Документи Рішення Рішення VII скликання XII сесія II пленарне засідання (5 жовтня 2017 року) № 270 - 295 № 270 Про стан підготовки соціально-культурної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018р

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДВАНАДЦЯТА СЕСІЯ
II пленарне засідання
РІШЕННЯ

від 05 жовтня 2017 року                                                              № 270
м.Чортків

Про стан підготовки соціально-культурної сфери
району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років

Заслухавши та обговоривши інформацію заступника голови районної державної адміністрації Вівата І.О. «Про стан підготовки соціально-культурної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років» відмічено, що питання є одним із найбільш важливих та актуальних на даний час.
З метою своєчасного початку опалювального сезону та безперебійного забезпечення роботи соціальної інфраструктури району прийнято розпорядження голови райдержадміністрації від 24 травня 2017 року № 186-од “Про підсумки роботи господарського комплексу та соціальної інфраструктури району в осінньо-зимовий період 2016-2017 років та завдання щодо їх підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років”, яким затверджено проведення відповідних заходів.
Заплановані організаційно-технічні заходи та завдання з підготовки соціально-культурної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років станом на 25.09.2017 р. в цілому виконуються.
Відділ освіти райдержадміністрації забезпечує підготовку до опалювального сезону 33 навчальних закладів району, 23 дошкільних навчальних закладів.
З метою покращення матеріально-технічної бази та підготовки загальноосвітніх навчальних закладів, дошкільних навчальних закладів району, завершено необхідні роботи щодо якісної підготовки навчальних закладів до початку 2017/2018 навчального року, налагодження стану безпеки життєдіяльності дітей та учнівської молоді. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах району виконані поточні ремонти внутрішніх приміщень, проведено благоустрій прилеглих територій та виконано ряд робіт . Проведено заміну 224 металопластикових вікон та 26 дверних блоків. Газове господарство закладів освіти району до опалювального сезону готово на 100 %.
У районі працює 88 закладів культури: 43 клубних (РКБК ім. К.Рубчакової та 42 сільський), 42 бібліотечних (районна бібліотека та 41 сільський філіал) та 3 музичних школи. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам проводиться ремонт 7 клубних приміщень на суму 1млн.100 тис.грн..
В районі нараховується 58 закладів охорони здоров’я (ФАПів, амбулаторій лікарень). Проведено заходи по підготовці лікувально-профілактичних закладів району до роботи в осінньо-зимовий період. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано капитальний ремонт 7 закладів охорони здоров’я на зальну суму 900 тис.грн.
Територіальним центром соціального обслуговування проведено ремонт приміщення стаціонарного догляду, водопровідної мережі, водонапірної башти на загальну суму 43 тис.грн. Проводиться планова заготівля овочів .
Разом з тим, існують недоліки у підготовці до роботи в осінньо-зимового періоду ряду закладів культури, охорони здоров’я в сільській місцевості. Має місце заборгованість окремих категорій споживачів по оплаті за спожиті енергоносії. Зовсім не опалюються 13 сільських філіалів бібліотек. Негазифікованими залишаються 5 ФАПів.
Керуючись статтями 43, 44 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи пропозиції постійних комісій районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі
та комісії з гуманітарних питань від 02 жовтня 2017 року, Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію заступника голови районної державної адміністрації Вівата І.О. по підготовці соціально-культурної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років взяти до відома.
2. Рекомендувати районній державній адміністрації забезпечити дієвий контроль за виконанням організаційно-технічних заходів по підготовці закладів соціально-культурної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 років;
3. Керівникам управлінь, відділів районної державної адміністрації:
3.1. Забезпечити до початку осінньо-зимового періоду 2017-2018 років освоєння бюджетних коштів, передбачених на підготовку закладів та установ до зими;
3.2. Забезпечити ліквідацію заборгованості за спожиті енергоносії, житлово-комунальні платежі до 01.11.2017 року та регулярної оплати поточних комунальних платежів.
4. З метою якісного надання послуг з електропостачання, відділу освіти райдержадміністрації підготовити та передати на баланс ВАТ «Тернопільобленерго» Чортківському РЕМ закриту трансформаторну підстанцію, яка розташована на території Ягільницької ЗОШ І-ІІІ ступенів Чортківської районної ради, Тернопільської області.
5. Сільським радам розробити та затвердити заходи по підготовці до роботи в зимовий період по кожній установі та організації і забезпечити їх відповідним фінансуванням.
6. Виконкомам органів місцевого самоврядування, при уточненні дохідної частини місцевих бюджетів, переглянути асигнування на оплату комунальних послуг та енергоносіїв для бюджетних установ.
7. Періодично висвітлювати хід підготовки та стан функціонування об’єктів соціально-культурної сфери в умовах осінньо-зимового періоду 2017-2018 років у ТОВ редакції газети “Голос народу”.
8. Контроль за виконанням даного рішення доручити заступнику голови районної державної адміністрації ( Віват І.О.) та постійній комісії районної ради з питань з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі (Демкович М.М.).

Голова районної ради                                                        В.М.Шепета