Документи Рішення Рішення VІІІ скликання ІІІ сесія (26 березня 2021 року) №52-66 №65 Про звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження важливості української мови у сферах обслуговування, освіті та зменшення міри відповідальності

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
ТРЕТЯ СЕСІЯ
РІШЕННЯ
від 26 березня 2021 року                                                                                                  № 65
м. Чортків
 
Про звернення депутатів Чортківської районної ради
до Президента України, Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України щодо недопущення
зниження важливості української мови у
сферах обслуговування, освіті та зменшення
міри відповідальності за недотримання
аналогічних норм законодавства

Розглянувши пропозицію депутатської фракції Політичної партії ВО «Свобода» у Чортківській районній раді, відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції президії районної ради від 26 березня 2021 року, Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:

1. Прийняти звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження важливості української мови у сферах обслуговування, освіті та зменшення міри відповідальності за недотримання аналогічних норм законодавства (Додається).

2. Дане рішення і звернення надіслати до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України для розгляду і вирішення порушених питань.

3. Дане рішення і звернення оприлюднити на офіційному веб-сайті Чортківської районної ради.

4. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Чортківської районної ради з правових питань, депутатської діяльності, етики та регламенту (Валерій ЗАПУХЛЯК).


Голова районної ради                                                                         Марія ЧУПРІЙ
Додаток
до рішення районної ради
від 26 березня 2021 року №65


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Чортківської районної ради
до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження важливості української мови у сферах обслуговування, освіті та зменшення міри відповідальності за недотримання
аналогічних норм законодавства

    Окремі народні депутати України, яких можна вважати агентами кремля у Верховній Раді України продовжують політику «какая разніца» і знищують українську мову!
21 лютого ми всі відзначали День рідної мови, а вже сьогодні п’ята колона у парламенті намагається зробити усе можливе, аби української мови не було.
    Близько 40 нардепів поставили свої підписи під законопроектами про ігнорування української мови в обслуговуванні споживачів.
    Ми переконані, що внесення до Верховної Ради України законопроектів №4638 і №4638-2 є ще однією спробою зупинити процес утвердження української мови як державної, законсервувати результати багаторічної русифікації.
    Зокрема, проєкт №4638 пропонує повністю вилучити механізм виконання норми закону про забезпечення обслуговування державною мовою – у випадку невиконання статті 16 Закону про обслуговування державною мовою штраф пропонують замінити на право скласти акт. І все.
    Ми депутати, Чортківської районної ради, завжди були послідовні у своїх діях щодо відстоювання та захисту української мови і сьогодні перед нами стоїть ще один виклик – вкотре об’єднатися, щоб не допустити знищення як української мови, так і напрацювань попередніх років. Бо саме завдяки мовним квотам та законодавчим ініціативам вдалося утвердити українську мову та забезпечити її поширення.
    Ми вимагаємо від народних депутатів України, а також від Президента України Володимира Зеленського не суперечити українським цінностям та відхилити подібні спроби проросійськи налаштованих політичних сил займатися підміною понять та скасовувати законодавчі напрацювання у сфері захисту, поширення та забезпечення функціонування української мови як державної! Ми застерігаємо, що будь-які спроби заборонити українську мову в Україні будуть отримувати рішучий суспільний опір, який буде мати підтримку в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, Чортківської районної ради.

Прийнято на позачерговій третій сесії
Чортківської районної ради
VIIІ скликання 26 березня 2021 року