Документи Рішення Рішення VII скликання VI сесія (23 червня 2016 року) № 129- 149 №132 Про стан розвитку освіти в дитячих дошкільних закладах району

Поіменне голосування
Поіменне голосування 


ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ШОСТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ
від 23 червня 2016 року                                                                                         № 132
м.Чортків

Про стан розвитку освіти в дитячих
дошкільних закладах району

    Заслухавши та обговоривши інформацію начальника відділу освіти районної державної адміністрації Гульки І.М. про стан розвитку освіти в дитячих дошкільних закладах району, районна рада відзначає, що відділ освіти райдержадміністрації проводить відповідну роботи щодо розвитку освіти в дитячих дошкільних закладах району.
    Так, окрім тридцяти трьох дошкільних закладів в районі функціонують два навчально-виховних комплекси. Дошкільні заклади району відвідують 969 дітей при наявних 1320 місць.
    Лише Мухавський дошкільний навчальний заклад фінансується за рахунок районного бюджету, всі інші знаходяться на балансі сільських та селищних рад. Середня вартість харчування однієї дитини складає 30% від вартості харчування.
З метою покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів району до початку навчального року в усіх дитсадках проведено поточні ремонти. У 2015 році замінено 78 вікон та 20 дверей. Стовідсотково замінено вікна в дитячих садках сіл Звиняч, Біла, Сосулівка, Бичківці, Скородинці, Угринь, Ягільниця.
    Окрім забезпечення відповідних умов перебування та навчання дітей в садках, відділом освіти ведеться робота по оновленні змісту дошкільної освіти, що передбачає вдосконалення підготовки та підвищення кваліфікації фахівців. Якісний склад педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів значно поліпшився.
    В районі діє практика методичного навчання, яка забезпечує зворотній зв'язок, обмін думками, аналіз конкретних ситуацій, підвищення рівня відповідальності кожного педагога. Проводиться достатньо заходів, серед яких постійно діючі семінари, районні методичні об'єднання, школи молодого вихователя, відкриті заняття. До їх проведення активно залучають різні категорії педагогічних працівників.
    Водночас серед основних причин, що ускладнюють й уповільнюють процес реформування дошкільної освіти, залишається неналежне фінансування. Застаріла матеріально-технічна база залишається основною проблемою дошкільної освіти: багато років не поновлюється технологічне обладнання, меблі, м'який інвентар, медичне та фізкультурне обладнання, іграшки. Потребують ремонтів та реконструкцій ігрові та спортивні майданчики, дитячі павільйони.
    Враховуючи вище вказане, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з гуманітарних питань від 16 червня 2016 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :
    1. Інформацію начальника відділу освіти районної державної адміністрації Гульки І.М. про стан розвитку освіти в дитячих дошкільних закладах району взяти до відома.
    2. Стан розвитку освіти в дитячих дошкільних закладах району визнати задовільним.
    3. Відділу освіти районної державної адміністрації:
    3.1. продовжувати розвивати та удосконалювати роботу з педагогами дитячих садків, поглиблювати необхідні загальноосвітні та професійні знання, уміння та навички для надання якісної дошкільної освіти у кожному дитячому садку;
    3.2. забезпечити доступність дошкільної освіти, відновлення та функціонування мережі дошкільних закладів у районі. Укомплектувати дошкільні заклади навчально-методичною літературою та засобами навчання;
    3.3. звернути належну увагу на духовно-моральне та патріотичне виховання дітей дошкільного віку.
    4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови Чортківської районної державної адміністрації (Віват І.О.) та постійну комісію районної ради з гуманітарних питань (Чортківський Р.В.).
Голова районної ради                                                                                     В.М. Шепета