Документи Рішення Рішення VII скликання XV сесія (10 липня 2018 року) №400 - 424 № 402 Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
П’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ

Р І Ш Е Н Н Я

від 10 липня 2018 року                                                                              № 402
м. Чортків

Про підтримку звернення депутатів Тернопільської
обласної ради до Верховної Ради України щодо
ухвалення Антиолігархічного пакету
докорінних перетворень


Відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), розглянувши звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, прийняте на восьмій сесії Тернопільської обласної ради 08 червня 2018 року, враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 03 липня 2018 року, Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:
1. Підтримати звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень, прийняте на восьмій сесії Тернопільської обласної ради 08 червня 2018 року (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради направити дане рішення та відкрите звернення Верховній Раді України та забезпечити його оприлюднення в друкованих засобах масової інформації і на офіційному сайті Чортківської районної ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).

Голова районної ради                                                                         В.М.Шепета

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
10 липня 2018 р. № 402


Кабінету Міністрів України


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо
ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, це - війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше - непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія.
По-перше, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією, її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими проявами корупції, а це не може розв’язати проблему системно. Бо не торкається її основи - олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизовувати підприємства і творити приватні монополії, не платити податки і вивозити награбоване в офшори, «освоювати» державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами і цінами за товари та послуги.
По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців - це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п’ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного «совєцького» ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х років 20 століття, і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові.
По-третє, олігархи є лютим ворогом середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Олігархи прагнуть закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати - втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть підняти голову середньому класу. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 3-5% реального середнього класу, тоді як у розвинутих країнах - від 40 до 70%.
По-четверте, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки Нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України. нарощує на 28 % товарообіг із країною-агресором, а громадяни Московії, які включені до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.
Єдиний шлях подолати олігархію - це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого зареєстровані у Верховній Раді України:
1. Повернення капіталів з офшорів і ліквідація схем виведення грошей з України:
- «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї», реєстраційний № 0001-1 від 02 грудня 2014 року;
- «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування», реєстраційний № 1112 від 28 листопада 2014 року.
2. Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки:
- «Про ліквідацію приватних монополій», реєстраційний № 1109 від 28 листопада 2014 року.
3. Заборона приватизації стратегічних підприємств:
- «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)», реєстраційний № 2424а від 21 липня 2015 року.
4. Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи:
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)», реєстраційний № 6341 від 11 квітня 2017 року;
- «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)», реєстраційний № 6583 від 12 червня 2017 року;
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України», реєстраційний № 2408а від 17 липня 2015 року.
5. Земля - власність нації:
- «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення», реєстраційний № 2906 від 19 травня 2015 року.
Вказані законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, бо часу на бутафорні реформи вже немає - вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.
Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції Гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого працедавця - українського народу.
Враховуючи наведене ми, депутати Тернопільської обласної ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень.
Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни.
Прийнято на восьмій сесії Тернопільської
обласної ради шостого скликання
08 червня 2018 року
м. Тернопіль

(підтримано на п’ятнадцятій сесії Чортківської
районної ради сьомого скликання
10 липня 2018 року)