Документи Рішення Рішення VII скликання IX сесія (23 лютого 2017 року) № 213 - 239 № 216 Про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДЕВ’ЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

від 23 лютого 2017 року                                                                         № 216
м. Чортків

Про стан злочинності на території
Чортківського району за 2016 рік

  Заслухавши та обговоривши інформацію керівника Чортківської місцевої прокуратури Рекуша О.Р. про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік, слід відзначити, що питання боротьби зі злочинністю є одним з найбільш актуальних на даний час.
   За 12 місяців 2016 року в ЄРДР зареєстровано 389 кримінальних проваджень проти 403 за аналогічний період 2015 року, повідомлено про підозру 267 осіб проти 268 у 2015 році. Відсоток розкриття складає 67,3 (2015 – 62,1%).
Впродовж 2016 року зареєстровано 14 особливо тяжких злочинів проти 6 в минулому році, тяжких злочинів 87 проти 99, середньої тяжкості - 152 проти 155, невеликої тяжкості - 144 проти 135.
   За звітний період відмічається ріст злочинів проти життя та здоров’я особи з 67 до 81. На 50% збільшилося грабежів та на 62,5% - квартирних крадіжок.
   Відбувся ріст злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту на 66,7%, в тому числі в два рази збільшилось дорожньо-транспортних пригод.
    Викрито 175 осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, у тому числі 8 неповнолітніх та 45 жінок.
    До суду в 2016 році скеровано 172 кримінальних провадження, 145 кримінальних проваджень розглянуто у суді.
    Варто відмітити, що у 2016 році прокуратурою виявлено 2 корупційних адміністративних правопорушення.
   Причиною росту злочинів, скоєних повторно, є незадовільний стан профілактичної роботи з особами, які зловживають спиртними напоями, непрацюючими, раніше судимими за вчинення корисливих злочинів та схильними до скоєння кримінальних правопорушень вказаної категорії.
   З урахуванням ситуації в державі надалі гостро стоїть питання забезпечення охорони громадського порядку, запобігання утворенню та діяльності непередбачених законом воєнізованих формувань, викриття фактів незаконного поводження зі зброєю.
   Додаткових узгоджених заходів вимагає стан профілактики та попередження кримінальних правопорушень, передусім щодо життя та здоров`я особи та проти власності.
   Керуючись п. 36 частини першої ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 16 лютого 2017 року, Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:

1. Інформацію керівника Чортківської місцевої прокуратури Рекуша О.Р. від 31 січня 2016 року про стан злочинності на території Чортківського району за 2016 рік прийняти до відома.
2. Рекомендувати Чортківській місцевій прокуратурі:
1) інформувати жителів району про свою діяльність шляхом повідомлень у засобах масової інформації;
2) з метою зниження рівня злочинності в районі проводити координаційні заходи із залученням правоохоронних органів і представників місцевої влади.
3. Сільським радам району:
1) проаналізувати стан дотримання законності, попередження та боротьби зі злочинністю на території відповідної ради на засіданнях виконавчих комітетів, з наступним розглядом на сесіях рад, вжити додаткових заходів щодо поліпшення ситуації;
2) активізувати роботу щодо забезпечення громадського порядку на підвідомчих територіях за участю дільничних інспекторів поліції, депутатів місцевих рад, членів громадських формувань.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).Голова районної ради                                                                            В.М. Шепета