Документи Рішення Рішення VІІІ скликання II cесія (16 cічня 2021 року) №33-39 № 33 Про звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України, Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України, народних депутатів Люшняка М.В., Гевка В.Л. щодо врегулювання тарифів для населення ...

  ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Восьме скликання
ДРУГА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 16 січня 2021 року                                                                                     № 33
м. Чортків

Про звернення депутатів Чортківської районної ради
Тернопільської області до Президента України,
Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України,
народних депутатів Люшняка М.В., Гевка В.Л.
щодо врегулювання тарифів для населення
на основні житлово-комунальні послуги

Керуючись Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами), «Про статус депутатів місцевих рад» (зі змінами), з метою забезпечення конституційних прав громадян, зупинення падіння рівня життя громадян, зниження соціальної напруги серед населення, враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з правових питань, депутатської діяльності, етики та регламенту від 16 січня 2021 року, Чортківська районна рада
В И Р І Ш И Л А :

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області (додається).

2. Виконавчому апарату районної ради направити звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України, народних депутатів Люшняка М.В., Гевка В.Л. щодо врегулювання тарифів для населення на основні житлово-комунальні послуги.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника голови районної ради (Зоряна САСАНЧИН) та постійну комісію з правових питань, депутатської діяльності, етики та регламенту (Валерій ЗАПУХЛЯК).


Голова районної ради                                                                             Марія ЧУПРІЙДодаток
до рішення районної ради
від 16 січня 2021 року № 33


Звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України, Прем'єр-міністра України, Верховної Ради України, народних депутатів Люшняка М.В., Гевка В.Л. щодо врегулювання тарифів для населення на основні житлово-комунальні послуги

         Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, звертаємось до вищих органів влади України з приводу недопущення підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, враховуючи численні звернення від населення щодо неспроможності громадян сплачувати за такі послуги.
Зростання фінансового навантаження на домогосподарства українців в період, коли наша країна та світ потерпають від пандемії COVID-19 та карантинних обмежень, викликає занепокоєння. Через підвищення тарифів на газ можуть автоматично зрости тарифи на опалення та гарячу воду, інші товари та послуги, до вартості яких входить ця ціна.
      Просимо звернути Вашу увагу на необгрунтованість запровадження моделі оплати населенням послуг за так званий розподіл газу. Тому звертаємося до Вас із вимогою якнайшвидше розглянути питання:
1) введення мораторію на зростання тарифів на житлово-комунальні послуги;

2) зафіксувати ціни на газ, електроенергію, послуги з розподілу газу на рівні першого кварталу 2020 року(початку карантину);

3)перерахувати виставлені рахунки за комунальні послуги відповідно до цін, які діяли на перший квартал 2020 року;

4) звернутися до Генеральної Прокуратури України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг вивчити питання обґрунтування ціни, у разі виявлення правопорушення притягнути винних до відповідальності.

       Реалізація зазначених заходів дозволить змінити державну політику з питань тарифоутворення та сприятиме підвищенню якості життя наших людей.
 
Прийнято на другій сесії
Чортківської районної ради
VIII скликання 16 січня 2021 року