Документи Рішення Рішення VII скликання X сесія (15 березня 2017 року) № 240-241 № 240 Про заяву депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області «Про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту № 3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями»

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДЕСЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я


від 15 березня 2017 року                                                            № 240
м. Чортків


Про заяву депутатів Чортківської районної ради
Тернопільської області «Про засудження силового
розгону 13 березня 2017 року Редуту № 3 імені
добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної
бригади блокади торгівлі з окупованими територіями»
Керуючись частиною другою статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи клопотання громадських активістів Чортківського району від 14 березня 2017 року та пропозиції президії районної ради від 15 березня 2017 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти заяву депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області «Про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту № 3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями» (текст додається) .
2. Тексти рішення та заяви направити Президенту України, Прем`єр – Міністру України, Голові Верховної Ради України.
3. Звернутися до Народного депутата України Барни О.С. щодо врахування думки виборців, подання законопроекту «Про тимчасово окуповану територію України» та публічне (письмове) висловлення власної позиції з даного питання.
4. Рекомендувати сільським, селищним радам Чортківського району підтримати заяву «Про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту № 3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями» .
5. Дану заяву оприлюднити на сайті Чортківської районної ради та надрукувати в газеті «Голос народу».
Заступник голови районної ради                      П.І.Пушкар

Затверджено
рішення районної ради
від 15 березня 2017 року № 240
 
Президенту України
Порошенку Петру Олексійовичу
Прем’єр-міністру України
Гройсману Володимиру Борисовичу
Голові Верховної Ради України
Парубію Андрієві Володимировичу
Народному депутату України
Барні Олегу Степановичу
 
Заява
депутатів Чортківської районної ради про засудження силового розгону 13 березня 2017 року Редуту №3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади блокади торгівлі з окупованими територіями

Силове знищення 13 березня 2017 року поблизу залізничної станції «Кривий Торець» Редуту №3 імені добровольців 16 батальйону 58 мотопіхотної бригади та незаконний арешт 46 ветеранів-учасників АТО, які брали участь у блокаді торгівлі з окупованими територіями продемонстрували, що влада України працює в інтересах окупанта, захищаючи кривавий бізнес та принижуючи ветеранів, які відстояли країну в 2014 році. Цинізм поведінки центральної влади виявляється у формі та часі проведення захоплення – в переддень «Дня добровольця», дня вшанування усіх, хто першим піднявся на захист України від агресії Російської Федерації.
Категорично вимагаємо негайно відреагувати згідно Законів України на протиправні дії окремих посадових осіб, причетних до виконання та погодження спецоперації, які намагаються спровокувати в Україні внутрішній конфлікт – протиставити представників Збройних сил України працівникам Міністерства Внутрішніх справ України та Службі безпеки України. Крім цього так звана «усна» заборона вільному руху волонтерів у зону АТО піднімає градус соціальної напруги та недовіри до керівництва держави.
Олігархічна влада України виконала наказ Кремля та пішла проти людей. Зухвало, незаконно та криваво. Ми розцінюємо це як повернення до найгірших практик оточення Януковича.
Чортківська районна рада застерігає МВС України та Антитерористичний центр СБУ від наступних провокацій силового протистояння всередині країни. Вимагає публічного вибачення Президента перед затриманими людьми та невідкладної відставки Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б., міністра МВС України Авакова А.Б. та керівника АТЦ СБУ Малікова В.В. за застосування сили проти учасників блокади.
Парламент має довести, що в Україні є 226 проукраїнських депутатів, спроможних визнати Росію окупантом та заборонити торгівлю на крові, ухваливши закон «Про тимчасово окуповану територію України». Створити тимчасову депутатську комісію для розслідування даного інциденту і притягнення винних осіб до відповідальності.
Ми наголошуємо, що продовження переслідування учасників блокади, знищення Редутів, застосування сили, негласна підтримка контрабанди, поставить під сумнів легітимність законодавчої та виконавчої гілок влади.

 
Заяву
прийнято на десятій сесії
Чортківської районної ради
сьомого скликання
15 березня 2017 року
м.Чортків