Документи Рішення Рішення VII скликання IX сесія (23 лютого 2017 року) № 213 - 239 № 230 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДЕВ'ЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 23 лютого 2017 року                                                                 № 230
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області
до Верховної Ради України, Президента
України, Кабінету Міністрів України
щодо підтримки торговельної блокади


Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації президії районної ради від 21 лютого 2016 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади (текст додається).
2. Тексти рішення та звернення направити до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України.
3. Дане звернення оприлюднити на сайті Чортківської районної ради та в газеті «Голос народу».


Голова районної ради                                                 В.М.Шепета
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради

23.02.2017 року № 230


Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Верховної Ради України,
Президента України, Кабінету Міністрів України
щодо підтримки торговельної блокади

Ми, депутати Чортківської районної ради, висловлюємо свою підтримку ініціативам ветеранів-учасників бойових дій в АТО, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.
Ми усвідомлюємо всю глибину гуманітарної катастрофи, яку переживає мирне населення на сході України від початку окупації частини нашої території Російською Федерацією. Вважаємо, що всі гуманітарні вантажі повинні чітко врегульовано надходити до наших людей на Донбасі. Україна, як держава, повинна подбати про те, щоб у мирного населення було найнеобхідніше: продукти харчування, медикаменти, енергопостачання.
Але сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми фейкові «республіки», контрольовані Кремлем, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів, зокрема і боєприпаси, якими вони ведуть вогонь по наших військах. На територію України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляє зброя, наркотики, контрафактна та фальсифікована продукція (йдеться про алкоголь, тютюнові вироби, ліки тощо).
Крім того, через лінію розмежування в Україну постачаються нафтопродукти, вугілля, які реалізовуються, в результаті чого терористи та їхні симпатики-олігархи наповнюють свої кишені.
Вважаємо, що в умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, продовжується, торговельно-економічні відносини, внаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, повинні бути перекриті. Тому вважаємо торговельну блокаду ефективним способом впливу на бойовиків і їхніх російських кураторів.
У той же час, нас насторожує інформація, поширена у ЗМІ, про переслідування з боку української влади ветеранів-учасників бойових дій в АТО, які розпочали свої акції, спрямовані на боротьбу з контрабандою.
Зважаючи на викладене, Чортківська районна рада вимагає:
– на законодавчому рівні вжити заходів щодо посилення контролю за переміщенням осіб через тимчасово окуповану територію України;
– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України;
– встановити мораторій на ввезення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України та вивезення вантажів (товарів) з неї, за винятком гуманітарних вантажів (товарів), які ввозяться на тимчасово окуповану територію України під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;
– припинити переслідування ветеранів добровольчих батальйонів, які розпочали блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.
Ми не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес.
Нинішня ситуація вимагає негайного втручання та рішучих, ефективних дій влади. Ми, депутати Чортківської районної ради, наполягаємо: органи державної влади зобов’язані докласти усіх зусиль, аби якомога швидше припинити торговельно-економічні відносити із ворогом. Українці – сильний народ і заслуговують на сильну владу, яка спроможна їх захистити.
 
Звернення
прийнято на дев'ятій сесії
Чортківської районної ради
сьомого скликання
23 лютого 2017 року
м.Чортків