Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

05.03.2012
Наші достойники
    В неділю 4 березня в с.Забалотівка Чортківського району проходив мітинг – реквієм, приурочений 62 – ій річниці загибелі головного командира Української Повстанської Армії генерал – хорунжого Романа Шухевича (Тараса Чупринки).
    Шухевичі належали до тих галицьких священичих родів, які протягом ХІХ століття утверджували українське національне відродження. З роду Шухевичів вийшла когорта політичних, культурно-громадських та військових діячів, що формували нову українську націю та боролися за її державність.
    «В інших історичних умовах він міг принести своїй нації славу видатного спортсмена, музиканта, підприємця. Однак доля та історичні обставини примусили його взяти на себе обов’язок праці в царині національного визволення. І він впорався зі своїм, добровільно взятим на себе обов’язком сповна, використавши усі дані Богом таланти там, де інші, можливо, були б і безсилими. Це все — про Романа Шухевича - українського політичного і державного діяча, військовика, Героя України, члена галицького крайового проводу Організації українських націоналістів, Генерал-хорунжого, головнокомандувача Української Повстанської Армії, голови Секретаріату Української головної визвольної ради (1943—1950 років), якого сьогодні вшановує заболотівська земля, Чортківщина і вся патріотична Україна.» Такими словами розпочав свій виступ голова Чортківської районної ради Володимир Заліщук та звернувся до усіх присутніх: «Прийшовши до цього знакового місця – пам`ятника головнокомандувача УПА Р.Шухевича - помолімось сьогодні за світлу пам`ять про тих, хто своїм життям виборював незалежність рідної землі, помолімось нині і за весь український народ, щоб трагічні сторінки минулого вберегли нас від зрад і кровопролить , щоб у наших серцях жило немеркнуче прагнення бути господарями на своїй землі, щоби, приймаючи виклики долі, ми були здатними впевнено відстоювати гідність і честь українського народу.»