Документи Рішення Рішення VI скликання 15 сесія (06 липня 2012 року) «Про звернення депутатів Чортківської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України з приводу прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики».

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
Позачергова
П'ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ
РІШЕННЯ

від 06 липня 2012 року                                                                                             № 214
м.Чортків

«Про звернення депутатів Чортківської районної
ради до Президента України, Голови Верховної
Ради України з приводу прийняття Верховною
Радою України законопроекту «Про засади державної
мовної політики».

Враховуючи пропозиції депутатів Чортківської районної ради та відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Чортківська районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Підтримати та направити звернення депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області до Президента України та Голови Верховної Ради України з приводу прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про засади державної мовної політики» (додається).
2. Опублікувати текст звернення в газеті «Голос народу» та розмістити на офіційному сайті Чортківської районної ради.Голова Чортківської
районної ради                                                                                     В.В.Заліщук


Президенту України

Голові Верховної Ради України

 
Звернення
депутатів Чортківської районної ради Тернопільської області
з приводу прийняття Верховною Радою України законопроекту
«Про засади державної мовної політики»
Ми, депутати Чортківської районної ради Тернопільської області, вважаємо зрадою державних інтересів та злочином проти української нації ухвалення Верховною Радою України 3 липня 2012 року законопроекту «Про засади державної мовної політики». 248 осіб, що вчинили наругу над українською мовою, на нашу думку, є порушниками присяги народного депутата і не мають морального права бути представниками народу.
Ми переконані, що подіями 3 липня цього року Партією Регіонів та її сателітами свідомо запущено механізм розколу українського суспільства та дестабілізації ситуації в країні напередодні виборів до Парламенту України. У такий цинічний спосіб штучно підігрівається напруга у суспільстві та відволікається його увага від катастрофічного зубожіння різних верств населення, невиконання гучних передвиборчих обіцянок, тотальної корупції та згортання демократичних цінностей.
Водночас цим законом парламентська більшість має намір запровадити в Україні другу державну мову – російську, звузити сферу вживання мови української як державної, порушити громадянський спокій у суспільстві та посіяти міжнаціональну ворожнечу.
Набрання чинності законопроекту «Про засади державної мовної політики» призведе до фактичного витіснення української мови з найважливіших сфер суспільного життя та становитиме загрозу українській нації як системоутворюючому чиннику Незалежної Української Держави.
Такі дії ми розцінюємо також як посягання на Конституцію України, що офіційно закріплює статус української мови як єдиної державної.
Звертаємо також увагу, що 3 липня 2012 року під час так званого прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики» було грубо порушено порядок розгляду законопроекту у другому читанні та цинічно знехтувані норми Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».
Тому, вболіваючи за материнську мову, висловлюючи волю, настрої та патріотичні почуття громади Чортківщини, вимагаємо:
1. Від Голови Верховної Ради України не підписувати прийнятий з порушенням Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» законопроект «Про засади державної мовної політики».
2. Від Президента України, як гаранта Конституції України, застосувати право вето на закон від 3 липня 2012 року «Про засади державної мовної політики» та забезпечити права громадян на мирні зібрання.
Також ми, як представники громади Чортківщини звертаємось до жителів району підтримати нашу позицію і приєднатися до мирних акцій громадського спротиву окупаційній та антиукраїнській політиці влади. 
Прийнято 06 липня 2012 року
на п’ятнадцяті сесії
Чортківської районної ради
шостого скликання.