Документи Рішення Рішення VII скликання ХХVII II пленарне засідання (23 червня 2020 року) № 641 - 669 №641 Про підтримку звернення трудового колективу Марилівського МПД ДП «Укрспирт» щодо збереження трудового колективу

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДВАДЦЯТЬ СЬОМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 23 червня 2020 року                                                                              № 641
м. Чортків

Про підтримку звернення трудового колективу
Марилівського МПД ДП «Укрспирт» щодо
збереження трудового колективу

Розглянувши звернення трудового колективу Марилівського МПД ДП «Укрспирт» від 16.06.2020, враховуючи пропозиції президії районної ради від 19.06.2020, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами) Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення трудового колективу Марилівського МПД ДП «Укрспирт» щодо відновлення діяльності Марилівського МПД ДП «Укрспирт» або утворення окремої  юридичної особи та збереження трудового колективу в повному складі (що додається).

2. Тексти рішення та звернення надіслати до Президента України, Кабінету Міністрів України,  Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Верховної Ради України, Фонду Державного майна України, ДП «Укрспирт» та оприлюднити на сайті Чортківської районної ради і в газеті «Голос народу».

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради (Василь ГРАДОВИЙ) і постійну комісію районної ради з питань соціально – економічного розвитку, підприємництва, власності, інвестицій та торгівлі (Михайло ДЕМКОВИЧ).

Голова районної ради                                                               Віктор ШЕПЕТА
Додаток
до рішення Чортківської районної ради
від 23 червня 2020 р. № 641
 
Звернення трудового колективу Марилівського МПД ДП «Укрспирт» щодо збереження трудового колективу

    Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» від 03.12.2019 р. № 318-IX зобов’язано осіб, які придбають майно Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, а також підприємства «Укрспирт», зберегти не менш ніж 70 відсотків штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року, до 1 липня 2021 року.
    Станом на 01.06.2020 р. на Марилівському МПД працюють 105 робітників, 75 з яких має бути звільнено, їхні сім’ї залишаються без засобів існування, так як у нашому регіоні немає виробничих потужностей для працевлаштування зазначених громадян.
    Трудовий колектив Марилівського МПД готовий приступити до виготовлення спирту етилового.
До об’єднання заводів в ДП «Укрспирт» Марилівський спиртзавод був державною юридичною структурою. Підприємство в 2010 році реалізувало 2 759 000 декалітрів спирту, в тому числі на експорт 308 000 тисяч декалітрів спирту. Потужність заводу становила 7 500 декалітрів спирту етилового за добу.
    А яка картина у нас сьогодні ? За час перебування у підпорядкуванні в ДП «Укрспирт» завод занепадав та знижував потужності: у 2017 році завод працював тільки 171 день, у 2018 році - 90 днів, у 2019 році - 29 днів. З травня 2019 року і по сьогоднішній день завод не працює, людей перевели без їхньої згоди на 2/3 робочого часу.
ДП «Марилівський спиртовий завод» який в минулому давав роботу 160 громадянам України, сплачував мільйонні податки в Державний бюджет та забезпечував сільськогосподарських виробників збутом зернових- сьогодні простоює, занепадає, знищується, людей викидають на вулицю.
    Наказом в.о. директора державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» (ДП «Укрспирт») від 13.03.2020 року № 89-ш передбачено значне скорочення кількості штатних одиниць з наступним звільненням працівників, чим порушено норми згаданого Закону. Такі дії керівництва ДП «Укрспирт» спричинили невдоволення працівників та готовність до проведення масових акцій протесту на захист свого права на працю.
Збори трудового колективу Марилівського МПД ДП «Укрспирт» , що
відбулися 16 червня 2020 року засудили дії керівництва ДП «Укрспирт» за неспроможність забезпечення роботи     Марилівського МПД, масового вивільнення працівників в період пандемії коронавірусу, та прийняли відповідні рішення. Зокрема, звернутися до Кабінету Міністрів України, органів місцевого самоврядування та керівництва ДП «Укрспирт» зберегти трудовий колектив у повному складі, відновити роботу Марилівського МПД, або повернути заводу статус юридичної особи.
Враховуючи важливість даного питання, просимо підтримати вимоги трудового колективу та прийняти і направити відповідні звернення до керівництва держави та ДП «Укрспирт».

Прийнято на зборах трудового колективу
Марилівського МПД ДП «Укрспирт»
16 червня 2020 року
м.Чортків

Підтримано на ІІ пленарному засіданні
ХХVІІ сесії Чортківської районної ради сьомого скликання 
23 червня 2020 року м. Чортків