Документи Рішення Рішення VII скликання VIII сесія (03 листопада - 09 грудня - 23 грудня - 27 грудня 2016 року) № 168-212 № 211 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області

 

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ВОСЬМА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 27 грудня 2016 року                                                                                         № 211
м. Чортків

Про звернення депутатів
Чортківської районної ради
Тернопільської областіКеруючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції президії районної ради від 27 грудня 2016 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо проблем залізничних пасажирських перевезень в Чортківському районі (додається).
2. Тексти рішення та звернення направити Міністру інфраструктури України, голові правління Публічного акціонерного товариства «Українська залізниця», Тернопільській обласній раді, Теребовлянській, Тернопільській, Гусятинській та Заліщицькій районним радам Тернопільської області.
3. Дане звернення оприлюднити в газеті «Голос народу» та на сайті Чортківської районної ради.
Голова районної ради                                                                                 В.М.Шепета

Затверджено
рішення районної ради
27 грудня 2016 року № 211

Міністру інфраструктури України
Голові правління Публічного акціонерного
товариства «Українська залізниця»
Тернопільській обласній раді
Гусятинській районній раді,
Заліщицькій районній раді,
Теребовлянській районній раді,
Тернопільській районній раді
Тернопільської області

Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо проблем залізничних пасажирських перевезень
в Чортківському районі
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, з тривогою повідомляємо про те, що залізничні пасажирські перевезення у Чортківському районі Тернопільської області зазнали серйозних скорочень та змін протягом останніх років.
Якщо у 2010 році через станцію Чортків Львівської залізниці курсувало шість пасажирських поїздів, то нині – лише один. Одночасно скорочується кількість поїздів приміського сполучення. Всі поїзди замінили пасажирським поїздом №357-358 «Гуцульщина» сполученням Київ-Рахів та Рахів-Київ.
А з 13 грудня поточного року змінено графік і цього поїзда: причепні вагони даного маршруту тепер курсують лише до станції Тернопіль, час відправлення поїзда з Києва 14 год.40 хв. є незручним для пасажирів, котрі їздять в столицю на навчання та в справах. Жителі району вкотре скаржаться на графік руху поїзда.
Слід зазначити, що кроки «Укрзалізниці» по згортанню пасажирського руху у південних районах Тернопільщини негативно відбились на соціально-економічному розвитку м.Чорткова та цілого краю. Вони призвели до значного скорочення працівників залізниці, відтак поглибили і так негативні тенденції у сфері зайнятості населення регіону.
Закон України «Про залізничний транспорт» ставить за мету забезпечення своєчасного, повного та якісного задоволення потреб населення і суспільного виробництва в перевезеннях. Обов’язком Кабінету Міністрів України є сприяння пріоритетному розвитку залізничного транспорту, надання підтримки в задоволенні потреб залізниць у рухомому складі, матеріально-технічних і паливно-енергетичних ресурсах.
З огляду на вище зазначене, Чортківська районна рада просить:
1. Встановити зручний для пасажирів графік та режим руху поїзда Київ-Рахів - час відправлення із Києва 18.30 год.;
2. Розглянути питання повернення скорочених на Львівській залізниці пасажирських поїздів, зокрема, наступних: Івано-Франківськ-Харків, Чернівці-Одеса, Івано-Франківськ-Шепетівка, Чернівці-Тернопіль, Чернівці-Київ;
3. Не допускати скорочення руху поїздів у приміському сполученні.


Звернення прийнято на VІІІ сесії
Чортківської районної ради
VІІ скликання
27 грудня 2016 року