Новини

Вітаємо Вас на офіційному сайті Чортківської районної ради.

23.12.2011
Створено Тернопільсько-Зборівську митрополію УГКЦ.
    22 грудня у Тернопільському Катедральному соборі відбулася свята літургія за участю Блаженнішого Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука.
    Утворивши живий ланцюг, парафіяни зробили коридор починаючи від входу аж до дороги. Саме цим коридором відбувалася хода священнослужителів, у якій взяли участь 25 архієпископів, митрополитів, єпископів з України та зарубіжжя, зокрема Апостольський Нунцій в Україні Томас Едвард Галліксон, близько 200 священиків, представники міської, районних та обласної влади, тисячі вірян.
    Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук під час богослужіння у Тернопільському катедральному соборі Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці проголосив про створення Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ.
Першим митрополитом Тернопільсько-Зборівської митрополії проголошено владику Василія Семенюка, який з 2006 року очолював Тернопільсько-Зборівську єпархію. Після інтронізації В.Семенюк отримав з рук С.Шевчука символ підтвердження його митрополичого статусу.
    Зачитаним декретом глави УГКЦ передбачено, що В.Семенюк опікуватиметься Тернопільсько-Зборівською та Бучацькою єпархіями, а також греко-католицькими парафіями Хмельницької області.
    Згідно з Декретом, резиденцією митрополита буде Тернопіль, а собор Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці набув статус архієпархіального та митрополичого.
    Усю церемонію інтронізація митрополита В.Семенюка під час богослужіння транслювали на великий екран, встановлений перед собором, оскільки храм не міг вмістити усіх учасників літургії. Також богослужіння і церемонію інтронізації у прямому ефірі транслював місцевий телеканал TV4.
    Чортківську районну раду на даних урочистостях представляли голова ради Р.Чортківський та заступник голови Л.Хруставка.