Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

03.03.2012
На виконання рішень сесії райради
    У середу в малому залі районної ради відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань соціально - економічного розвитку, підприємництва, власності. інвестицій та торгівлі, а також з питань духовності. освіти, свободи слова та інформації під головуванням заступника голови районної ради Любомира Хруставки.
    Комісії мали на меті виробити механізм виконання рішення сесії районної ради від 2 грудня 2011 року щодо врегулювання організаційних та майнових відносин між орендодавцями та орендарями шкільних їдалень.
    Для участі в роботі комісій було запрошено начальника відділу освіти Чортківської РДА Яремко Т.В., директорів ЗОШ міста Чорткова та суб`єктів підприємницької діяльності, які здійснюють харчування в школах району - представників ТОВ "ГАЛС ЛТД" і ДП "Комбінат шкільних і студентських їдалень".
    Орендна плата за використання харчоблоків у загальноосвітніх навчальних закладах району до цього часу не сплачувалась, проте закон про оренду державного та комунального майна зобов`язує до цього. Це і послужило причиною прийняття відповідного рішення сесією райради. Орендарі не проти сплачувати орендну плату, яка б ішла на спецкошти шкіл - орендодавців ( в окремих районах вони вже працюють за таким принципом), проте хто має замовити і оплатити експертну оцінку - це питання викликало ряд дискусій. Відповідно до рішення сесії замовником робіт виступає загальноосвітній навчальний заклад, а оплату здійснює орендар. Для того, щоб здешевити витрати за проведення незалежної оцінки на спільному засіданні вирішено провести конкурс з відбору експертів - суб`єктів оціночної діяльності.
    Слід зазначити, що запровадження орендної плати за  використання харчоблоків не впливатиме на вартість обідів для школярів, крім того школи матимуть додаткові кошти для вирішення господарських проблем.