Документи Рішення Рішення VІІІ скликання V сесія І пленарне засідання (29 вересня 2021 року) №87-96 № 93 Про підтримку звернення депутатів Бучацької міської ради Тернопільської області до Тернопільської обласної ради про прийняття Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної власності Тернопільської обласної ради

 ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВОСЬМЕ СКЛИКАННЯ
П’ЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 29 вересня 2021 року                                                                             № 93
м. Чортків

Про підтримку звернення депутатів
Бучацької міської ради Тернопільської області
до Тернопільської обласної ради про прийняття
Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної
власності Тернопільської обласної ради

        Розглянувши депутатське звернення депутата Чортківської районної ради Руслана Крупи від 27 вересня 2021 року № 2 та клопотання Бучацької міської ради від 27 вересня 2021 року №1977 щодо прийняття на черговій сесії районної ради звернення до Тернопільської обласної ради про прийняття Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної власності Тернопільської обласної ради, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та враховуючи пропозиції президії районної ради від 29 вересня 2021 року, Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:

1. Підтримати звернення депутатів Бучацької міської ради Тернопільської області до Тернопільської обласної ради про прийняття Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної власності Тернопільської обласної ради (додається).

2. Дане рішення і звернення надіслати до Тернопільської обласної ради.

3. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії Чортківської районної ради з правових питань, депутатської діяльності, етики та регламенту (Валерій ЗАПУХЛЯК).Голова районної ради                                                                         Марія ЧУПРІЙ
Додаток
до рішення районної ради
від 29 вересня 2021 року №93
 
ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Бучацької міської ради Тернопільської області до Тернопільської обласної ради про прийняття Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної власності Тернопільської обласної ради

        Бучацька міська рада просить Тернопільську обласну раду вирішити питання збереження навчального закладу Бучацького Ліцею імені Святого Йосафата.
Заснований в 1712р. як богословська семінарія з 1754 по 1784 рр. був 6 – ти класною гімназією, а до 1911 р – конвікт. У 1911–1914, 1918–1940, 1943–1944 рр. — місійний інститут ім. св. Йосафата.
        Відроджений в період становлення Незалежності України з 1995 по 2001 рр. — історико-філософський ліцей ім. св. Йосафата. У 2001–2020 рр. діяв як колегіум ім. св. Йосафата, а з 2020 р. перейменовано в ліцей імені Святого Йосафата.
Сьогодні у ліцеї навчається 121 учень з круглодобовим перебуванням та повноцінним харчуванням з різних областей України. А саме: Тернопільської області – 56 дітей, Івано – Франківської - 22, Львівської - 32, Закарпатської -5, Черкаської – 1, Хмельницької – 1, Дніпропетровської – 1, Донецької – 1.
Ліцей охоплює навчанням хлопчиків з 8 по 11 класи: один 8 кл. – 19 учнів, два 9 кл. – 32 учні, два 10 кл. – 33 учні та два 11кл. – 37 учнів.
        Станом на червень 2021року Бучацький ліцей Святого Йосафата є юридичною особою, комунальною власністю Бучацької міської ради. У зв’язку із новим освітнім законодавством Бучацька міська рада не зможе взяти на себе функції засновника та балансоутримувача даного ліцею, оскільки це суперечить п.1 ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»: «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти.
1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
Розвиток мережі комунальних ліцеїв планують та забезпечують Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні та міські ради (міст з населенням більше 50 тисяч).
        Рішення про утворення комунальних ліцеїв як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, міські ради (міст з населенням більше 50 тисяч).
Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог цього Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів».
        У зв’язку з вищенаведеним, як варіант вирішення даного питання може бути прийняття Бучацького ліцею Святого Йосафата до комунальної власності Тернопільської обласної ради (на зразок Тернопільського обласного ліцею «Знамення»). В іншому випадку ми можемо втратити один із найстаріших унікальних закладів освіти духовного спрямування.

 
Прийнято на четвертій сесії
Бучацької міської ради VIIІ скликання 17 червня 2021 року, рішення №89