Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


12.07.2021
Зі святом Петра і Павла та Дня міста Чорткова
12 липня - день святих першоверховних Апостолів Петра і Павла вшановують християни східної традиції.
Апостоли Петро і Павло займають особливе місце в пантеоні святих. На апостольське правління вони були обрані самим Господом.
До того, як стати учнем Христа, Симон (майбутній апостол Петро) був рибалкою. Петро був покликаний разом зі своїм братом Андрієм. Він був свідком багатьох подій, які відбувалися в житті Ісуса.
Коли Христа перед розп’яттям взяли під варту первосвященики, Петро тричі відрікся від Господа, як Той і пророкував йому. Але Петро розкаявся та спокутував свою зраду тим, що став полум’яним проповідником Христової віри.
Святі прийняли мученицьку смерть від імператора Нерона, відомого масовими гоніннями на перших християн і їх пам'ять святкується в один день.
У це одне з найбільш значущих релігійних свят християни щорічно вшановують пам'ять святих апостолів Петра і Павла, які зробили вагомий внесок у розвиток християнства.
Нехай кожен з нас не забуває: навіть земним життям ми можемо служити Господу.
Сьогодні чортківчани відзначають й 499-річницю з моменту отримання містом Магдебурзького права.
Чортків - це край дружинників теребовлянського князя Василька, козацьких полків Максима Кривоноса, славної Чортківської офензиви, край відомих всьому світові співами Катерини Рубчакової, поетів Степана Чарнецького та Богдана Лепкого, художника Якова Гніздовського, вчених Богдана Гаврилишина та Степана Вороха, багатьох видатних державних, політичних та культурних діячів України.
Вітаю усіх з 499 – річницею нашого рідного Чорткова! Це свято тих, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди у місті з особливим колоритом, традиціями і славною історією. Нехай щастя, любов і достаток живуть на кожній його вулиці, у кожному домі, в кожній родині, об’єднуючи всіх нас у згуртовану і небайдужу громаду!
З повагою
голова районної ради                                                                     Марія Чупрій