Документи Рішення Рішення VII скликання XIII сесія II пленарне засідання (21 грудня 2017 року) № 316 - 341 № 321. Про звіт головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико – санітарної) допомоги.

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

від грудня 2017 року                                                                                  №321
м. Чортків

Про звіт головного лікаря Чортківського
комунального районного центру первинної
медичної (медико-санітарної) допомоги

Заслухавши та обговоривши звіт головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Ратушняка Я.П. про виконану роботу за період з 01 січня 2013 року, районна рада відмічає, що керівником проведено відповідну роботу.
З часу утворення центру відбуваються постійні зміни у мережі закладів охорони здоров’я (їх об’єднання та реорганізація, перепрофілювання, зміна штатної чисельності працівників та ліжок). Їх необхідність визначається змінами у чисельності населення, станом захворюваності та пов’язаних із цими факторами реальними потребами громадян у тих чи інших видах медичних послуг, які враховуються у визначених законодавством нормативах. Отже, первинну медичну допомогу населенню району надають 15 амбулаторій ЗПСМ (13 сільських і 2 міські) і 28 ФАПів, які працюють в складі Чортківського КРЦММСД.
Лікарі, медсестри та фельдшери центру постійно підвищують свою кваліфікацію.
Варто зазначити, що за останні роки демографічна ситуація в районі постійно від’ємна. Однак, спостерігається зменшення показника дитячої смертності. Захворюваність населення Чортківщини характеризується незначним зростанням, що пов’язане не тільки з погіршенням здоров’я населення, але й покращенням діагностики, раннім виявленням захворювань, покращенням їх обліку.
Фінансування первинної ланки відбувається не в повному обсязі, але стабільно. Проводиться закупівля медикаментів для невідкладної допомоги, для безкоштовного амбулаторного лікування, на наркотичні засоби для онкохворих.
Постійно оновлюється матеріально-технічна база в структурі центру: проводяться ремонти, заміна вікон та дверей, даху амбулаторій, ФАПів та ремонт автотранспорту. Проводиться закупівля медичного обладнання та устаткування. За останній рік за рахунок місцевого бюджету закуплено 34 комп’ютери. Частина амбулаторії ЗПСМ уже отримала можливість доступу до мережі Інтернет.
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з гуманітарних питань від 18 грудня 2017 року, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Звіт головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Ратушняка Я.П. про виконану роботу за період з 01 січня 2013 року взяти до відома.
2. Роботу головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги визнати задовільною.
3. Продовжити контракт головному лікарю Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Ратушняку Я.П. до 01 квітня 2018 року.
4. Головному лікарю Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Ратушняку Я.П.:
4.1. продовжити забезпечення сучасним медичним обладнанням та зміцнення матеріально – технічної бази первинної ланки;
4.2. тримати на контролі своєчасне укладання угод із об’єднаними територіальними громадами та міською радою про відшкодування коштів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (Віват І.О.) та на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань (Чортківський Р.В.).
Голова районної ради                                                                          В.М. Шепета