Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


21.11.2019
Сьогодні Україна відзначає День Гідності та Свободи та вшановує загиблих у Революції Гідності
    21 листопада на центральному майдані міста Чорткова – площі Героїв Євромайдану – відбувся захід, приурочений Дню Гідності та Свободи. Вшанували шанування пам’яті загиблих - голова районної ради Віктор Шепета, заступник голови районної ради Петро Пушкар, заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний, заступник голови райдержадміністрації Йосифа Овод, міський голова Володимир Шматько, представники громадських та політичних організацій, студенти і викладачі місцевих коледжів та небайдужі жителів краю.
  З нагоди Дня Гідності та Свободи перший заступник голови райдержадміністрації Іван Заболотний спільно з головою районної ради Віктором Шепетою нагородили грамотами за свідому громадську позицію, активну волонтерську діяльність та з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи Тетяну Лякуш та Олесю Микитин.
    А також військовий комісар Чортківського об’єднаного міського військового комісаріату Л.Підручний нагородив пам’ятною медаллю «За волонтерську діяльність» активних волонтерів Чортківського району.
   День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.
Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
   День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.
  Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.