включення його до складу постійної комісії районної ради з гуманітарних питань.
Голова комісії зачитав проект рішення районної ради «Про внесення змін до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13» та виніс питання на голосування
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.


ВИРІШИЛИ:
1. Питання про внесення змін до рішення районної ради від 08 грудня 2015 року № 13 «Про персональний склад постійних комісій Чортківської районної ради»винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.


Голова постійної комісії                                                         І.Я. Калакайло

Секретар комісії                                                                    Н.В.Задорожна

 
ПРОТОКОЛ №5
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
м. Чортків 15 червня 2016 року
 
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Запрошені:
1. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
2. Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами районної ради
3. Глуговський Дмитро Богданович – прокурор Чортківської місцевої прокуратури
4. Рудик Стефанія Михайлівна – депутат Чортківської районної ради

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району.
2. Про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Веретика Івана Йосиповича в багатомандатному виборчому окрузі № 29 від організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».
3. Про затвердження Списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області.
4. Різне.

Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Глуговський Д.Б. доповів про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району у 2015 році. При цьому зазначив, що в порівнянні з 2014 роком, у 2015 році відбувся ріст злочинності – збільшилась кількість злочинів середньої тяжкості, негативним є ріст дитячої злочинності. Разом з тим, зменшилась категорія злочинів, пов’язаних із незаконним обігом боєприпасів. У 2015 році були факти корупційних злочинів та правопорушень.
Доповідач довів до відома присутніх про заходи, які вживаються правоохоронними органами щодо зменшення причин та умов вчинення злочинів.
В обговоренні даного питання взяли участь Калакайло І.Я., Яблонь Т.В., Рудик С.М., Задорожна Н.В., Пушкар П.І., Барицький М. Р.
На всі запитання членів комісії та осіб, присутніх на засіданні, прокурор надав вичерпну відповідь з посиланням на норми закону.

Калакайло І.Я. зачитав проект рішення та виніс на голосування вказане питання.

ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зазначив, що у зв’язку із смертю депутата районної ради Войцишина І.А., відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» за рішенням територіальної виборчої комісії обрано депутатом наступного за черговістю кандидата у депутати від організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - Веретика Івана Йосипович.
Голова комісії зачитав проект рішення районної ради «Про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Веретика Івана Йосиповича» та виніс питання на голосування.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання про визнання повноважень депутата Чортківської районної ради сьомого скликання Веретика Івана Йосиповича в багатомандатному виборчому окрузі № 29 від організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайло І.Я. – повідомив присутніх, що відповідно до ст. 60 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» кожних два роки районна рада, за поданням територіального органу судової адміністрації, формує і затверджує Список присяжних, до складу якого входять громадяни, які постійно проживають на території району, відповідають вимогам, які ставляться до присяжних та дали згоду бути присяжними.
Цього року із 24 присяжних шістьох присяжних рекомендувала міська рада, решту присяжних рекомендували депутатські групи і фракції районної ради у кількості пропорційній кількості депутатів цих груп та фракцій. Кожен кандидат у присяжні надав письмову згоду на включення його до складу присяжних на наступні два роки.
Голова комісії зазначив, що усі кандидати відповідають вимогам, що встановлюються законом до присяжних. Ознайомив присутніх із списком присяжних та виніс питання на голосування.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Питання про затвердження Списку присяжних Чортківського районного суду Тернопільської області винести на розгляд чергової сесії районної ради.
2. Рекомендувати депутатам районної ради схвалити проект даного рішення.

ІУ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який повідомив присутніх, що на його ім’я до комісії звернулася Мигаль Г.М., жителька села Джуринська Слобідка, із скаргою на директора Джуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів щодо неправомірності звільнення з роботи її дочки – Гринів Галини. Разом з тим, до звернення не долучено документ, який підтверджував би повноваження представника, а згідно ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни мають право самостійно звертатися за захистом свої прав. У випадку звернення в інтересах інших осіб необхідно долучити до звернення довіреність. Однак, зважаючи на необізнаність жителів сила із вимогами чинного законодавства, голова комісії запропонував надати загальні роз’яснення щодо порядку вирішення трудових спорів та представлення інтересів інших осіб.
Голова комісії зачитав проект відповіді заявниці та виніс питання на голосування.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
1. Схвалити текст відповіді заявниці Мигаль Г.М..
2. Доручити голові комісії підписати, а виконавчому апарату районної ради - надіслати відповідь за місцем проживання заявниці.

Голова постійної комісії                                                 І.Я. Калакайло

Секретар комісії                                                             Н.В.Задорожна

ПРОТОКОЛ №4
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

м. Чортків                                                                                 30 березня 2016 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Барицький Микола Романович

Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Яблонь Тетяна Василівна – керуюча справами районної ради
4. Підручний Леонід Рішардович – військовий комісар Чортківського ОМК
5. Кобеля Тарас Ярославович – заступник прокурора Чортківської місцевої прокуратури
6. Жук Ігор Олександрович – прокурор Чортківської місцевої прокуратури
7. Василик Віктор Михайлович – перший заступник начальника Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області
8. Мельник Анатолій Іванович – начальник слідчого відділення Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області
9. Віват Іван Осипович – заступник голови районної державної адміністрації
10. Галанчак Ольга Леонівна – заступник директора Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги
Представники громадськості: Чепига Володимир Романович, Величко Омельян Мартинович, Гіль Андрій Орестович, Саварин Богдан, Ґудзик Ігор Васильович
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про Програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2016 рік.
2. Про розгляд звернень від представників громадських організацій району «Громадський майдан», «Захист прав акціонерів», «Громадянська Рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» та виконувача обов’язків голови громадської ради при районній державній адміністрації від 14 березня 2016 року та від 22 березня 2016 року.
Калакайло І.Я. ознайомив присутніх із порядком денним засідання постійної комісії, доповів про її склад та осіб, присутніх на засіданні.

І. СЛУХАЛИ:
Підручного Л.Р., який визначив основну мету прийняття Програми сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору громадян на військову службу за контрактом і призову на строкову військову службу в Чортківському районі на 2016 рік та ознайомив присутніх з основними заходами, які плануються зробити відповідно до вказаної програми. Зокрема, доповідач зазначив, що країна на етапі комплектування збройних сил за шведською моделлю, де є контрактна армія і зберігається компонент призовної армії з метою підготовки активного резерву. Планується також формування районного батальйону територіальної оборони.
ВИСТУПИЛИ:
1. Калакайло І.Я. - зазначив, що на даний час відсутні кошти, а програма вимагає значного фінансування.
2. Підручний Л.Р. надав пояснення, що дійсно заходи по програмі потребують великих коштів, але якщо ми сьогодні не нагодуємо свою армію, то завтра будемо годувати чужу.
3. Шепета В.М., закликав присутніх підтримати програму.
Калакайло І.Я. виніс на голосування вказане питання.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.


ІІ. СЛУХАЛИ:
Шепету В.М., який зазначив, що до районної ради звернулися ряд громадських організацій щодо затягування у розслідуванні 9 кримінальних справ та зачитав текст звернення. Доповідач попередив заявників, що районна рада не вправі здійснювати тиск на правоохоронні органи та може прийняти рішення тільки в межах компетенції.
ВИСТУПИЛИ:
1. Чепига В.Р. – ознайомив присутніх із основними претензіями до правоохоронних органів щодо розслідування кримінальних справ стосовно ВАТ «Чортківський цукровий завод».
2, Гіль А.О. – висловив незадоволення правоохоронними органами у розслідуванні решти кримінальних справ, в яких він є потерпілим.
3. Кобеля Т.Я. – повідомив, що всі перелічені кримінальні справи знаходяться н особливому контролі як прокуратури Тернопільської області, так і Генеральної прокуратури України. Присутні тут заявники є учасниками кримінальних проваджень і знайомляться з матеріалами справ. Окрім того, у кримінальному провадженні стосовно посадових осіб ВАТ «Чортківський цукровий завод» необхідна експертиза, в регіоні така експерта установа відсутня, тому матеріали направлені в Київ на проведення фінансової експертизи.
В обговоренні питання взяли участь Величко О.М., Попіль С.В., Мельник А.І., Гудзик І.В.
Саврин Б. - запропонував депутатам Чортківської районної ради написати звернення до Генеральної прокуратури щодо вжиття заходів для прискорення кримінальних справ.
Калакайло І.Я. виніс на голосування вказане питання .
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.
ВИРІШИЛИ:
Рекомендувати сесії районної ради підготувати та підтримати звернення в Генеральну прокуратуру України щодо вжиття заходів для прискорення кримінальних справ.
ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – зазначив, що Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до повноважень районної ради належить заслуховування інформації прокурорів та керівників органів Національної поліції про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території. Тому доцільніше було б не направляти звернення, а заслухати на черговому засідання сесії районної ради представників правоохоронних органів з вищевказаного питання.
Величко О.М. – зазначив, що таке рішення буде краще, тому запропонував включити в порядок денний чергової сесії районної ради питання щодо заслуховування інформації представників правоохоронних органів про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.
Чепига В.Р. – підтримав Величка О.М. та закликав прийняти вказане рішення.
Інших зауважень та заперечень не поступало.
Калакайло І.Я. виніс на голосування питання щодо включення в порядок денний чергової сесії районної ради питання щодо заслуховування інформації представників правоохоронних органів про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.

ВИРІШИЛИ:
Рекомендувати Чортківській районній раді включити в порядок денний чергової сесії районної ради питання щодо заслуховування інформації представників правоохоронних органів про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній територіїГолова постійної комісії                                                                      І.Я. Калакайло
ПРОТОКОЛ №3
засідання постійної комісії районної ради сьомого скликання
з регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції

м. Чортків 17 березня 2016 року
Склад комісії – 4 чол.
Присутні: 3 чол.
Голова комісії: Калакайло Іван Ярославович
Члени комісії: Задорожна Надія Василівна
Яремовський Василь Ігорович
Запрошені:
1. Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
2. Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
3. Василик Віктор Михайлович – заступник начальника Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області
4. Мельник Анатолій Іванович – начальник слідчого відділу Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області
5. Віват Іван Осипович – заступник голови районної державної адміністрації
6. Чайка Петро Михайлович – депутат Чортківської районної ради сьомого скликання.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про звіт голови районної державної адміністрації про виконання
делегованих повноважень згідно рішення районної ради № 56 від 23 грудня 2015 року.
2. Про стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району.
3. Про розгляд звернення від керівників громадських організацій району «Громадський майдан», «Захист прав акціонерів», «Громадянська Рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» та виконувача обов’язків голови громадської ради при районній державній адміністрації від 14 березня 2016 року.

І. СЛУХАЛИ:
Вівата І.О., який розпочав свою доповідь з того, що голова райдержадміністрації на зустрічі з представниками ОБСЄ, тому він буде звітувати перед комісією про виконання делегованих повноважень.
Доповідач зачитав Звіт голови районної державної адміністрації про виконання райдержадміністрацією делегованих районною радою повноважень за 2015 рік (текст звіту додається до протоколу).
ВИСТУПИЛИ:
Чайка П.М. – зазначив, що стан доріг в районі жахливий Директор ДП «Чортківський райавтодор» не в стані пояснити їх причини, тому можливо заступник голови райдержадміністрації надасть пояснення присутнім про відповідальних осіб за ремонт доріг та обрізку дерев у придорожніх лісосмугах за межами населеного пункту.
Віват І.О. – пояснив, що відповідальним за організацію утримання в належному технічному стані та розвиток мережі автомобільних доріг є служба автомобільних доріг у Тернопільській області, яка розробляє відповідні плани ремонту доріг. На запитання, які повноваження райдержадміністрації у даному напрямку доповідач не відповів.
Калакайло І.Я. - відмітив, що звіту голови про виконання делегованих повноважень він не почув, тому вважає, що голова райдержадміністрації на засіданні комісії фактично не звітував та висловив сподівання, що Сташків М.Ф. прийде на чергове засідання сесії районної ради та достойно прозвітує про виконання делегованих повноважень.
Головуючий на засіданні виніс на голосування проект рішення районної ради щодо взяття до відома звіту голови районної державної адміністрації про виконання делегованих повноважень згідно рішення районної ради № 56 від 23 грудня 2015 року.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 2 голоси; «Проти» - 1 голос; «Утримались» - 0 голосів.
Рішення не прийнято.

ІІ. СЛУХАЛИ:
Василика В.М., який прозвітував присутнім про стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району, акцентувавши увагу присутніх, що найбільш поширені злочини серед неповнолітніх – це крадіжки з проникненням в житло. (текст доповіді додається до протоколу).
ВИСТУПИЛИ:
Калакайло І.Я. – зачитав проект рішення районної ради про стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району та виніс на голосування.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.
ВИРІШИЛИ:
Рекомендувати сесії районної ради визнати задовільним стан дотримання законності, боротьби зі злочинністю неповнолітніми особами на території Чортківського району.

ІІІ. СЛУХАЛИ:
Калакайла І.Я., який зачитав звернення від керівників громадських організацій району «Громадський майдан», «Захист прав акціонерів», «Громадянська Рада Українців Тернопільщини – жертв злочинно-корупційних виявів та дискримінації з боку органів законодавчої, виконавчої, судової влади, органів прокуратури та органів місцевого самоврядування» та виконувача обов’язків голови громадської ради при районній державній адміністрації від 14 березня 2016 року та запропонував присутнім представникам Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області надати пояснення по даному зверненні.

ВИСТУПИЛИ:
Мельник А.І. – висловив здивування таким зверненням, оскільки 03 березня 2016 року за ініціативи заявників, голова райдержадміністрації Сташків М.Ф. проводив зустріч представників вказаних громадських організацій з представниками Чортківського РВ ГУНП в Тернопільській області та місцевої прокуратури за участю народного депутата Барни О.С., де на всі питання надавалися відповіді.
Що ж стосується суті звернення, то слід зазначити, що всі кримінальні провадження перебувають на стадії досудового слідство, а перелічені заявники є учасниками кримінальних проваджень та активно реалізовують свої права. Ц справи є досить проблемними та є багато спірних питань. Дані справи неодноразово були на вивченні Головному управлінні Національної поліції в Тернопільській області, в прокуратурі Тернопільської області та окремі кримінальні провадження в Генеральній прокуратурі України. Тому, якщо б у вказаних провадженнях був присутній саботаж, то вже давно б присутні тут представники були звільнені. Окремі кримінальні провадження закриті за відсутністю складу кримінального правопорушення, а містять ознаки цивільно-правових відносин.
Калакайло І.Я. - запропонував звернутися до Чортківського РВ ГУНП в Тернопільській області та до місцевої прокуратури з проханням надати письмовий звіт по вказаних у зверненнях кримінальних провадженнях та заслухати його на черговому засіданні постійної комісії.
ГОЛОСУВАЛИ:
«За» - 3 голоси; «Проти» - 0 голосів; «Утримались» - 0 голосів.
ВИРІШИЛИ:
Звернутися до Чортківського РВ ГУНП в Тернопільській області та до місцевої прокуратури з проханням надати письмовий звіт по вказаних у зверненнях кримінальних провадженнях та заслухати його на черговому засіданні постійної комісії.

Голова постійної комісії                                                                              І.Я. Калакайло
ПРОТОКОЛ №2
засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції
 
від 30 грудня 2015 р.
Склад комісії: 4 чол.
Присутні на засіданні: 3 чол.
Голова: Калакайло І.Я.
Члени комісії: Барицький М.Р.,
Задорожна Н.В.
Запрошені:
Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами районної ради
Ковальчук Світлана Антонівна – заступник директора центру
«Спорт для всіх»
Скалій Олена Олександрівна депутат міської ради


ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про результати розгляду депутатського звернення депутата міської ради Скалій О.О.
2. Про внесення змін в склад секретаріату Чортківської районної ради VІІ скликання.
3. Про лист Державної пенітенціарної служби України № 1832 від 14 грудня 2015 року .


По першому питанні: Слухали про розгляд депутатського звернення депутата міської ради щодо використання коштів , які виділялись на ремонт стадіону.
Слухали: Ковальчук Світлану Антонівну - заступника директора центру «Спорт для всіх» , яка довела до відома про використання коштів.
Скалій Олену Олександрівну – яка виклала точку зору виборців, які проживають на прилеглій території.
Виступили: Яблонь Т.В. – керуючий справами районної ради, яка запропонувала, щоб центр «Спорт для всіх» дав вичерпну відповідь заявнику.
Вирішили: Доручити центру «Спорт для всіх» надати вичерпну відповідь на дане депутатське звернення депутату міської ради та довести до відома районну раду.
Результати голосування – одноголосно.


По другому питанні: Про внесення змін в склад секретаріату Чортківської районної ради VІІ скликання.
Слухали: Калакайла І.Я. – голову постійної комісії, який зачитав заяву Шкробут Марії Петрівни про вихід із секретаріату.
Виступили: Барицький Микола Романович – який запропонував підтримати дане рішення.
Вирішили: Результати голосування – одноголосно.

По третьому питанні: Про лист Державної пенітенціарної служби України № 1832 від 14 грудня 2015 року
Слухали: Калакайла І.Я. – голову комісії, який ознайомив членів комісії з даним листом.
Виступили: Яблонь Т.В. – керуючий справами районної ради, яка розказала членам комісії про даний лист і разом із членами комісії вирішили додати ще один пункт до переліку робіт які запропоновані, про чистку придорожніх смуг.
Вирішили: Взяти до відома даний лист і направити їм перелік питань рекомендованих до виконання..
Результати голосування – одноголосно.Голова комісії                                                                             І.Я.Калакайло
 ПРОТОКОЛ №1
засідання постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики,
дотримання законності та запобігання корупції
від 17 грудня 2015 р.
 
Склад комісії: 4 чол.
Присутні на засіданні: 3 чол.
Заступник голови:
Яремовський В.І.
Члени комісії: Задорожна Н.В.

Запрошені:
Шепета Віктор Михайлович – голова районної ради
Пушкар Петро Іванович – заступник голови районної ради
Яблонь Тетяна Василівна – керуючий справами районної ради
Юрчак Валентин Михайлович – начальник Чортківського відділу
поліції Головного управління Національної поліції.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
1. Про обрання заступника та секретаря комісії.
2. Положення про постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції.
3. Про внесення пропозицій до плану роботи Чортківської районної ради на 2016 рік.
4. Про делегування повноважень районної ради районній державній адміністрації
5. Про закріплення депутатів Чортківської районної ради за населеними пунктами району
6. Про внесення змін в склад президії Чортківської районної ради
7. Про регламент Чортківської районної ради сьомого скликання
8. Про положення про помічника- консультанта депутата Чортківської районної ради VІІ скликання та опис посвідчення помічника-консультанта депутата Чортківської районної ради VІІ скликання
9. Про Програму сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на
території Чортківського району на 2016 рік .
10. Депутатське звернення депутатів міської ради щодо використання коштів, які виділялись на ремонт стадіону.

По першому питанні: Про обрання заступника та секретаря комісії
Слухали: Калакайла І.Я. – голову постійної комісії, який запропонував кандидатуру Яремовського Василя Ігоровича на заступника голови комісії та Задорожну Надію Василівну на секретаря даної комісії.
Виступили: Шепета В.М., який запропонував підтримати проект даного рішення.
Вирішили: Результати голосування – одноголосно.

По другому питанні: Положення про постійну комісію з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції.
Слухали: Калакайла І.Я. – голову комісії, який ознайомив членів комісії з даним положенням.
Вирішили: Взяти до відома положення про комісію.
Результати голосування – одноголосно.

По третьому питанні: Про внесення пропозицій до плану роботи Чортківської районної ради на 2016 рік.
Слухали: Калакайла І.Я. – який запропонував перенести питання з цього року, які не були розглянуті на 2016 рік.
Яремовський В.І. заступника голови постійної комісії, підтримав дане рішення.
Вирішили: Взяли до відома дане рішення.


По четвертому питанні: Про делегування повноважень районної ради районній державній адміністрації.
Слухали: Калакайла І.Я. – який ознайомив присутніх з даним рішенням.
Попіль С.В. – начальника юридичного відділу районної ради, яка пояснила дане рішення.
Вирішили: Дане рішення винести на розгляд чергової сесії районної ради.
Результати голосування – одноголосно.


По п’ятому питанні: Про закріплення депутатів Чортківської районної ради за населеними пунктами району
Слухали: Калакайла І.Я. – який ознайомив присутніх з даним рішенням.
Шепету В.М. – голову районної ради, який запропонував дане рішення затвердити в комісії та озвучити депутатам на черговій сесії.
Вирішили: Дане рішення оприлюднити в газеті «Голос народу» та на офіційному сайті Чортківської районної ради.
Результати голосування – одноголосно.

По шостому питанні: Про внесення змін в склад президії Чортківської районної ради
Слухали: Калакайла І.Я. – голову комісії він ознайомив членів комісії з листами, які надійшли від уповноважених представників депутатських партій і зміни , які передбачаються у складі президії.
Вирішили: Дане рішення винести на розгляд чергової сесії районної ради.
Результати голосування – одноголосно.


По сьомому питанні: Про регламент Чортківської районної ради сьомого скликання
Слухали: Калакайла І.Я. – який ознайомив присутніх з даним рішенням.
Шепету В.М. – голову районної ради та Яблонь Т.В. – керуючого справами районної ради - які наголосили на правках, які є в регламенті, переважно технічні. Обговорили їх і вирішили затвердити з правками.
Вирішили: Дане рішення винести на розгляд чергової сесії районної ради.
Результати голосування – одноголосно.


По восьмому питанні: Про положення про помічника- консультанта депутата Чортківської районної ради VІІ скликання та опис посвідчення помічника-консультанта депутата Чортківської районної ради VІІ скликання
Слухали: Калакайла І.Я. – який ознайомив членів комісії з даним рішенням.
Шепету В.М. – голову районної ради, який прокоментував це рішення
Вирішили: Дане рішення винести на розгляд чергової сесії районної ради.
Результати голосування – одноголосно.

По дев'ятому питанні: Про Програму сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2016 рік .
Слухали: Калакайла І.Я. голову постійної комісії, який зачитав проект рішення з даного питання.
Виступили: Юрчак Валентин Михайлович – начальник Чортківського відділу поліції Головного управління Національної поліції, який ознайомив присутніх з даною програмою і на які заходи вона буде спрямована.
Вирішили: Дане рішення винести на розгляд чергової сесії районної ради.
Результати голосування – одноголосно.

По десятому питанні: Депутатське звернення депутатів міської ради щодо використання коштів , які виділялись на ремонт стадіону.
Слухали: Калакайла І.Я., який зачитав дане рішення.
Виступили: Яблонь Т.В. – керуючий справами районної ради та Попіль С.В. – начальник юридичного відділу, які наголосили на тому, що дане питання потрібно вивчати разом з директором стадіону Нагірним В.С.
Вирішили: Доручити голові комісії вирішити дане депутатське звернення та на наступній комісії заслухати звіт директора стадіону Нагірного В.С.
Результати голосування – одноголосно.


Голова комісії                                                                      І.Я.Калакайло