Документи Рішення Рішення VII скликання XVIII сесія (07 березня 2019 року) № 502-524 № 502 Про звіт голови Чортківської районної ради

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ВІСІМНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я
від 07 березня 2019 року                                                                     № 502
м. Чортків

Про звіт голови Чортківської
районної ради

Відповідно до частини другої ст. 43, пункту 17 частини шостої ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), заслухавши та обговоривши звіт про діяльність голови районної ради Шепети Віктора Михайловича, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Звіт голови Чортківської районної ради Шепети Віктора Михайловича прийняти до відома.
2. Виконавчому апарату районної ради розмістити Звіт голови Чортківської районної ради Шепети Віктора Михайловича на офіційному сайті районної ради.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на керуючого справами виконавчого апарату Чортківської районної ради Яблонь Т.В.Голова районної ради                                                             В.М.ШЕПЕТА


 Звіт голови Чортківської районної ради
за період з грудня 2017 року по грудень 2018 року
 
До складу районної ради сьомого скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року обрано 36 депутатів.
Депутатські мандати здобули: Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – 8 , партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 7, політична партія «Сила людей» - 5 , політична партія «Свобода» - 5, Радикальна партія О.Ляшка - 3, політична партія «Народний Рух України" -3, Громадський Рух «Народний контроль» -3, Українська Галицька Партія - 2.
Депутати районної ради відповідно до чинного законодавства утворили
3 фракції та 5 депутатських груп у районній раді.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія ради.
За звітний період відбулося 4 сесії районної ради (7 пленарних засідань).
Чортківською районною радою прийнято ряд звернень та заяв різного характеру до Президента України, вищих органів державної влади, народних депутатів України, громадськості, зокрема:

№345 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо силового розгону наметового містечка 3 березня 2018 року

№ 369 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо незабезпечення заробітною платою педагогічних працівників у зв’язку з дефіцитом освітньої субвенції

№ 402 Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень

№ 404 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо внесення змін до Податкового кодексу України

№ 471 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населенняУ Чортківській районній раді утворена президія районної ради, до якої входить 15 депутатів.
За звітний період відбулося 7 засідань президії, на яких обговорено план роботи ради, формування порядку денного та регламенту роботи пленарних засідань, узгоджувалися шляхи вирішення соціально-економічних, громадсько-політичних проблем, погоджувалися тексти звернень до вищих державних органів влади, організація роботи депутатів та інші проблемні питання. Члени президії висловлювали свої думки, критичні зауваження щодо питань, винесених на розгляд сесії.
В цьому скликанні, як ви вже знаєте, сформовано 5 постійних депутатських комісій, які працюють згідно плану роботи та положення про постійні комісії районної ради. Їх робота є основною та визначальною, тому що всі питання які виносяться на розгляд пленарних засідань сесії районної ради там розглядаються, вивчаються, вносяться правки до проектів рішень та подаються на розгляд сесії.
Проведено 5 засідань постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції, на яких розглянуто 16 питань. Серед яких:
1. Щодо головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги;
2. Про районну програму протидії організованій злочинності, корупції та тероризму на 2018-2020 роки;
3. Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2017 рік;
4. Про підтримку звернення депутатів Тернопільської обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень;
5. Про використання червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території Чортківського району;
6. Про розгляд скарги-звернення гр. Воробець Г. про халатність медиків при наданні медичної допомоги.
7. Про результати роботи правоохоронних органів за зверненнями громадських активістів (Величко О.М., Гіль А., Чепига В.Р.) щодо строків кримінального провадження;
8. Про внесення змін до Програми сприяння поліції у підвищенні рівня безпеки громадян на території Чортківського району на 2017-2021 роки;
9. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо силового розгону наметового містечка 03 березня 2018 року;
10. Про встановлення на території Чортківського району Дня вшанування пам’яті примусово виселених українців із етнічних територій так званого Закерзоння;
11. Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області VII скликання щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.
12. Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.
13. Про програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022;
14. Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.

На протязі року бюджетною комісією було вивчено та винесено на розгляд сесії 82 питання в тому числі 23 програми, до багатьох діючих програм внесено зміни та доповнення. Було підписано 136 угод на співфінансування галузей охорони здоров'я, освіти і інших. Багато уваги приділялось направленню ПДФО до районного бюджету.
Неоминула бюджетна комісія і публічного звітування головних розпорядників коштів районного бюджету Чортківського району із звітами можете ознайомитись на офіційному сайті Чортківської районної ради.
Актуальною, також стала програма розвитку місцевого самоврядування у Чортківському районі на 2019-2020 роки, яка дає можливість для створення належних умов роботи органам місцевого самоврядування різних рівнів у Чортківському районі, сприятиме підвищенню ефективності їх роботи, проведення заходів з розвитку місцевого самоврядування.
Також, ми затвердили на наступні роки районну програму «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку на 2019-2020 роки», яка як показала багаторічна практика її застосування, стимулює сілких голів для покращення благоустрою в своїх населених пунктах.
На підтримку осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час проведення антитерористичної операції у рамках відповідних районних програм та заходів протягом 2018 року з районного бюджету профінансовано 267,1 тис.грн.
Відповідно програми фінансування фонду Чортківської районної ради на 2016 - 2020 роки для надання разової грошової допомоги, ми стимулювали військових – контрактників, які йшли служити в АТО.

Комісія з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі провела 19 засідань. Серед розглянутих питань:

1. Про звільнення від плати за теплопостачання, газ та комунальних послуг ТОВ «БЕНЕФІТ ФУД».
2. Про утворення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради.
3. Про утворення комунального некомерційного підприємства «Чортківська центральна комунальна районна лікарня» Чортківської районної ради.
4. Про стан обслуговування та ремонту доріг у Чортківському районі.
5. Про надання дозволу відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації на встановлення меморіальної дошки Руслану Коцюку.
6. Про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Чортківської районної ради Тернопільської області.
7. Про затвердження Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Чортківської районної ради Тернопільської області.
8. Про утворення Джуринського опорного закладу загальної середньої освіти І-Ш ступенів Чортківської районної ради Тернопільської області.
9. Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров'я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.

Постійна комісія з гуманітарних питань затвердила наступні програми:

№ 353 Про районну програму медичного забезпечення часткової мобілізації і призову громадян на військову службу, учасників АТО та демобілізованих із зони АТО на 2018 рік

№ 411 Про районну програму роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю на 2018-2020 роки «Обдарованість»

№452 Про районну програму запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2019-2021 роки

№453 Про районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2019 рік

№454 Про районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2021 роки

№ 474 Про районну програму підтримки дітей учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб та дітей з орфанними захворюваннями у навчальних закладах Чортківського району на 2019 рік – 300 тис. грн.


№ 478 Про районну Програму цільового медикаментозного забезпечення окремих груп населення жителів Чортківського району на2019 рік

№ 501 Про районну програму медичного забезпечення призову громадян на військову службу, учасників АТО,ООС та демобілізованих із зони АТО , дії ООС та членів їх сімей (дружин, чоловіків, батьків, дітей) на 2019-2023 роки.

За пропозицією постійної комісії з гуманітарних питань прийнято наступні рішення:

№ 373 Звіт про роботу закладів культури у 2017 році.

№ 375 Про звіт головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні.

№ 428 Про надання дозволу відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації на встановлення меморіальної дошки Сторчаку Івану Васильовичу на будівлі Криволуцької загальноосвітньої школи І ступеня Чортківської районної ради Тернопільської області.

№ 429 Про присвоєння Звиняцькій загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Чортківської районної ради Тернопільської області імені Михайла Галущинського.

№ 445 Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Чортківського району.

У 2018 році було проведено 5 засідань постійної комісії з питань земельних відносин, екологічної політики, природокористування та сталого розвитку, на яких було затверджено 29 технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок та одну відмову у затвердженні технічної документацій з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за межами населеного пункту на території Звиняцької сільської ради.
Також прийнято рішення «Про хід виконання рішень в сфері земельних відносин», де наголошено що Головним управлінням Держгеокадастру у Тернопільській області не виконано пункти 4 та 5 рішень Чортківської районної ради від 21 грудня 2017 року №335, №336, №338, №339, №340, №341 щодо інформування громадськості про проведення торгів та результати торгів на право оренди земельних ділянок, зазначених у вказаних рішеннях, у районній газеті «Голос народу» а також щодо проведення торгів в приміщенні Чортківської районної ради.

Матеріальна допомога за 2018 рік

У 2018 році відбулося 6 засідань комісії районної ради по наданню разової грошової допомоги, де всього надано 217 особам на загальну суму 1 100 000 грн., в тому числі з фонду голови районної ради надано 149 особам 925 000 грн., з них:
5-ьом орфанно-хворим - 415 000 грн.;
1 важке захворювання нирки – 92 689 грн.;
143 особам, які мають інші захворювання – 417 311 грн.
З фонду депутатів районної ради надано 68 особам на суму - 164 400 грн.

Медицина

В період з 13.02.2018 року по 28.03.2018 рік проведено медичний огляд сільського населення Чортківського району, який здійснювався з моєї ініціативи за підтримки депутата Тернопільської обласної ради, директора медичного коледжу, заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук Л.C. Білика, лікарями загальної практики/сімейної медицини КУ «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» та викладачами і студентами випускних курсів Чортківського державного медичного коледжу.
Оглянуто більше 12 тисяч жителів сільської місцевості, з них майже 2 тисячі осіб обстежено в структурних підрозділах КУ «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» ‒ у приміщеннях ФАПів та амбулаторій, а понад 10 тисяч людей оглянуто на дому викладачами та студентами коледжу. 1213 пацієнтам зроблено загальний аналіз крові. У 1021 жителям визначено рівень цукру в крові. Проведено 1768 ЕКГ-обтежень, з них, на дому, 555 особам ‒ мобільними бригадами викладачів та студентів випускних курсів коледжу. При цьому ними виявлено 34 порушення серцевого ритму та один передінфарктний стан, а працівниками КУ «Чортківський комунальний районний центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» діагностовано ще 2 передінфарктних стани ( села Свидова, Палашівка, Полівці). Пацієнтів одразу було госпіталізовано в Чортківську ЦКРЛ каретою швидкої медичної допомоги, в результаті чого маємо 3 врятованих життя.
За результатами подворових медичних оглядів, де були задіяні студенти разом з викладачами виявлено, що у 976 людей є підвищений артеріальний тиск, у 32 осіб є гіпотонія. З'ясовано, що у 84 людей є низький рівень оксигенації крові, що може свідчити про наявність у пацієнтів дихальної чи серцевої недостатності. Всім, у кого виявлена та чи інша патологія, було рекомендовано провести ретельніше обстеження у Чортківській ЦКРЛ, для вирішення подальшої тактики лікування.
У 2018 році також прийнято рішення:
Про утворення комунального некомерційного підприємства «Чортківська центральна комунальна районна лікарня» Чортківської районної ради
Про утворення комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Чортківської районної ради.
Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу охорони здоров’я, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.
Про затвердження Положення про матеріальне стимулювання керівників комунальних закладів охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селища та міста району, управління якими здійснює Чортківська районна рада.
Щодо головного лікаря Чортківського комунального районного центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги

Місцеве самоврядування

Вперше прийнято програму розвитку місцевого самоврядування у Чортківському районі на 2019-2020 роки, яка дає можливість для створення належних умов роботи органам місцевого самоврядування різних рівнів у Чортківському районі, сприятиме підвищенню ефективності їх роботи, проведення заходів з розвитку місцевого самоврядування.
Також, ми затвердили на наступні роки районну програму «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку на 2019-2020 роки», яка, як показала багаторічна практика її застосування, стимулює сільських голів для покращення благоустрою в своїх населених пунктах.

Сфера діяльності органів місцевого самоврядування

За спільної ініціативи в 2018 році була створена - Асоціація сільських голів.
Асоціація сільських, селищних рад Чортківського району Тернопільської області – добровільне об’єднання органів місцевого самоврядування, створене з метою більш ефективного здійснення своїх повноважень, захисту прав та інтересів територіальних громад сіл, селищ району в межах чинного законодавства України.
Метою створення - вирішення проблем села.

Оборона

Зважаючи на суспільно – політичну ситуацію в державі, районною радою прийнято ряд рішень з метою сприяння мобілізаційній, оборонній діяльності, соціальному захисту наших воїнів. Зокрема:

Про програму сприяння оборонній, мобілізаційній готовності та відбору мотивованих громадян на військову службу в Чортківському районі на 2019-2022;
Про районну програму медичного забезпечення часткової мобілізації і призову громадян на військову службу, учасників АТО та демобілізованих із зони АТО на 2018 рік
Про районну програму підтримки дітей учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб та дітей з орфанними захворюваннями у навчальних закладах Чортківського району на 2019 рік – 300 тис
Про районну програму медичного забезпечення призову громадян на військову службу, учасників АТО,ООС та демобілізованих із зони АТО, дії ООС та членів їх сімей (дружин, чоловіків, батьків, дітей) на 2019-2023 роки
Про надання дозволу відділу освіти Чортківської районної державної адміністрації на встановлення меморіальної дошки Сторчаку Івану Васильовичу на будівлі Криволуцької загальноосвітньої школи І ступеня Чортківської районної ради Тернопільської області.

Право

Розроблено, схвалено на загальних зборах трудового колективу та зареєстровано в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації Колективний договір між адміністрацією та трудовим колективом районної ради на 2018-2020 роки. Розроблено та затверджено на загальних зборах Правила внутрішнього трудового розпорядку.
Видано 91 розпорядження з кадрових питань.
В 2018 році Чортківська районна рада тричі виступала стороною у судах як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору:
а) за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області до «ТзОВ ТРК «Сіті Центр» про розірвання договору купівлі продажу окремого індивідуально визначеного комунального майна – об’єкта групи А, проданого на аукціоні – будівлі недіючого кінотеатру «Мир» з майном, що знаходиться за адресою вул. Шевченка, 19 м. Чортків. Представниками Чортківської районної ради підтримувалася позиція депутатського корпусу, викладена у рішенні районної ради від 24 березня 2016 року № 103 «Про внесення змін до рішення районної ради № 175 від 04.05.2007 року «Про спосіб приватизації та умови продажу будівлі та майна кінотеатру «Мир». 07 лютого 2018 року Господарським судом Тернопільської області задоволено позов Регіонального відділення. 13 листопада 2018 року Західний апеляційний господарський суд залишив рішення господарського суду Тернопільської області без змін (постанова апеляційної інстанції надійшла в районну раду 29.11.2018). Зважаючи на те, що стороною у договорі купівлі продажу виступало регіональне відділення ФДМУ по Тернопільській області, у грудні 2018 року виконавчим апаратом районної ради підготовлено лист до регіонального відділення про вжиття заходів щодо повернення майна у комунальну власність територіальних громад району;
б) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТРК «Сіті Центр» до Регіонального відділення ФДМ України по Тернопільській області про внесення змін до договору купівлі-продажу окремого індивідуально визначеного комунального майна - об’єкта групи А, проданого на аукціоні – будівлі недіючого кінотеатру «Мир» з майном, що знаходиться за адресою вул. Шевченка, 19 м. Чортків (ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 10.01.2019 р. закрито провадження у справі у зв’язку з відсутністю предмету спору);
в) за адміністративним позовом виконувача обов’язків керівника Чортківської місцевої прокуратури в інтересах держави до Капустинської сільської ради про визнання рішення протиправним та його скасування (суть позову: рішенням Капустинської сільської ради від 20.02.2018 № 120 виділено жителю села земельну ділянку площею 0,25 га., яка використовується Капустинською ЗОШ І ст.). позов задоволено.
На виконання рішення сесії районної ради від 10 липня 2018 року № 401 «Про хід виконання рішень у сфері земельних відносин» подано позов у господарський суд Тернопільської області до Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області та ТОВ «Українське земельне агентство», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Улашківська сільська рада про визнання недійсними результатів земельних торгів та скасування протоколів земельних торгів від 21 березня 2018 року № 4,5.

Соціальний захист

У сфері соціально захисту дітей та молоді прийняті рішення:
Про районну програму роботи з обдарованими дітьми та учнівською молоддю на 2018-2020 роки «Обдарованість»

Про районну програму запобігання соціальному сирітству, подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2019-2021 роки

Про районну програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2019 рік

Про районну цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2019-2021 роки

Про районну Програму цільового медикаментозного забезпечення окремих груп населення жителів Чортківського району на 2019 рік

Освіта

Урочисте відкриття комунальної установи районної ради інклюзивно-ресурсний центр відбулося 8 листопада.

У 2018 році відбулося ознайомлення із роботою Стрілковецького НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ" Борщівського району
27 квітня делегація Чортківської районної ради на чолі зі мною та у складі: Пушкара П.І., Яблонь Т.В., Сов'як Н.О., Тиміцької С.М., Вівата І.О., Гульки І.М., Демковича М.М., Рудик С.М. відвідали Стрілковецький НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ" с. Стрілківці Борщівського району та Борщівську міську раду.
Мета поїздки – вивчити переваги та недоліки створення опорних шкіл.

Чудова нагода для обміну досвідом та думками з волонтером Корпусу Миру Селстромом Джонатаном Шейном
Я, як голова Чортківської районної ради, організував робочу зустріч з волонтером Корпусу Миру Селстромом Джонатаном Шейном, котра відбулася 27 червня. Це чудова нагода для обміну досвідом та думками з актуальних питань сьогодення, а також для вдосконалення вивчення іноземної мови.
До складу групи увійшли працівники виконавчого апарату районної ради та працівники рда та усі бажаючі. Неодноразові зустрічі з волонтером Корпусу Миру сприяли поглибленню знань з англійської учасників навчань.


Культура

Ми завжди спільно із депутатським корпусом підтримуємо національні традиції, тому цього річ активно взяли участь у Всеукраїнському фестивалі національної вишивки і костюма "Цвіт вишиванки". На ІХ Всеукраїнському фестивалі був встановлений рекорд України "Найбільша кількість депутатів у вишиванках".
350 депутатів різних рівнів – від Верховної Ради України до сільських рад, депутатів з Тернопільщини, Київщини, Черкащини, Львівщини – зібралися у Тернополі у вишиванках на Х Всеукраїнському фестивалі національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки». Відтак був встановлений рекорд України «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації» у категорії «масові заходи».
Активну участь взяли і депутати Чортківщини на чолі зі мною та заступником голови районної ради Петром Пушкарем - Яблонь Т.В., Возний В.М., Гаджала М.К., Демкович М.М., Задорожна Н.В., Костенко Л.П., Легкодух І.Г., Рудик С.М., Слота О.Р., Шевчук О.М., Шумка А.Я., Рончковська О.О.

Відзначення 140-річчя від Дня народження Михайла Галущинського відбулося у Чортківському районі

140-річчя від Дня народження земляка Михайла Миколайовича Галущинського - галицького громадського та політичного діяча, педагога, голови товариства «Просвіта», командувача Легіону УСС, сенатора Речі Посполитої відзначили 28 вересня у с. Звиняч Чортківського району.

«Благодійна коляда»

У Чортківській районній раді уже стало доброю традицією колядувати, дарувати святковий настрій собі та оточуючим під час циклу Різдвяних свят. У «Благодійній коляді» взяли участь: керівнитво, виконавчий апарат, представники депутатського корпусу Чортківської районної ради під головуванням Віктора Шепети, працівники відділу культури, національностей та релігій Чортківської РДА, колектив районного комунального будинку культури імені Катерини Рубчакової.
Побували колядники в різних установах міста. Гостей приймали радо та щиро, і разом з ними співали різдвяні колядки, прославляючи народження Ісуса Христа.
Усі керівники районних служб та установ міста разом зі своїми колективами були вдячні за колядки і віншування. Традиції рідного народу об’єднують їх, а ще дають можливість у такий спосіб збирати кошти для благодійних цілей.
Спільними зусиллями було зібрано 22 144 грн., котрі передали мешканцям «Дому Милосердя».

Екологія та природні ресурси

Працівники виконавчого апарату Чортківської районної ради взяли участь у акції "Майбутнє лісу у твоїх руках"
20 квітня для того, щоб привернути увагу громадськості та молоді до такого важливого та відповідального процесу, як створення зелених насаджень, працівники виконавчого апарату районної ради спільно із ДП "Чортківське лісове господарство" на площі 2,30 га Білівського лісництва взяли участь у акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».


Голова Чортківської районної ради                                                     В.М.ШЕПЕТА