Документи Рішення Рішення VII скликання XVI сесія (06 вересня 2018 року) № 425 - 444 № 435 Про підтримку звернення депутатів Чортківської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо врегулювання питання фінансування соціальної інфраструктури району

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ШІСТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

від 06 вересня 2018 року                                                          № 435
м.Чортків


Про підтримку звернення депутатів Чортківської районної
ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України,
Міністерства фінансів України щодо врегулювання питання
фінансування соціальної інфраструктури району


Відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), розглянувши звернення депутатів Кам'янської районної ради до Верховної Ради України щодо врегулювання питання фінансування соціальної інфраструктури району, враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань бюджету від 04 вересня 2018 року, Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України щодо врегулювання питання фінансування соціальної інфраструктури району (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради направити дане рішення та відкрите звернення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України та забезпечити його оприлюднення в друкованих засобах масової інформації і на офіційному сайті Чортківської районної ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань бюджету (Рудик С.М.).

Голова районної ради                                                                             В.М.Шепета
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
06 вересня 2018 р. № 435

Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Міністерству фінансів України
 
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністекрства фінансів України щодо врегулювання питання фінансування соціальної інфраструктури району

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області стурбовані ситуацією, яка склалася на території району та користуючись своїм конституційним правом на звернення, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», звертаємось до Вас з приводу фінансування соціальної інфраструктури, яка є районною комунальною власністю та на сьогодні обслуговує жителів всього району.
Успіх реформ, які запроваджуються в Україні, значною мірою залежать від ефективної взаємодії між усіма гілками влади. Причинами, які на сучасному етапі заважають ефективній взаємодії, перш за все є: відсутність чіткого розподілу повноважень і відповідальності між органами місцевого самоврядування різного рівня та відсутність затверджених чітких зобов’язань територіальних громад, які були б прописані в Законі України «Про добровільне обєднання територіальних громад» в питанні фінансування закладаів соціальної сфери, які є районною комунальною власністю та обслуговують жителів всього району.
Фінансова децентралізація місцевих рад показує значне зростання бюджетів ОТГ, але в той час іде зменшення доходів до районного бюджету. Проаналізувавши доходи Чортківського району, згідно статті 101 Бюджетного Кодексу України місцеві ради можуть передбачати у відповідних бюджетах субвенції на утримання об’єктів спільного користування. Але, ні місто обласного значення Чортків, ні Білобожницька, Заводська, Колиндянська об’єднані територіальні громади не надають районному бюджету субвенцію на утримання об’єктів спільного користування: районної лікарні, дитячо-юнацько спортивної школи.
Зокрема, Чортківська міська рада не надає субвенцію на утримання первинної медицини, а саме додатково на заробітну плату із нарахуваннями, оплату енергоносіїв амбулаторій м.Чортків.
З міського бюджету не виділяються кошти на навчання дітей міста Чорткова в районній комунальній дитячо-юнацької спортивній школі.
Об'єднані територіальні громади не створили територіальні центри соціального обслуговування і не надають районному бюджету в повному обсязі субвенцію на здійснення соціального обслуговування жителів громад районним територіальним центром.
По наданню дітям, які проживають в ОТГ послуг дитячо-юнацької спортивної школи аналогічна ситуація як і у місті Чорткові, тобто відсутня субвенція на здійснення цих видатків.
Виходячи із вищенаведеного, просимо прийняти відповідні нормативно – правові акти, де прописані механізми врегулювання даного питання, тобто надання в обов’язковому порядку містами обласного значення і об’єднаними територіальними громадами субвенції районному бюджету на утримання об’єктів спільного користування, або зменшення таким бюджетам відсотків зарахування податку на доходи фізичних осіб із відповідним збільшенням відсотків районному бюджету.


 
Звернення
прийнято на шістнадцятій сесії
Чортківської районної ради
сьомого скликання
06 вересня 2018 року
м.Чортків