Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

23.05.2012
Згадаймо наших героїв
    Щорічно у травні українська земля віддає шану своїм героям. Їх не злічити. Вони відомі й невідомі Україні. Про них згадують, на їхніх подвигах вчаться, з них беруть приклад. І щоб не змінювалося у суспільстві чи державі , вони займають і займатимуть гідне місце у нашій пам`яті
    У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських націоналістів постановив відзначити 23 травня, як Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь , які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
Свято Героїв – це день пам`яті про усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну.
    Чому саме травень обрано для вшанування героїв? Тому, що в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України 20 століття: головний ідеолог державної самостійності України початку 20 століття , один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський; 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно – визвольної боротьби 1917 – 21 років Симон Петлюра; 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.
    В роки німецької, а згодом радянської окупації цей день відзначався у підпіллі та в українській діаспорі.
З проголошенням Незалежності День Героїв відзначається в Україні.
    22 травня чортківська громада біля пам`ятника П.Хамчуку (Бистрому) взяла участь у мітинзі – реквіємі, приуроченому вшануванні пам`яті про українських героїв. « А хто вони, герої України? – запитав присутніх отець Андрій Лемчук і відповів – це ті українці, які заради України не пошкодували віддати найдорожче – життя, це ті українці, які понад все любили Україну.» Ці слова змусили кожного з присутніх задуматися і знайти себе на шляху до омріяної України.