Документи Рішення Рішення VII скликання XV сесія (10 липня 2018 року) №400 - 424 № 400 Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік.

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 10 липня 2018 року                                                                                          № 400
м. Чортків

Про стан протидії злочинності,
охорони громадського порядку
на території Чортківського
району за 2017 рік

Заслухавши та обговоривши інформацію керівника Чортківської місцевої прокуратури Турецького П.С. та тимчасово виконувача обов’язків начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області підполковника поліції Василика В.М. про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік, районна рада відзначає, що питання боротьби зі злочинністю є одним з найбільш актуальних на даний час.
У 2017 році в ЄДР зареєстровано 443 кримінальних правопорушення, за якими закінчено розслідування 249 кримінальних проваджень, відсоток розкриття складає 54,2. Відмічається ріст кримінальних проваджень по тяжких та особливо тяжких злочинах 109, відсоток розкриття становить 43,1.
За 12 місяців 2017 року виявлено та задокументовано 9 кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним поводженням зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами проти 6 за аналогічний період минулого року, в тому числі вогнепальною 6 проти 4.
У 2017 році обліковано одне кримінальне правопорушення за фактом вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
Особливу увагу викликає тенденція до стрімкого зростання рівня майнової злочинності у Чортківському районі, де кількість таких злочинів зросла найбільше в області (на 40,6%). Число крадіжок зросло на 48,1% та шахрайств на 23,5%.
На території району збільшилася кількість незаконного заволодіння транспортними засобами з 5 до 7.
Незважаючи на позитивні тенденції щодо зменшення підліткової злочинності, у 2017 року мали місце вчинення неповнолітніми повторних злочинів.
Таким чином, слід зауважити, що на території Чортківського району у 2017 році відбулося зростання загального рівня злочинності на 24,9%. Зросло число тяжких злочинів на 32,2% та злочинів проти життя та здоров’я особи на 13,6%.
Незважаючи на позитивні тенденції щодо зменшення підліткової злочинності, у 2017 року мали місце вчинення неповнолітніми повторних злочинів.
Також на території району виявлено факти збуту наркотичних засобів.
Зазначене свідчить про низький рівень індивідуально-профілактичної та попереджувальної роботи з особами, котрі зловживають спиртними напоями, непрацюючими, раніше судимими, невжиття заходів щодо працевлаштування цих осіб.
Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 03 липня березня 2018 року, Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:
1. Інформацію керівника місцевої прокуратури Турецького П. С. та тимчасово виконувача обов’язків начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області підполковника поліції Василика В.М. про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік прийняти до відома.
2. Рекомендувати Чортківському ВП ГУНП в Тернопільській області з метою стабілізації криміногенної ситуації:
1) спрямувати зусилля служб по боротьбі з тяжкими і резонансними злочинами, злочинами проти власності, провести дієву профілактику серед раніше засуджених; посилити боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом, самогоноварінням та наркоманією на адміністративних дільницях;
2) забезпечити дієві заходи щодо виявлення та знешкодження каналів розповсюдження наркотичних засобів, насамперед у розважальних закладах, у місцях проведення молодіжного дозвілля, в установах виконання кримінальних покарань;
3) спільно із органами місцевого самоврядування проводити заходи по перевірці законності функціонування, а також посилити контроль за діяльністю торгівельних об’єктів, які розміщені поблизу навчальних закладів та реалізовують алкогольну та тютюнову продукцію
4) збільшити «соціальну рекламу» серед населення району щодо недопущення поширення наркотичної залежності, особливо у молодіжному середовищі, із залученням можливостей органів освіти, охорони здоров’я, засобів масової інформації.
3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування району вжити заходів щодо придбання і встановлення засобів відеоспостереження в найбільш людних місцях.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).Голова районної ради                                                                                          В.М.Шепета