Документи Рішення Рішення VII скликання IX сесія (23 лютого 2017 року) № 213 - 239 № 228 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо недофінансування галузі освіти в Чортківському районі

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДЕВ'ЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 23 лютого 2017 року                                        № 228
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області
щодо недофінансування галузі освіти у
Чортківському районі


Розглянувши лист відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації віж 14 лютого 2017 року № 01-08/136, керуючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету районної ради від 21 лютого 2016 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо недофінансування галузі освіти у Чортківському районі(текст додається)
2. Тексти рішення та звернення направити в Міністерство освіти і науки України, Тернопільській обласній раді та Тернопільській обласній державній адміністрації.
3. Дане звернення оприлюднити на сайті Чортківської районної ради.


Голова районної ради                                                                          В.М.Шепета


 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
23. 02. 2017 року № 228

Міністерству освіти і науки України
Тернопільській обласній раді
Тернопільській обласній
державній адміністрації

Проект звернення

Під час розгляду питання міжбюджетних відносин найбільше занепокоєння викликає у нас, депутатів Чортківської районної ради, недостатнє забезпечення фінансовими ресурсами виконання делегованих державою повноважень та перекладання відповідальності на місцеві органи влади у зв’язку із запропонованими новими підходами до визначення окремих субвенцій. Так, у зв’язку з тим, що в 2017 році освітня субвенція згідно частини 1статті 1032 Бюджетного кодексу України використовується тільки на зарплату з нарахуваннями педагогічних працівників, в Чортківському районі склалася катастрофічна ситуація з фінансуванням закладів освіти на зарплату непедагогічних працівників, оплату енергоносіїв та інші поточні видатки установ.
Додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти не вистачає. Тим більше, додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання закладів освіти поділена рівними частинами на 12 місяців і складає 864 тис. грн. в місяць, що не покриває навіть видатків на оплату праці і нарахування. В кошторисах установ освіти нашого району практично відсутні асигнування на зарплату непедагогічних працівників, починаючи з травня 2017 року. А окрім цього потрібно оплачувати спожиті енергоносії, вартість яких постійно зростає, харчування учнів, не ведучи мову уже про незахищені статті витрат, без яких також не можуть функціонувати заклади освіти.
Враховуючи вищенаведене, ми, депутати Чортківської районної ради, щоб нівелювати ризик нестачі коштів на місцях, просимо виділити додаткову дотацію у сумі 9604,5 тис. грн., яка буде спрямована для забезпечення зазначених видатків у повному обсязі: оплату за спожиті енергоносії та зарплату непедагогічним працівникам, нестача цих коштів на даний час призводить до негативних наслідків та невдоволеності людей.

 
Звернення
прийнято на дев'ятій сесії
Чортківської районної ради
сьомого скликання
23 лютого 2017 року
м.Чортків