Документи Рішення Рішення VI скликання 13 сесія (20 березня 2012 року) №167-№192 № 172 Про звернення депутатів Чортківської районної ради щодо неприпустимості наруги над державною мовою та історією України

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ШОСТЕ СКЛИКАННЯ
ТРИНАДЦЯТА СЕСІЯ
Р І Ш Е Н Н Я


від „20” березня 2012 року                                                                                         № 172
м. Чортків


Про звернення депутатів Чортківської
районної ради щодо неприпустимості
наруги над державною мовою та історією України


Чортківська районна рада

В И Р І Ш И Л А :
1. Звернутися до Президента України Януковича В.Ф., Голови Верховної ради України Литвина В.М., Прем`єр – міністра України Азарова М.Я. щодо неприпустимості наруги над державною мовою та історією України.
2. Дане звернення опублікувати в газеті «Голос народу».Голова Чортківської
районної ради                                                                                                                 В.В.Заліщук

Президенту України
Януковичу В.Ф.
Голові Верховної Ради
України
Литвину В.М.
Прем`єр-міністру України
Азарову М.Я.
Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області щодо неприпустимості наруги над державною мовою та історією України

Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, обурені ініціативою Дмитра Табачника зменшити у школах кількість уроків української мови і літератури та скасувати предмет “Історія України”.
Уже з перших днів перебування Дмитра Табачника на посаді міністра освіти проблеми викладання української мови та історії України у школах неодноразово опинялися в центрі запеклих суспільних дискусій.
Ні для кого не є секретом політичні погляди Д.Табачника. Він має на них право, як і будь-який громадянин. Але гуманітарною сферою повинна керувати людина з патріотичним світоглядом, прагненням служити українському народові, людина, яка не ділить громадян на галичан і “справжніх українців”. Адже освітня сфера – це фундамент розвитку держави і кожного громадянина. Тому важливим є не тільки змістовне наповнення освіти, але й її ідеологічна складова.
Закриття українських шкіл, нищення незалежного тестування – це далеко не повний список усіх “добрих” справ Дмитра Табачника.
Сьогодні він взявся за навчальні плани, де передбачає скорочення уроків української мови та літератури для 5-9 класів і майже повне знищення навчального предмету “Історія України”.
Доволі дивним виглядає заощадження часу на українознавчій складовій на фоні збільшення кількості інших уроків у 5-9 класах на 4-6 годин щотижня. Навчальні плани – дуже важливий для кожної школи документ, що визначає, які предмети і в якому обсязі вивчатимуться. Це не просто розклад уроків, це - реалізація державної політики та державних стандартів у галузі освіти. Такі важливі речі не можуть вирішуватися окремим міністром.
Про яку самоідентичність нації можна говорити, якщо наші діти, наші онуки не знатимуть рідної мови, своєї історії, своєї літератури?!
Не встигли за 20 років незалежності усунути більшість “білих плям” в нашій історії, як її намагаються заборонити вивчати. Спочатку реформування Інституту національної пам’яті, потім наведення ладу в “архівній справі”, метушня навколо Національного науково-дослідного інституту українознавства і всесвітньої історії. Усе це дуже схоже на тенденцію.
Ми вважаємо, що перебування Д.Табачника на посаді міністра – це відверте знущання, зневага усіх українців, демонстративне приниження людської гідності і національної самоповаги.
Особа, яка свідомо, відкрито й системно виступає проти основ державності і національної ідентичності – державної мови, історії, проти соборності, не може і не має права займати одну із ключових посад у нашій державі.
Закликаємо не допустити зменшення кількості годин на вивчення української мови і літератури та скасування предмету “Історія України” у школах; припинити закриття українських шкіл, скорочення державного замовлення в українських вищих навчальних закладах.
Вимагаємо негайного звільнення Дмитра Табачника з посади міністра освіти, науки, молоді та спорту України за системну антиукраїнську діяльність і політику руйнування власної держави, притягнення його до відповідальності за дії, спрямовані проти Української держави і її народу.
Звернення прийнято на тринадцятій сесії
Чортківської районної ради шостого скликання
20 березня 2012 року