Документи Рішення Рішення VII скликання XIV сесія ІІ пленарне засідання (11 травня 2018 року) № 370 - 399 № 375 Про звіт головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ЧОТИРНАДЦЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ


від 11 травня 2018 року                                                                             № 375
м. Чортків


Про звіт головного лікаря Чортківської
центральної комунальної районної лікарні

Заслухавши та обговоривши звіт головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні Чортківського Р.В. про стан надання стаціонарної та амбулаторно-консультативної медичної допомоги в ЦКРЛ, районна рада відмічає, що проведено відповідну роботу в даній галузі.
У 2017 році в Чортківській ЦКРЛ було надано стаціонарно допомогу не лише жителям району, але і сусідніх районів. Протягом року стаціонарне лікування проходять від 11 до 12 тисяч пацієнтів. Не дивлячись на постійну оптимізацію закладів охорони здоров’я, в лікарні наявні 347 ліжок у 13 вузькоспеціалізованих відділах. Вартість ліжко-дня по медикаментах – 9,12 грн., по харчуванню – 8,31 грн.
Спеціалістами освоюються нові технології лікування хворих.
Амбулаторний прийом ведеться по 23-х спеціальностях дорослого населення і по 10-и дитячих у поліклінічному відділі лікарні.
Оскільки виділяються кошти з районного та міського бюджетів, оновлюється матеріальна база лікарні. Ремонтні роботи проводяться власними силами. Постійно ведеться співпраця з гуманітарними організаціями, що роблять свій внесок в оновлення лікарняного обладнання. Значна робота проводиться із залученням коштів від спонсорів, які забезпечують продуктами харчування та виробами медичного призначення.
Як і щороку, в поточному році фінансування Чортківської ЦКРЛ не забезпечено у повній мірі. Особливо це відчутно наприкінці року – жовтень, листопад та грудень. Заходи економії, проведені в закладі суттєво не вплинули на фінансовий стан, хоча, заборгованість по енергоносіях відсутня. Кошти, що надходять від надання платних послуг використовуються на погашення затрат на надання цих же послуг та інше.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, виділено 597,4 тис.грн. на капітальний ремонт (заміну) ліфта у стаціонарному відділенні лікарні.
В 2017 році медичні працівники працювали над виконанням трьох медичних програм. На заходи їх реалізації виділено та використано 225, 4 тис.грн., в основному на придбання медикаментів.
В зв’язку із прийняттям медичної реформи у нашій країні, Чортківський район визначено як Чортківський (південний) госпітальний округ. Для повноцінного його функціонування в процесі створення Госпітальна рада. В жовтні вона єдина в Україні була відібрана на співпрацю з проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії».
Ведеться активна співпраця із Республікою Польща, в рамках якої студенти-медики, лікарі, медсестри та фармацевти стажуються, навчаються та обмінюються досвідом на базі польських лікарень.
Враховуючи вищевикладене, керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з гуманітарних питань від 18 грудня 2017 року, районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Звіт головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні Чортківського Р.В. про стан надання стаціонарної та амбулаторно-консультативної медичної допомоги в ЦКРЛ взяти до відома.
2. Роботу головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні визнати задовільною.
3. Головному лікарю Чортківської центральної комунальної районної лікарні Чортківському Р.В.:
3.1. налагодити належне дотримання стандартів в лікуванні та діагностиці хворих;
3.2. вживати дієві заходи щодо запобігання високій захворюваності та занедбаності онкопатологією.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної державної адміністрації (Віват І.О.) та на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань (Чортківський Р.В.).

Голова районної ради                                                         В.М. Шепета