Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.


01.11.2021
103-річниця з Дня проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР)
Шановні жителі Чортківщини!
1 листопада 1918 року на ратушевій вежі княжого Львова замайорів синьо-жовтий прапор і було проголошено Західноукраїнську Народну Республіку (ЗУНР). Хоча новоутворена держава проіснувала усього 257 днів, але навічно була вписана в золоту книгу історії становлення нашої країни та стала однією з найяскравіших її сторінок.
Листопадовий чин був переломним у всеукраїнському значенні і його наслідком через неповні три місяці стало проголошення Акту Злуки між, проголошеною рік раніше, УНР і ЗУНР в одну соборну суверенну Українську державу.
Листопадовий чин, як і Революція Гідності та героїчна боротьба сьогодні на сході вже вкотре демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній, суверенній державі. Кращі сини і дочки нашого народу заради великої цілі – Незалежної України, жертвують власні життя.
Вшановуючи пам’ять творців Західноукраїнської Народної Республіки, ми повинні усвідомити, що приклад їхнього служіння Богові та Україні повинен й надалі залишатися взірцем для кожного з нас.
Пам’ятаймо про наших Героїв, про тих, хто крок за кроком наближав день, коли у світі постала суверенна Україна, і про тих, хто відстоює її у наш час.
Щиро вітаю усіх зі святом. Бажаю усім миру, єдності та процвітання, мужності, волелюбності, щастя та добра.
Слава Україні! Слава її Героям!
Голова районної ради                               Марія Чупрій