Документи Рішення Рішення VII скликання XXVIII сесія (14 липня 2020 року) №670 - 678 №678 Про звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, Народного депутата України Гевка В.Л. щодо повернення освітньої субвенції

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сьоме скликання
ДВАДЦЯТЬ ВОСЬМА СЕСІЯ
РІШЕННЯ
від 14 липня 2020 року                                                                                № 678
м. Чортків

Про звернення до Кабінету Міністрів України,
Міністерства освіти і науки України,
Міністерства фінансів України,
народного депутата України Гевка В.Л.
щодо повернення освітньої субвенції


Враховуючи пропозиції президії районної ради від 14 липня 2020 року, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами) Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, народного депутата України Гевка В.Л. щодо повернення освітньої субвенції до районного бюджету.

2. Тексти рішення та звернення надіслати до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України, народного депутата України Гевка В.Л. та оприлюднити на сайті Чортківської районної ради і в газеті «Голос народу».

3. Звернутись до сесії Чортківської міської ради щодо повернення освітньої субвенції.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради (Василь ГРАДОВИЙ) та постійну комісію районної ради з питань бюджету (Степанія РУДИК).


Голова районної ради                                Віктор ШЕПЕТА

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення Чортківської
районної ради
14 липня 2020 р. № 678
 
                                                                                                                                                        
                                                                                                                                           Кабінету Міністрів України

                                                                                                                                           Міністерству освіти і науки України

                                                                                                                                           Міністерству фінансів України

                                                                                                                                           Народному депутату України
                                                                                                                                           Володимиру ГЕВКУ

                                                                                                                                           Чортківському міському голові
                                                                                                                                           Володимиру ШМАТЬКУ
 

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
щодо повернення освітньої субвенції
        Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, стурбовані ситуацією, що склалась стосовно перерахунку освітньої субвенції та стану фінансування загальноосвітніх шкіл Чортківського району.
        Так, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 року №116-р «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству освіти і науки на 2020 рік, розподіл та перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» з Чортківського районного бюджету знято освітню субвенцію в сумі 11866,5 тис. грн. і додано Чортківському міському бюджету у зв’язку із приєднанням Білівської, Бичківської, Росохацької та Скородинської сільських рад до Чортківської міської територіальної громади з 24 грудня 2019 року.
        Проте, фактично загальноосвітні школи цих сіл передані разом із штатним розписом у комунальну власність міста лише з 1 березня 2020 року. За січень - лютий поточного року педагогічним працівникам Білівської ЗОШ І - ІІІ ступенів, Бичківської ЗОШ І - ІІ ступенів, Росохацької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Скородинської ЗОШ І - ІІ ступенів виплачено заробітну плату з нарахуваннями в сумі 1686,2 тис. грн. за рахунок освітньої субвенції Чортківського районного бюджету. Це стало основною причиною заборгованості по заробітній платі і нарахуваннях педагогічним працівникам інших шкіл району, яка станом на 01червня 2020 року склала 1312,0 тис. грн. Чортківська міська рада на неодноразові звернення Чортківської районної державної адміністрації та Чортківської районної ради про передачу освітньої субвенції в сумі 1686,2 тис. грн. районному бюджету не реагує і не здійснює передачі даного міжбюджетного трансферту. Також немає відповідної реакції на пропозицій Міністерства освіти і науки України, викладені у листі від 20.05.2020 року № 847/01-19 «Щодо здійснення перерозподілу обсягу освітньої субвенції».
        Недоотримання освітньої субвенції призвело до зростання кредиторської заборгованості по заробітній платі педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл району і посилення соціальної напруги в колективах.
        Просимо невідкладно вжити дієвих заходів щодо перегляду розрахунку та повернення Чортківському районному бюджету освітньої субвенції в сумі 1686,2 тис. грн. з метою погашення допущеної кредиторської заборгованості по заробітній платі і нарахуваннях педагогічним працівникам загальноосвітніх шкіл Чортківського району.


Прийнято на
двадцять восьмій сесії
Чортківської районної ради
сьомого скликання
14 липня 2020 року