Документи Рішення Рішення VII скликання XVII сесія ІІ пленарне засідання (20 грудня 2018 року) №471-498 № 471 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

 
ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
СІМНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

від 20 грудня 2018 року                                                                              № 471
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської районної
ради Тернопільської області VII скликання щодо
негайного скасування постанови Кабінету Міністрів
України про підвищення ціни на газ для населення

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), «Про статус депутатів місцевих рад» (зі змінами), з метою забезпечення конституційних прав громадян, зупинення падіння рівня життя громадян, зниження соціальної напруги серед населення, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 13 листопада 2018 року, Чортківська районна рада

В И Р І Ш И Л А:
1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення (додається).
2. Виконавчому апарату районної ради:
1) направити дане рішення зі зверненням Президенту України;
2) забезпечити оприлюднення тексту звернення та результатів поіменного голосування у засобах масової інформації.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).


Голова районної ради                                                              В.М.ШЕПЕТА
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Чортківської
районної ради
20 грудня 2018 року № 471

Президенту України
ПОРОШЕНКУ П.О.
 
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
VII скликання щодо негайного скасування постанови
Кабінету Міністрів України про підвищення
ціни на газ для населення

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області занепокоєні ситуацією, що складається в країні навколо «газового питання». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складає 8550 грн. за тисячу кубометрів.
Голова Уряду аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Окрім того, було наголошено, що раніше Урядом під це зобов’язання, були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу на майже 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.
Тобто Уряд замість вчинення дій щодо розвитку економіки та підтримки бізнесу в країні та подолання корупції в чергове намагається за рахунок українців вирішити питання отримання багатомільярдних кредитів, в той час, коли попередні кредити були «освоєні» високопосадовцями, наближеними до Президента.
Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргових зобов’язань.
Переконані, що чергове підвищення тарифів на природний газ матиме негативний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення країни, адже очевидною є різниця між доходами та необхідними витратами громадян.
Вважаємо, що ціна, яка була до прийняття урядом вказаної постанови, також була зависока, тому подальше її підвищення є неприпустимим. Війна на Сході України, зростання цін, безробіття, низький дохід населення стали справжнім випробуванням для українців.
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, вважаємо рішення Уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та порушенням їх конституційних прав на достойний рівень життя. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.
Варто зазначити, що підвищення ціни на газ для населення без реформування усієї енергетичної галузі не матиме позитивних результатів, адже енергетична галузь України є неефективною, непрозорою та корумпованою. Проблему можливо вирішити лише шляхом проведення добре продуманих реформ, знищення корупції та посадових зловживань, а не безкінечним підвищенням тарифів на природний газ та інші комунальні послуги.
«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу, видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.
Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зарплата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).
На сьогодні, субсидія – єдина можливість вижити для більшості українських сімей, але паралельно з підвищенням тарифів зменшується розмір субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Відмовляють у наданні субсидії, навіть якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон, а також у випадках перерахунку пенсій. І це масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.
Безперечно, скорочення субсидіантів необхідний крок для процесу економічного зростання України, але не ціною останнього шансу на виживання більшості українців.
Стаття 103 Конституції України гласить, що Президент України є гарантом державного суверенітету, територіальної цілісності України, додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина.
Щоб уникнути і до того непростої ситуації в суспільстві щодо чергового підвищення ціни на газ, враховуючи високу соціальну напругу в суспільстві по даному питанню, ми депутатів всіх рівнів, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми.
У відповідності до п.15 ст.106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів не відповідності цій Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.
Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України:
1) виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію Постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року № 867 щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної Постанови Кабінету Міністрів України;
2) зобов’язати Уряд переглянути підходи у питанні ціноутворення тарифів на природний газ для населення в сторону встановлення справедливої, економічно обґрунтованої ціни та розпочати реформи у сфері енергетики та газовидобувної галузі, які були б направлені на розвиток економіки України та її енергетичної незалежності.
 
Прийнято на другому пленарному засіданні
сімнадцятої сесії Чортківської районної ради
сьомого скликання 20 грудня 2018 року