Документи Рішення Рішення VII скликання VI сесія (23 червня 2016 року) № 129- 149 № 131 Про соціальну захищеність воїнів АТО


Поіменне голосування
Поіменне голосування


 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ШОСТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ


від 23 червня 2016 року                                                                                       № 131
м.Чортків


Про соціальну захищеність воїнів АТО


    Заслухавши та обговоривши інформацію начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Цвєткова В.Д. про соціальну захищеність воїнів АТО в Чортківському районі, районна рада зазначає, що управлінням соціального захисту населення проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо забезпечення соціального захисту учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей.
    До Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги в Чортківському районі внесено інформацію про 146 осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та яким надано статус учасника бойових дій, троє з них є інвалідами війни.
     Здійснюються виплати разових річних та щомісячних допомог учасникам АТО та членам сімей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції, відповідно до ряду прийнятих нормативно-правових актів та діючих програм, зокрема програми фінансування фонду Чортківської районної ради на 2012-2020 роки для надання разової грошової допомоги. За пропозицією депутатського корпусу Чортківської районної ради воїни АТО на території Чортківського району користуються правом безкоштовного проїзду в громадському транспорті. Крім того, в рамках районної програми медичного забезпечення часткової мобілізації і призову громадян на військову службу учасників АТО та демобілізованих із зони АТО на 2016 рік депутатським корпусом районної ради виділялися кошти на лікування воїнів АТО та членів їх сімей.
        Інформація про соціальну, професійну адаптацію учасників бойових дій та навчання була висвітлена у засобах масової інформації. Управління соцзахисту населення забезпечує безкоштовними путівками в санаторно-курортні заклади, відповідно до медичних рекомендацій у порядку черговості і в міру надходження путівок. Визначено ряд реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації учасників АТО, хоча в управління не надходило звернень щодо надання таких послуг. Державою гарантовано безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.
        Водночас громадською організацією «Чортківська спілка учасників АТО» порушуються питання надання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати учасникам бойових дій та не обкладання податком з доходів фізичних осіб – працівників, які були призвані на військову службу призовом під час мобілізації.
        Враховуючи вище вказане, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з гуманітарних питань від 16 червня 2016 року, Чортківська районна рада

В И Р І Ш И Л А :

    1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення районної державної адміністрації Цвєткова В.Д. про соціальну захищеність воїнів АТО взяти до відома.
     2. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації:
     2.1. продовжувати вирішувати комплекс питань, пов'язаних з реалізацією прав учасників АТО та членів їх сімей;
    2.2. розробити проект програми, в якій передбачити відшкодування витрат роботодавців по оплаті додаткової відпустки із збереженням заробітної плати, строком 14 календарних днів на рік, учасникам бойових дій, відповідно до пункту 12 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
     2.3. звернутись до Мінсоцполітики з приводу:
- виплати підприємствам компенсацій з бюджету для коригування єдиного внеску на суми середнього заробітку працівників, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації;
- врахування пропозиції воїнів АТО про можливість проходження лікування та реабілітації в санаторно-лікувальних закладах області;
- вдосконалення нормативно-правових документів щодо професійної адаптації учасників бойових дій (забезпечення повного, а не часткового фінансування їх перепідготовки).
     2.4. підготувати інформаційну сторінку в районній газеті «Голос народу» щодо соціальної захищеності воїнів АТО, прав та можливостей їх реалізації в Чортківському районі.
     3. Чортківській районній раді звернутись до Верховної Ради України про визнання представників добровольчих батальйонів учасниками бойових дій.
     4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (Віват І.О.) та постійну комісію з гуманітарних питань районної ради (Чортківський Р.В.).
Голова районної ради                                                                      В.М. Шепета