Документи Рішення Рішення VII скликання XIV сесія І пленарне засідання (07 березня 2018) № 345-369 № 369 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпечення заробітною платою педагогічних працівників у зв’язку з дефіцитом освітньої субвенції

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ЧОТИРНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я


від 07 березня 2018 року                                                                  № 369
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської
районної ради Тернопільської області
щодо незабезпечення заробітною платою
педагогічних працівників у зв’язку з
дефіцитом освітньої субвенції

Відповідно до частини другої статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (зі змінами), враховуючи ініціативу депутата районної ради Гульки І.М., Чортківська районна рада,

В И Р І Ш И Л А:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпечення заробітною платою педагогічних працівників у зв’язку з дефіцитом освітньої субвенції (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради направити дане рішення Міністерству освіти і науки України, Тернопільській обласній державній адміністрації, Тернопільській обласній раді та забезпечити його публікацію у засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету (Рудик С.М.).


Голова районної ради                                                                         В.М.Шепета

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
07 березня 2018 року № 345


Міністерству освіти і науки України
Гриневич Л.М.
Тернопільській обласній
державній адміністрації
Барні С.С.
Тернопільській обласній раді
Овчаруку В.В.

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо незабезпечення заробітною платою педагогічних працівників у зв’язку з дефіцитом освітньої субвенції

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, висловлюємо глибоку стурбованість ситуацією, яка склалась щодо обіцяних виплат для працівників закладів освіти району.
Мережа закладів загальної середньої освіти Чортківського району забезпечує потребу дітей шкільного віку в отриманні належної освіти. У 2017-2018 навчальному році функціонує 33 заклади загальної середньої освіти з контингентом 2 500 учнів.
У 2018 р. з урахуванням 10%-го підвищення посадового окладу та виплати надбавки за престижність праці у розмірі 20% не вистарчає 3,8 млн. грн., незважаючи на залишки минулорічної субвенції у розмірі 1547 тис.грн., що направляються на заробітну плату вчителям.
Педагоги, які повинні стати агентами змін в реалізації концепції «Нової української школи», мають відчувати підтримку держави і розуміти, що їх базові матеріальні потреби будуть захищені, а обіцяне підвищення заробітної платні має бути сповна профінансоване за рахунок збільшення обсягу освітньої субвенції. Зараз же освітяни Чортківщини поставлені перед вибором: або погодитися на зменшення надбавки за престижність праці, або наразитися на борги по виплаті зарплати в кінці календарного 2018 року. Адже саме виплати за престижність праці є оцінкою діяльності вчителя та виявом поваги до нелегкої праці педагога.
З огляду на зазначене,
враховуючи численні звернення педагогічних працівників Чортківського району щодо дефіциту освітньої субвенції, вимагаємо: підтримати педагогів Чортківського району, компенсувавши дефіцит освітньої субвенції в сумі 3,8 млн. грн., щоб не позбавляти учнів права на отримання якісних освітніх послуг, а вчителів - на оплату їх праці.


Прийнято на першому пленарному засіданні
чотирнадцятої сесії Чортківської районної
ради сьомого скликання 07 березня 2018 року