Документи Рішення Рішення VII скликання XIX сесія (14 червня 2019 року) №525 - 547 № 527 Про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік


ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
СЬОМЕ СКЛИКАННЯ
ДЕВ’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я

від 14 червня 2019 року                                                          № 527
м. Чортків

Про стан протидії злочинності, охорони
громадського порядку на території Чортківського
району за 2018 рік

    Заслухавши та обговоривши інформацію заступника керівника Чортківської місцевої прокуратури Цаплапа Я.П. та начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області підполковника поліції Мельника А.І. про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік, районна рада відзначає, що за 12 місяців 2018 року злочинних проявів потерпіло 218 осіб, що становить 2948 осіб на кожні 10 тис. населення. Жертвами скоєння злочинів стали 84 жінки.
    Порівняно з аналогічним періодом минулого року на 16,9 % зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень (368 проти 443).
    У 3 рази більше розкрито злочинів категорії «минулих років» (35 проти 14), в т. ч. 14 проти 2 тяжких та особливо тяжких.
Значно зменшилась кількість крадіжок приватного майна громадян (129 проти 228, - 43,4 %), в т. ч. кількість квартирних крадіжок (9 проти 19, -52,6%).
    Порівняно з аналогічним періодом минулого року на 16,5 % зменшилась кількість облікованих тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (61 проти 109).
    На 2.3 % зросла питома вага повідомлень про підозру ( з 54.2 % до 56.5 %). Вище за середньо обласний показник відшкодування матеріальних збитків, завданих кримінальними правопорушеннями, забезпечено 83.4 % (478.5тис. грн.)
Поряд з тим, на 55.6 % більше задокументовано фактів незаконного поводження зі зброєю (14 проти 9). Задокументовано на 61.5 % більше кримінальних правопорушень пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин ( 31 проти 13). Без повідомлення про підозру залишається 61 крадіжка приватного майна громадян.
У порівнянні з минулим роком зменшилась кількість кримінальних правопорушень, за якими особам повідомлено про підозру 208 проти 240.
    На 6.9 % знизилась питома вага повідомлень про підозру по тяжких та особливо тяжких злочинах ( з 43.1 % до 36.3 %).
Під час патрулювання працівниками ПС виявлено 3168 адміністративних правопорушень.
    З початку року забезпечено надійну охорону громадського порядку та публічної безпеки під час проведення 487 масових заходів, в тому числі релігійних свят з нагоди Різдва Христового та Водохреща, під час яких порушень громадського порядку не допущено. Загалом в масових заходах що проводились на території району взяли участь близько 243 тис. осіб, всього на ОГП під час їх проведення залучалось 1540 працівників Чортківського ВП.
    Працівниками відділу поліції під час забезпечення ОГП й безпеки громадян при проведенні масових заходів не допущено непрофесійних дій, які могли б стати на заваді авторитету поліції та спонукати громадськість до негативного сприйняття поліції в цілому.
    Керуючись п. 36 частини першої ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), враховуючи пропозиції постійної комісії районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції від 05 червня 2019 року, Чортківська районна рада

ВИРІШИЛА:
    1. Інформацію заступника керівника місцевої прокуратури Цаплапа Я.П., та начальника Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області підполковника поліції Мельника А.І, про стан протидії злочинності, охорони громадського порядку на території Чортківського району за 2018 рік прийняти до відома.
    2. Рекомендувати Чортківському ВП ГУНП в Тернопільській області з метою стабілізації криміногенної ситуації:
    1) і надалі спрямувати зусилля служб по боротьбі з тяжкими і резонансними злочинами, злочинами проти власності, провести дієву профілактику серед раніше засуджених; посилити боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом, самогоноварінням та наркоманією на адміністративних дільницях;
    2) забезпечити дієві заходи щодо виявлення та знешкодження каналів розповсюдження наркотичних засобів, насамперед у розважальних закладах, у місцях проведення молодіжного дозвілля, в установах виконання кримінальних покарань;
    3) збільшити «соціальну рекламу» серед населення району щодо недопущення поширення наркотичної залежності, особливо у молодіжному середовищі, із залученням можливостей органів освіти, охорони здоров’я, засобів масової інформації.
    3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування району вжити заходів щодо придбання і встановлення засобів відеоспостереження в найбільш людних місцях.
    4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань регламенту, депутатської етики, дотримання законності та запобігання корупції (Калакайло І.Я.).

Голова районної ради                                                            В.М.Шепета