Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


12.03.2012
Мітинг - реквієм
    10 березня, як і щороку, на центральній площі міста Чорткова біля пам`ятника Т.Г.Шевченку зібралися нащадки великого Кобзаря, щоб у спільній молитві віддати шану не просто поетові, не тільки художникові, пророкові, основоположникові сучасної української мови, а безсмертному духовному лідерові.
    151 рік тому 10 березня 1861 року у своїй кімнаті-майстерні Академії Мистецтв помер український геній. Поховали його на Смоленському кладовищі у Санкт – Петербурзі. З далекого Петербурга на останній спочинок на високі дніпровські кручі 22 травня 1861 року повернувся духовний батько України – Тарас Шевченко.
    Тяжко хворий поет в одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове – написав пророчі рядки до сучасників: "Як умру, то по поховайте мене на могилі серед степу широкого на Вкраїні милій", назвавши вірш "Заповітом".
    Виконуючи заповіт Кобзаря, українці збираються на площах і майданах, біля пам`ятників і на Чернечій горі, щоб вкотре згадати Шевченка і замислитись над своєю долею та долею України.