Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


03.03.2012
Залучення громад до місцевого розвитку
    2 березня сільські та селищний голови, працівники виконавчих апаратів районної ради та райдержадміністрації, структурних підрозділів РДА взяли участь в районному семінарі «Відтворення досвіду Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», координатором якого в Тернопільській області є І.Стефанів . Бюджет першої фази проекту склав 13,3 млн. євро, було реалізовано 1303 проекти громад.
    Голова Чортківської РДА Я.Стець та заступник голови районної ради Л.Хруставка звернулися до лідерів територіальних громад не стояти осторонь проекту (друга фаза), так як дієві, активні громади мають шанс в рамках проекту вирішити найактуальніші проблеми на селі.
    «Місцевий розвиток,орієнтований на громаду» - це всеукраїнський проект, який впроваджується на території України за підтримки Європейського Союзу та Програми розвитку ООН з метою створити сприятливе середовище для сталого соціально – економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розробки та впровадження невеликих за обсягом соціальних ініціатив.
    Проект підтримуватиме ініціативи громад у наступних сферах:
- енергозбереження та енергоощадні технології,
- водопостачання,
- охорона здоров`я,
- охорона навколишнього середовища,
- підтримка малого бізнесу (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).
    Місцеві ради подають заявки для участі в проекті та обираються на конкурсній основі.
Проекти виконуватимуться за умови співфінансування – обов`язково мають бути залучені кошти громад, місцевих бюджетів (сільського, районного, обласного) та грант проекту .
    Термін подачі заявок для участі в другій фазі проекту – до 15 березня 2012 року.