Документи Рішення Рішення VI скликання 16 сесія (20 вересня 2012 року) №217 Про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Шосте скликання
ШІСТНАДЦЯТА СЕСІЯ

РІШЕННЯ

від 20 вересня 2012 року                                                                                                             № 217
м.Чортків

Про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району
Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області майора міліції Янчинського О.В. " Про стан дотримання законності та правопорядку на території Чортківського району " районна рада відзначає, що питання законності та правопорядку є одним найбільш актуальних на даний час.
Слід відмітити , що за 8 місяців 2012 року на території району скоєно 215 злочинів проти 228 за аналогічний період 2011 року, з них 187 злочинів розкрито, тобто встановлено осіб, які скоїли дані злочини, і матеріали направлені в суд або особам пред»явлено звинувачення. З 81 тяжких злочинів розкрито 68. Всього було спричинено збитків на суму 438518 грн, відшкодовано 355913 грн.
Серед скоєних злочинів значна кількість припадає на крадіжки індивідуального майна з квартир та житлових будинків громадян. За звітний період зареєстровано 91 злочині даної категорії, з них розкрито 81 злочин.
Найбільш криміногенними залишаються такі населенні пункти, як м. Чортків, в якому в звітному періоді 2012 року скоєно 112 злочинів, смт. Заводське – 4, с. Біла – 4, с. Сосулівка – 6, с. Білобожниця – 4, с. Нагірянка -5.
Реалії сьогодення вимагають в ряд пріоритетних напрямків боротьби із злочинністю віднести також протистояння наркозлочинності. За 8 місяців 2012 року викрито 17 фактів незаконного виробництва чи збуту наркотичних засобів.
В результаті вжитих заходів на протязі 8 місяців 2012 року в сфері економіки району виявлено 36 злочинів. Встановлено 5 випадків розкрадання державного майна, 1 факт отримання хабара, 9 злочинів в бюджетній сфері, 10 злочинів в сфері службової діяльності.
Всього заподіяно збитків від злочинних діянь в сфері економіки на суму 438518 грн, відшкодовано 355913 грн, накладено арешт на майно на суму 50000 грн.
В 2012 році на території району відмічається ріст групової злочинності, злочинів вчинених раніше засудженими.
У звітному періоді працівниками міліції було притягнуто до адміністративної відповідальності 2120 правопорушників. Накладено штрафів на загальну суму 46127 грн.
Враховуючи наведену характеристику злочинності в 2012 року, при наявних позитивних зрушеннях є необхідним підвищення рівня оперативно-службової діяльності, з метою забезпечення надійного захисту законних прав і свобод громадян, охорони правопорядку і боротьби зі злочинністю, зокрема протидії її організованим формам. Серед найбільш актуальних проблем, що потребують розв’язання, залишається якість вирішення звернень громадян, захист економічних відносин від кримінального впливу, протидія наркозлочинності, незаконній міграції, подолання явищ дитячої безпритульності і бездоглядності, а також подальше зміцнення партнерських зв’язків з населенням. Необхідно зміцнювати матеріально-технічну базу діяльності органів внутрішніх справ.
Загальне загострення соціально-економічних проблем призведе до подальшого росту таких видів злочинів як крадіжки, розбої, грабежі приватного майна громадян, в тому числі з квартир. Слабка укріпленність, відсутність будь-яких форм охорони - основні умови, що сприяють розповсюдженню злочинності на підприємствах та в організаціях, тому і надалі збільшуватиметься ріст крадіжок з об’єктів агропромислового комплексу, енергопостачання та інші.
Ще більшого росту набуде тенденція до омолодження злочинності по всіх лініях, оскільки все більше батьків залишають своїх дітей, вирушаючи на заробітки за кордон.
Одним із найбільш поширених і суспільно-небезпечних явищ залишиться організована злочинність, відбувається зростання таких негативних явищ, як пияцтво, наркоманія, жебрацтво.
Також на даний час викликає турботу стан забезпечення охорони громадського порядку на території м. Чорткова, який здійснюється працівниками Чортківського РВ УМВС за рахунок особистого часу, оскільки патрульно-постова служба налічує тільки 5 посад ( в порівнянні з 2000 роком налічувалось 18 посад), що не дає змогу оперативно перекривати місця відпочинку молоді. Негативно на стан охорони громадського порядку впливає відсутність громадських пунктів охорони порядку на території м. Чорткова, функціонування громадських формувань, низьке матеріальне забезпечення, відсутність паливо-мастильних матеріалів, забезпечення автотранспортом, відсутність відео спостереження в найбільш людних місцях, тому що як показує світова практика це допомагає в розкритті злочинів.
Враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань правової політики від 14 вересня 2012 року, районна рада
ВИРІШИЛА:
1. Інформацію начальника Чортківського РВ УМВС України в Тернопільській області майора мілііції Янчинського О.В. прийняти до відома.

2. Чортківському РВ УМВС України в Тернопільській області з метою стабілізації криміногенної ситуації, спрямувати зусилля служб по боротьбі з тяжкими і резонансними злочинами, провести дієву профілактику серед раніше засуджених; посилити боротьбу з пияцтвом, алкоголізмом, самогоноварінням та наркоманією на адміністративних дільницях, з економічною злочинністю у сфері зовнішньоекономічної діяльності, в сфері приватизації, в кредитно-фінансовій системі, в тому числі в банківській , активізувати роботу по виконанню вимог Закону України “Про засади запобігання протидії корупції».
Вживати дієвих заходів по попередженню випадків корупційних дій в органах влади, забезпечити неухильне дотримання прав і свобод громадян під час підготовки і проведення виборів до Верховної Ради України, протидіяти порушенню суб’єктами виборчого законодавства шляхом підкупу голосів виборців, унеможливити втручання посадових осіб органів державної влади, керівників підприємств, установ та організацій всіх форм власності на волевиявлення підлеглих їм осіб.

3. Міській, селищній та сільським радам забезпечити належні умови праці для дільничних інспекторів міліції, створити або оновити громадські формування з охорони порядку, для цього виділити приміщення під громадські пункти охорони порядку, а також передбачити в місцевих бюджетах фінансування діяльності громадських помічників дільничних інспекторів міліції.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань правової політики ( Камінський М.В.).Голова районної ради                                                                                         В.В.Заліщук