Документи Рішення Рішення VII скликання XIII сесія II пленарне засідання (21 грудня 2017 року) № 316 - 341 № 316 Про відкрите звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України щ

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

 
від 21 грудня 2017 року                                                                      № 316
м. Чортків

Про відкрите звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області до Президента
України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів
України, Генеральної прокуратури України, Національного
антикорупційного бюро України щодо вилучення коштів
з бюджетних установ на виготовлення електронних ключів


Відповідно до частини другої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (зі змінами), враховуючи ініціативу депутата районної ради Хруставки Л.М. та пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 18 грудня 2017 року Чортківська районна рада,

В И Р І Ш И Л А:
1. Прийняти відкрите звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України щодо вилучення коштів з бюджетних установ на виготовлення електронних ключів (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради направити дане рішення та відкрите звернення Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Генеральній прокуратурі України та Національному антикорупційному бюро України.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).

Голова районної ради                                                          В.М.Шепета
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
21 грудня 2017 р. № 316


Президенту України
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Генеральній прокуратурі України
Національному антикорупційному
бюро України
 


ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо вилучення коштів з бюджетних установ на виготовлення електронних ключів


Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області підтримуємо роботу Державної казначейської служби України щодо підключення органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування до системи дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства - Казначейство”. Однак, не згідні тим, що надання послуги з виготовлення електронного ключа є платною. Вважаємо, що зазначені дії є безпідставним вилученням коштів з бюджетних установ.
Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 816-р «Деякі питання дистанційного обслуговування розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів» визначено пріоритетним казначейське обслуговування через систему дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства - Казначейство” та зобов’язано розпорядників (одержувачів) коштів державного бюджету здійснити організаційно-технічні заходи щодо підключення до даної системи з 1 січня 2018 року (придбати носії ключової інформації, згенерувати ключі для відповідальних осіб Клієнта в АЦСК ДКСУ, отримати в органі Казначейства ключі та сертифікати для програмного комплексу криптографічного захисту інформації тощо). Не зважаючи на те, що у вказаній постанові відсутні норми щодо оплатності послуг з виготовлення електронних ключів, для державних та комунальних структур виготовлення електронних ключів обходяться для однієї установи близько трьох тисяч гривень. В той час, коли виготовлення електронних ключів для суб’єктів господарювання було безкоштовне (і це ми вважаємо правильним).
Зобов’язавши розпорядників коштів державного бюджету перейти на казначейське обслуговування через систему дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства - Казначейство”, уряд не передбачив коштів на фінансування вказаних заходів. Тому структурні підрозділи райдержадміністрації змушені вкотре звертатися до районної ради щодо фінансування цих заходів з районного бюджету, що для останнього в умовах заборгованості по виплаті заробітної плати медичним працівникам, а також непедагогічним працівникам закладів освіти, є непосильним.
Звертаємо Вашу увагу, що зазначені кошти не йдуть на наповнення бюджету, тому вважаємо, що це добре спланована корупційна схема для збагачення окремих високопосадовців, яка налагоджена попередньою владою та активно просувається сьогодні.
На підставі вищевикладеного, депутати Чортківської районної ради звертаються до Вас з настійною вимогою:
- вжити всіх необхідних заходів для безкоштовного переходу на казначейське обслуговування через систему дистанційного обслуговування “Клієнт казначейства - Казначейство;
- в майбутньому не допускати створення механізмів, що дозволяють корупційні схеми.
Прийнято на другому пленарному
засіданні тринадцятої сесії Чортківської
районної ради сьомого скликання
21 грудня 2017 року