Документи Рішення Рішення VII скликання XIV сесія І пленарне засідання (07 березня 2018) № 345-369 №345 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо силового розгону наметового містечка 3 березня 2018 року

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ЧОТИРНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я


від 07 березня 2018 року                                                                      № 345
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області
щодо силового розгону наметового містечка
03 березня 2018 року

Відповідно до частини другої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (зі змінами), враховуючи рекомендації президії районної ради від 07 березня 2018 року, Чортківська районна рада,

В И Р І Ш И Л А:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо силового розгону наметового містечка 03 березня 2018 року (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради направити дане рішення Президенту України, Голові Верховної Ради України, Прем’єр-міністру України, Генеральному прокурору України та забезпечити його публікацію у засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).


Голова районної ради                                                                В.М.Шепета
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
07 березня 2018 року № 345
 
Президенту України
ПОРОШЕНКУ П.О.
Голові Верховної Ради України
ПАРУБІЮ А.В.
Прем’єр-міністру України
ГРОЙСМАЙНУ В.Б.
Генеральному прокурору України
ЛУЦЕНКУ Ю.В.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо силового розгону наметового містечка 03 березня 2018 року
 
Події 03 березня, коли правоохоронці, грубо порушуючи Конституцію України, вдалися до силового розгону наметового містечка біля стін Верховної Ради України у Києві, побили та поставили учасників акції на коліна, вкотре підтвердили, що ми не можемо залишатися осторонь того, що відбувається у нашій державі. Це є не що іншим, як порушенням прав громадян України та приниження їх гідності. Депутатський корпус Чортківської районної ради сьомого скликання відкрито засуджує такі дії спецпризначенців та вважає їх злочинними. Від рук силовиків постраждали ветерани російсько-української війни та журналісти.
Вважаємо, що ухвала слідчого судді Печерського районного суду
м. Києва від 02 березня 2018 року про проведення огляду у наметовому містечку є формальною підставою для силового придушення мирних акцій, адже дії правоохоронців мають бути спрямовані на локалізацію порушника громадського порядку, а не мирного зібрання в цілому.
За інформацією Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської в діях правоохоронців вбачається низка грубих порушень прав людини, гарантованих Конституцією України, зокрема: права на мирне зібрання; права на свободу слова; права не бути підданим нелюдському поводженню; права на особисту свободу.
Звертаємо особливу увагу на те, що відбулось грубе порушення Закону України «Про Національну поліцію», яким поліцейському заборонено наносити удари по голові, шиї, ключичній ділянці, статевих органах, попереку (куприку) і в живіт. З 2013 року залишилася невирішеною проблема неможливості ідентифікувати особу правоохоронця, який порушує права людини.
Таким чином, дії поліцейських по силовому розгону наметового містечка підривають довіру не тільки до правоохоронних органів, а й до Кабінету Міністрів України, який спрямовує та координує діяльність поліції через Міністерство внутрішніх справ України та Президента України, який виступає гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина .
Враховуючи наведене, вимагаємо:
- вдосконалити законодавство щодо ідентифікації поліцейських та дій правоохоронців під час масових заходів;
- зобов’язати генерального прокурора України забезпечити неупереджене, об’єктивне, швидке та ефективне розслідування подій 03 березня 2018 року та публічно звітувати про його результати;
- притягнути до відповідальності міністра внутрішніх справ України Авакова В.Б. та осіб, які віддавали і виконували злочинні накази щодо побиття протестувальників та розгону наметового містечка.
Окремо наголошуємо на неприпустимість цинічних висловлювань деяких народних обранців та високопосадовців, які публічно підтримують порушення прав людини та виправдовують вчинки поліцейських.
 
Прийнято на першому пленарному засіданні
чотирнадцятої сесії Чортківської районної ради
сьомого скликання
07 березня 2018 року