Документи Рішення Рішення VII скликання XI сесія I пленарне засідання (27 квітня 2017 року) № 242 - 254 № 248 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Національного антикорупційного бюро та Національної комісії


ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА 
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ОДИНАДЦЯТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 27 квітня 2017 р.                                                                                                № 248
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної
Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та
Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і
комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ


Зважаючи на соціальну важливість питання недопущення введення щомісячної абонплати за газ, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань соціально – економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі від 24 квітня 2017 року, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ (додається).
2. Дане рішення та звернення надіслати Верховній Раді України, Президенту України Порошенку П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральній Прокуратурі України, Національному антикорупційному бюро України, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), керівникам депутатських фракцій та груп у Верховній Раді України восьмого скликання для розгляду та вирішення порушених у ньому питань.
3. Текст звернення оприлюднити на сайті Чортківської районної ради та в газеті «Голос народу».
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію Чортківської районної ради з питань соціально – економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі.

Голова районної ради                         В.М.Шепета

 Затверджено
рішення районної ради
від 27 квітня 2017 року №

Президенту України Порошенку П.О.
Кабінету Міністрів України
Генеральній Прокуратурі України
Національному антикорупційному бюро України
Національної комісії, що здійснює державне
регулювання у сферах енергетики і комунальних
послуг
Депутатським групам і фракціям у Верховній
Раді України


 
                Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо введення щомісячної абонплати за газ
            28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила розмір абонентської плати за підключення до системи газопостачання, яку споживачі щомісяця сплачуватимуть незалежно від фактичного обсягу споживання. Цим рішенням діюча влада продовжує справжню економічну війну проти українців.
            Споживачам нараховуватиметься плата за газ, як товар (4942 грн. за тисячу кубометрів плюс гранична торгівельна націнка газопостачальної компанії, яка становить 3,2 %), а також окремо абонплата за користування приєднаними потужностями. Згідно закону абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання – споживачі мають сплатити за це живі гроші. Натомість середній місячний чек для абонентів, які використовують газ для приготування їжі на газових плитах без лічильників, збільшиться в 3-5 разів.
            Діюча роздрібна ціна на газ для побутових споживачів встановлена постановами Кабінету Міністрів України № 315 від 27 квітня 2016 року (про внесення змін до постанови Уряду № 758 від 1 жовтня 2015 року) – на рівні 6879 грн. за тисячу кубічних метрів з ПДВ. В її структурі вартість послуг транспортування та розподілу природного газу складає 13 %. У вартості кожної тисячі кубометрів передбачено 219 грн. плати за транспортування палива до ГТС і 513,7 грн. за розподіл (плата облгазам). Всього – 733 грн. Рішення Регулятора розділяє вартість товарного газу та вартість послуг з його транспортування та розподілу. Тепер ті 825 грн., що закладені в кожній тисячі кубів, будуть вилучені з ціни. Газ, як товар, подешевшає та буде коштувати близько 6000 грн. за тисячу кубометрів. Натомість кожен споживач буде сплачувати за послуги розподілу окремою платіжкою в залежності від потужності – максимально можливого рівня споживання газу.
        Населення буде приречене платити за газ і окремо – за обслуговування труб, якими він постачається. Взяти плату ще раз за те, що людей підключили колись, можливо ще в радянські часи, до газових мереж або ж провели ці газові мережі власним коштом – це вже переходить всі межі здорового глузду та моралі. Кожна родина буде вимушена платити від 50 до 136 грн. на місяць додатково до вже існуючих тарифів, хоча за це вже сплачено у вартості транспортних послуг, і ця сума становить 12 млрд. грн. на рік.
        Рішення НКРЕКП щодо встановлення абонентської плати за підключення до газових мереж цього року є злочинним обкраданням українського народу, через яке найбідніші верстви населення сплачуватимуть за газ в 3-5 разів більше. Найницішим в новому «податку на повітря» є те, що на абонплату не розповсюджується система субсидій.
Уряд та олігархічні клани у такий спосіб продовжують політику зубожіння українських громадян. Це економічна війна проти українського народу, спрямована на знищення української нації.
Як відомо з початку квітня 2017 року національна комісіїя, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про зупинку розмежування рахунків за газ та доставку палива, яке передбачало введення абонентної плати за постачання газу для різних категорій споживачів. Наголошуємо призупинила, але не скасувала рішення, що не може не турбувати.
    Враховуючи вищевикладене, ми депутати Чортківської районної ради Тернопільської області вимагаємо
- від Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) вжити вичерпних заходів для захисту інтересів громадян України та скасувати . а не призупинити грабіжницьке і необґрунтоване рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) від 28 березня 2017 року про введення щомісячної абонентної плати за підключення до системи газопостачання та відправити у відставку весь склад НКРЕКП,
- від Генеральної Прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України провести всебічне розслідування за фактом ухвалення незаконного рішення посадовцями Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг(НКРЕКП) та притягнення виних до відповідальності.

Попереджаємо всіх без виключення народних депутатів України про персональну відповідальність за наслідки своїх рішень перед Українським народом.Звернення прийнято на одинадцятій
сесії Чортківської районної ради сьомого скликання 27 квітня 2017 року
м.Чортків