Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

09.07.2012
Депутати районної ради одноголосно стали на захист мови
    6 липня відповідно до пропозицій депутатських груп і фракцій у Чортківській районній раді ( «Наша Україна», «Українська Народна Партія», «Народний Рух України», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина») та розпорядження голови районної ради Володимира Заліщука відбулася позачергова п`ятнадцята сесія Чортківської районної ради.
    Громадськість і депутатів обурило прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики», який суперечить конституції України та несе загрозу суверенітету України.
    Сесія одностайно сімдесятьма голосами підтримала «Звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України з приводу прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики» . Усі голови депутатських груп і фракцій виступили на захист державної мови, адже : «Нації умирають не від інфаркту, нації умирають, коли у них відбирають мову» (Ліна Костенко).
    У зверненні депутати наголосили:
«Ми переконані, що подіями 3 липня цього року Партією Регіонів та її сателітами свідомо запущено механізм розколу українського суспільства та дестабілізації ситуації в країні напередодні виборів до Парламенту України. У такий цинічний спосіб штучно підігрівається напруга у суспільстві та відволікається його увага від катастрофічного зубожіння різних верств населення, невиконання гучних передвиборчих обіцянок, тотальної корупції та згортання демократичних цінностей.
    Водночас цим законом парламентська більшість має намір запровадити в Україні другу державну мову – російську, звузити сферу вживання мови української як державної, порушити громадянський спокій у суспільстві та посіяти міжнаціональну ворожнечу.
    Набрання чинності законопроекту «Про засади державної мовної політики» призведе до фактичного витіснення української мови з найважливіших сфер суспільного життя та становитиме загрозу українській нації як системоутворюючому чиннику Незалежної Української Держави.
    Такі дії ми розцінюємо також як посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови як єдиної державної».
    Такі звернення вирішили підтримати і ряд сільських рад , трудові колективи району.